مطالب قدیمی

بیگ دیتا و بهبود وضعیت کشاورزی

1

بیگ دیتا در حال حاضر به یک اصل اساسی در صنعت کشاورزی تبدیل شده است.

سه زمینه ای که بیش از تحت تاثیر بیگ دیتا  قرار گرفته اند عبارتند از :

۱- بهبود بهره وری و کاهش هزینه های دستگاه های  کشاورزی : بیگ دیتا با پیش بینی خرابی ماشین آلات کشاورزی، هزینه های تعمیرات را پایین آورده و همچنین می تواند با  تعیین کوتاه ترین مسیر برای کار روی زمین، بهترین شرایط رانندگی روی زمین کشاورزی را فراهم کرده و از هدر رفتن سوخت جلوگیری می کند.

۲- بهره وری و کارایی محصولات و همچنین حیوانات : با ترکیب سنسورهای های نوری، مکانیکی، الکترومغناطیسی در زمین و با استفاده از بیگ دیتا می توان با بهینه سازی سیستم آبیاری، از زمان دقیق آبیاری، و نوع نیاز گیاه به مکمل را مشخص و از دادن مکمل بیش از حد جلوگیری کرد. همچنین باعث صرفه جویی اقتصادی در استفاده از کود می شود. با نصب سنسور در سایبان های ورودی محل نگهداری حیوانات می توان وزن و تغذیه را کنترل کرد. همچنین این تراشه می تواند به شناسایی حیوانات بیمار و تجویز دارو به دام کمک کند.

۳- پیش بینی شرایط آب و هوایی و بهینه سازی قیمت گذاری محصولات: شرایط آب و هوا به شدت می تواند در خروجی محصولات کشاورزی تاثیر بگذارد. با کمک بیگ و با تحلیل  داده های هواشناسی می توان آب و هوای زمان برداشت را پیش بینی و در صورت خطر هشدار داد. گمانه زنی می تواند قیمت محصولات را افزایش دهد و یا آن را پایین آورد. بیگ دیتا با ترکیب داده ها و اطلاعات بازار می تواند نوسانات قیمت را کاهش دهد و به کشاورز کمک می کند تا در زمان و مکان مناسب محصولات خود را با قیمت اصلی به فروش برساند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا