مطالب قدیمی

بلوغ نامتعارف؛ چرا والدین قرن ۲۱، بجای مسائل جنسی باید در رابطه با تکنولوژی صحبت کنند

couple-selfie-smartphone-730x394

رب زیدار محقق در زمینه امنیت کودکان در اینترنت بیان کرده است که متولد شدن در عصر دیجیتال و در معرض تکنولوژی و اینترنت قرار گرفتن باعث می شود که این نسل از بچه ها همانند خوکچه های هندی در معرض آزمایش قرار داشته باشند. گسترش و نفوذ تلفن همراه و رسانه های اجتماعی و برنامه ها ای برای ارتباط کودکان با هم باعث شده محتوای آنلاین تغییر کند که دلیل این امر هم این است که کودکان در معرض مطالبی هستند که برای سن بزرگسال ساخته شده است ومناسب کودکان نیست. همچنین زیدار بیان کرده است که کودکانی که با شبکه اجتماعی نظیر فیسبوک و اسنپ چت و اینستاگرام آشنا می شوند با پدیده ای به نام همرنگ شدن مواجه می شوند که در این صورت مطالب اسپم و سلفی های نامناسب منتشر می­کنند که این تاثیر پذیرفته از الگوهای شبکه اجتماعی و خط مشی حاکم برشبکه اجتماعی بر کودکان است.

چیزی که باعث بلوغ نارس در کودکان می شود، در دسترس بودن ابزارهای همراه نظیر موبایل و تبلت است که این موضوع سبب می شود والدین از کودکان خود دور بمانند و نتوانند محیط طبیعی اطرافشان را به آنان بشناسند. بعضی والدین در تلاشند با ابزارهای نظارتی فعالیت های کودکان خود را نظارت کنند تا متوجه شوند که فرزندانشان در پی چه موضوعی در اینترنت هستند اما اساسا پیگیری و پیش بینی فعالیت فرزندان در اینترنت بسیار سخت و دشوار است. برای کودکان هر نقطه از اینترنت می تواند جذاب باشد که برای بزرگسالان شاید جذابیتی نداشته باشد تشخیص همین تفاوت ساده بسیار سخت و پیچیده است. قرار گرفتن کودکان در اینترنت و برخورد آنها با محتوای بزرگسال، که فراتر از سطح درک آنان است باعث می شود نسل جدید بزرگسال در آینده با ناتوانایی جنسی مواجه شود.

دکتر داریا برزینسکی معتقد است که کودکانی که بیشاز حد در معرض اینترنت قرار دارند دچار عدم تکامل زبانی و اختلال در مهارتهای عملی و اجتماعی و اختلال در عواطف می شوند که در واقع آنها “بعد” را در دنیای سه بعدی از دست خواهند داد و در معرض دنیایی از متون وعکس های دو بعدی قرار می گیرند که قوه جسمی و بیانی یک فرد را مختل می کند.

دکتر برزینسکی می گوید در میان ما جوانان و نوجوانان مبتلا به این مشکل بسیار زیاد هستند و در حال تبدیل به یک مشکل در حال تبدیل به یک اپیدمی است که این فاجعه ناشی از فن آوری است. پس کودکانی که در حال رشد و بزرگ شدن هستند دچار روح و جسمی آسیب دیده هستند.

Rage-520x284

دکتر جنیفر ویک متخصص در زمینه اختلالات جنسی کودکان بیان کرده که نگاه کردن و توجه کودکان و نوجوانان و کلیک بر روی صدها عکس و فیلم در یک ساعت بر روی مغز و عادت های جنسی به سرعت تغییر ایجاد می کند و ایجاد اختلال می کند. استفاده طولانی مدت می تواند مسائل مربوط به عملکرد جنسی در زندگی را دچار تنش کند و باعث عدم تعادل در فرد می شود. کودکان در این مسیر نمی توانند با عقلانیت به سمت جلو بروند. استفاده طولانی مدت از تکنولوژی می تواند در آینده باعث اختلال در مسائل جنسی شود.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا