مطالب قدیمی

بسیاری از فرکانس‌ های واگذار شده دوران جنگ بازگردانده نشده است

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به این‌که نگاه ما به استفاده از فرکانس سنتی است، گفت: در زمان جنگ فرکانس‌هایی واگذار شده که تاکنون به این وزارتخانه بازگردانده نشده‌اند.

 vaezi1

 محمود واعظی امروز در مراسم بهره برداری از چند پروژه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، افزود: اگر فرکانس های واگذار شده دوران جنگ به برخی ادارات بازگردانده شود، با واگذاری به بخش خصوصی بسیاری از هزینه های آنها کاهش خواهد یافت.

وی ادامه داد: فرکانس در دنیای امروز از کارایی بالایی برخوردار است و اگر در مقطعی از آن تنها استفاده اولیه با سرعت محدود صورت می گرفت، اما امروزه بهره وری از فرکانس در کشورها از جمله ایران افزایش یافته است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات میزان بهره وری از فرکانس در ایران را برابر با ۱٫۶ عنوان کرد و گفت: این رقم در منطقه ۱۵ بوده که در برخی کشورها میزان بهره وری به ۴۰ تا ۵۰ نیز رسیده است.

واعظی با بیان این که همواره معتقدیم که باید خدمات بهتری به مردم ارائه شود، گفت: هر چه جلوتر می رویم استفاده از آی. سی.تی افزایش می یابد، بنابراین باید در کنار ارائه بهتر، نظارت دقیق تری هم بر عملکرد این بخش داشته باشیم.

وی با اشاره به این که در سال جاری ۴۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح های سازمان تنظیم مقررات رادیویی در نظر گرفته شده است، افزود: چون برای امسال ده پروانه صادر خواهد شد، این پروانه ها نیازمند تعامل و نظارت دقیق هستند.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: هرچه فرکانس افزایش یابد نیازمند پایش بیشتر هستیم و باید مراکز پایش را در نقاط مختلف افرایش دهیم تا تجهیزات مراکز نیز با امکانات و استانداردهای روز مطابقت داشته باشند.

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه گسترش باند پهن کشور و ورود به اپراتور نسل های بالاتر، گفت: باید مقدمات ورود به نسل پنجم اپراتور را نیز فراهم کنیم و نهضت تولید محتوا و اپلیکیشن را مورد توجه قرار دهیم.

واعظی با اشاره به این که زیرساخت های خوبی فراهم شده، ولی مردم هنوز راضی نیستند، افزود: اکنون مردم از سرعت اینترنت نگران هستند و از برخی زیرساخت ها گلایه دارند، به همین منظور برای گسترش و توسعه اینترنت در قالب شبکه ملی اطلاعات برنامه های جامعی تدارک دیده شده که تا پایان سال ۹۴ اجرایی خواهد شد.

وی اضافه کرد: در زمینه ورود تجهیزات مورد نیاز راه اندازی سامانه های پایش، هماهنگی های لازم با گمرک نیز انجام خواهد شد تا از وجود هرگونه جعل و فساد جلوگیری شود.

تقدیم گزارش تشعشعات به رئیس جمهور

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین گفت: گزارش با محوریت کار تشعشعات پس از طی جلساتی با مسئولان ذی ربط تهیه و به رئیس جمهور تقدیم شده است.

وی در جمع خبرنگاران درباره نارضایتی سازمان محیط زیست نسبت به وضعیت تشعشعات، افزود: از یک سال گذشته تاکنون این موضوع در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفت و در هشت نوبت از سوی سازمان تنظیم مقررات رادیویی به طور سرزده از نقاط مختلف تهران تهیه شد.

وی ادامه داد: پس از اندازه گیری های لازم در آخرین جلسه که طی دو ماه گذشته در این وزراتخانه با حضور وزرای دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و روسای سازمان های انرژی اتمی و محیط زیست تشکیل شد، اقدامات انجام شده مورد بررسی قرار گرفت و گزارش آن پس از جمع بندی به رئیس جمهور تقدیم شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا