مطالب قدیمی

برداشت اطلاعات به کشاورزان برای برداشت محصول بیشتر کمک خواهد کرد

گندم

درباره فواید آنالیز داده تا به حال مطالب بسیاری منتشر شده است اما اینبار در این نوشته به چند مورد از این فواید برای کشاورزی و بهبود برداشت اشاره می شود:

Matt Schweigert صاحب ۷۰۰۰ هکتار زمین کشاورزی است. تمام ۲۵ تراکتور او و دیگر ماشین آلات کشاورزی اش به سنسورهای موقعیت یاب و اندازه گیری میزان بذر پخش شده، کود و… مجهز شده اند. او برای استفاده از این دیتا ها صفحه نمایش هایی را برای کارگران مزرعه در کابین هایشان در نظر گرفته است که اطلاعات و استاندارد هایی همانند فاصله بذرها از یکدیگر و فاصله استاندارد آن، بذز ضعیف و دیگر مشخصات و استانداردها را به آنها نشان دهد.

وی در سال ۲۰۱۳ یک ابزار استوانه ای شکل را طراحی کرد که مجهز به سنسورهای مختلف و تجهیزات انتقال اطلاعات به سیستم های ابری برای آنالیز آنها را داشت. نام این دستگاه ۶۴۰Labs می باشد. این دستگاه اطلاعات زمین کشاورزی را با اطلاعات دیگر زمین ها مقایسه می کند، اطلاعاتی همانند تاریخ کاشت، میزان کود و تفاوت آنها. این دستگاه با توجه به اطلاعاتی دیگر زمین ها و اطلاعات زمین مورد نظر، بهترین میزان و نحوه کاشت بذرها را ارائه می کند.

همچنین این دستگاه داده های هواشناسی را مد نطر خواهد داشت زیرا که برای کشاورزان پیش بین آب و هوا تاثیر مستقیم در میران کاشت و برداشت آنها از زمین دارد. در این زمینه نیز شرکتی داده های ۱۰ سال آب و هوایی و همچنین شرایط بارش و خاک ۲۹ میلیون مزرعه را در ایالات متحده جمع آوری کرده و برای استفاده کشاورزان در تحلیل آنها، آن اطلاعات را به کشاورزان می فروشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا