مطالب قدیمی

با گوشی گم شده خود صحبت کنید

704f00c6cee88afa3a045d3a55680522_XL

کاربران گوشی های اندروید از این پس در صورت گم شدن گوشی خود شاهد زنگ زدن خودکار گوشی بوده و حتی می توانند با آن صحبت کنند.

این قابلیت تا چندی قبل محدود به جدیدترین نسخه از سیستم عامل اندروید یعنی نسخه ۴٫۴ بود، اما از این پس همه کاربران آندروید می‌توانند با نصب نسخه جدید برنامه Andoid device manager از فروشگاه گوگل پلی به این قابلیت دسترسی یابند.

این برنامه به کاربران گوشی‌های اندروید امکان می‌دهد در صورت گم شدن گوشی از موقعیت مکانی دقیق آن مطلع شوند و اطلاعات و داده های شخصی ذخیره شده بر روی آن را حفظ کنند. حفظ امنیت گوشی؛ پاک کردن کل اطلاعات ذخیره شده بر روی آن یا بازتنظیم تلفن همراه از جمله دیگر قابلیت‌های این محصول است.

یکی از امکانات جالب این برنامه این است که اگر فردی این گوشی را بیابد تنها خواهد توانست صدای مالک گوشی را بشنود. برای این کار کافی است مالک گوشی پیامی را بر روی حافظه برنامه ذخیره کند و سپس دکمه قفل آن را بفشارد. البته وی باید کلمه عبوری برای خارج کردن گوشی از این حالت در نظر بگیرد و همین طور شماره‌ای را به برنامه بدهد تا در صورت گم شدن گوشی به طور خودکار با همان شماره تماس گرفته شود.

با اعمال این تنظیمات فردی که گوشی را بیابد تنها می‌تواند با شماره از قبل تعیین شده تماس بگیرد و به بقیه اطلاعات ذخیره شده بر روی آن دسترسی نخواهد داشت.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا