دانشمندان با بررسی ژنتیکی بر روی گونه های مختلفی از حیوانات توانستند ژن بازسازی این موجودات را شناسایی کنند این کشف نوید این را  خواهد داد که یک روز در انسان از این ژن استفاده شود. با مفتا همراه شوید.
بسیاری از موجودات این توانایی را دارند که اندام های آسیب دیده خودشان را بازسازی نمایند. بسیاری از ژن های ما با این موجودات مشترک هستند اما انسان برای بازسازی اندام خود محدودیتی دارد.
محققان زیست شناسی دانشگاه MDI در Bar Harbor در حال مطالعه این هستند که چطور این موجودات می توانند خودشان را ترمیم کنند تا بتوانند از همین مکانیزم در انسان استفاده نمایند.

حتما بخوانید "متخصین علم ژنتیک اینترنت DNA را تست میکنند!"

توانایی بازسازی اندام های مختلف در حیوانات مطلب حیرت انگیزی از دوران قدیم برای دانشمندان بوده است اما تا زمانی که ابزارهای پیشرفته تجزیه و تحلیل ژنتیکی ظهور نکرده بود هیچ راهی برای مطالعه این فرآیند وجود نداشت اما امروزه دانشمندان با استفاده از ابزارهای فوق پیشرفته تجزیه و تحلیل ژنتیکی توانسته اند ژن تنظیم کننده بازسازی اندام را در این موجودات شناسایی کنند.

Reducing gene
محققان این دانشگاه از سه گونه مختلف سه نوع ژن مختلف شناسایی کردند که وظیفه ترمیم بافت ها را به عهده دارد.
کشف این تنظیم کننده باعث شده است که فرضیه جدیدی برای بازسازی اندام بوجود آید و این نشان دهنده پیشرفت بزرگی در درک اینکه چرا بافت های انسان نمی توانند خودشان را ترمیم کنند هست.

حتما بخوانید "۷ شیوه شگفت‌انگیز تشخیص هویت به کمک شاخصه‌های زیستی"

بازسازی اندام ها در انسان ممکن است شبیه داستان های علمی تخیلی به نظر بیاید. پرفسور یین محقق این دانشگاه می گوید: این واقعیت که ما یک امضاء ژنتیکی برای بازسازی اندام در سه گونه مختلف کشف کردیم نشان می دهد که طبیعت یک کتابچه راهنمای ژنتیکی مشترک برای بازسازی اندام حیوانات و انسان ایجاد کرده است.
این محقق در ادامه می گوید: با درک بیشتر از این مکانیسم می توانیم سرعت بهبود زخم را افزایش دهیم که در نتیجه آن باعث کاهش درد و خطر ابتلا به عفونت می شود.

برای مطالعه این تحقیق به لینک بازسازی اندام در انسان مراجعه کنید.

دیدگاه شما چیست؟

Your email address will not be published.