مطالب قدیمی

شبکه اجتماعی Yik Yak برای دانشجویان

yikyak_logo-100354438-large

چگونه رسانه های اجتماعی دنیای ما رو شکل دادن؟

چگونه برنامه ناشناس yik yak در نظر دارد تمام محیط دانشگاه ها را به تسخیر خود در بیاورد

این برنامه بصورت منظم و فشرده به استفاده از این برنامه ناشناس شما را تشویق می کند.

بنیان گذار این برنامه میگوید این برنامه به صورت مخفیانه و امن کار می کند و پیام ها را انتقال میدهد.

برنامه Yik Yak براساس موقعیت مکانی کار میکند و مکان شما را ناشناس می گذارد و تا فاصله ۱٫۵ مایل کاربرد دارد این برنامه با هدف قرار دادن دانشگاه ها ایجاد شده و تا کنون داخل این برنامه ۲۰۰ دانشگاه مهم در سراسر کشور اضافه شده است.

هدف از تولید این برنامه گفتگوی آزاد و پچ پج کردن است درول ساید می گوید هدف ما پیش از یک ابزار ارتباطی است ناشناس بودن برای ما خیلی مهم است اما ناشناس بودن متن و مکان برایمان بسیار مهم تر است. در این شبکه اجتماعی دانش آموزان و دانشجویان می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

این اپلیکیشن اخیرا ۱۰ میلیون دلار برای گسترش خود در تمام دانشگاه های ایالات متحده هزینه کرده است.

این نرم افزار در دانشگاه های بزرگ ۱۵۰۰۰ کاربر دارد که بعد از استفاده دانش آموزان مدارس از این برنامه با انقاد شدیدی مواجه شده که دلیل آن هم این بود که دانش آموزان از این محیط ناشناس برای تهدید کردن همدیگر استفاده میکردند. بنابرین توسعه دهندگان این برنامه به فکر این افتادن که این برنامه را از دسترس مدارس راهنمایی و دبیرستان دور کنند تا مشکلات این چنینی ایجاد نشود.

Buffington (موسس)گفت: بسیاری از مردم بر این باور بودند که این برنامه، برای مکاتبات غیر اخلاقی استفاده می شود و در آن محیط زورگویی مجازی حاکم می شود که ما به دنبال همچین اتفاقی نیستیم. یکی از ویژگی های این برنامه زیرچشمی نگاه کردن است. Yik Yak به کاربران اجازه میدهد در یک مکان خاص دیده نشوند مانند دانشگاه دیگر که تا ببینند در مورد چی بدر این دانشگاه با هم چت میکنند.در نهایت این ویژگی می تواند باعث شود مردم از مکان هایی که در آن بحث های سیاسی صورت می گیرد فرار کنند. این نرم افزار می خواهد در مناطق دور حرف های مردم بدون فیلتر بیان شود تا بتوان بدون فیلتر صحبت ها مردم در مناطق دور را متوجه شد و خواسته های آنها را درک کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا