مطالب قدیمی

امکان جاسوسی از دوربین موبایل شما وجود دارد

unnamed_1_1.jpg.815x390_q85_crop_upscale

تازه ترین گزارش‌های امنیتی درباره سیستم اندروید حاکی از آن است که دستکاری هوشمندانه قوانین داخلی این سیستم موبایل برای استفاده از دوربین گوشی‌های هوشمند می تواند منجر به افشای بسیاری از اطلاعات شما شود. این اطلاعات افشا شده، گستره وسیعی از اطلاعات مکانی، اطلاعات تصویری و حتی کارهایی که انجام می دهید را در بر می گیرد.

در این گزارش آمده است که اپلیکیشن های اندرویدی می توانند بدون نشان دادن هرگونه نوتیفیکیشن یا صدا، با دوربین موبایل شما عکس برداری کنند و این عکس ها را از طریق اینترنت به سرور مشخصی بفرستند.

آقای سیدر گفته به صورت تصادفی و هنگامی که روی پروژه دانشگاهی درس امنیت شبکه و کامپیوتر کار می کرده، متوجه این موضوع شده است. این وبلاگ نویس لهستانی افزوده است که در هنگام شروع کار، وی به دنبال بررسی امنیت در USB بود اما اندروید نظرش را جلب کرد و سرانجام تصمیم گرفت به بررسی امنیت اپلیکیشن هایی بپردازد که از کاربر درخواست استفاده از دوربین را می کنند.

در هنگام کار روی این پروژه، سیدر متوجه بسیاری از اپلیکیشن ها همچون Mobile Hidden Camera شد که می توانند هرگونه نشانه‌های فیزیکی استفاده از دوربین نظیر صدای عکسبرداری و یا نور فلش را خاموش کرده و به عکس برداری بپردازند. پس از انجام برخی آزمایش‌ ها، سیدر همچنین متوجه شد که در برخی از این اپلیکیشن ها نشانه هایی از وجود برخی قابلیت های جاسوسی نیز به چشم می خورد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا