مطالب قدیمی

استفاده از بیگ دیتا در کیبردها

keyboarddata

شاید این که از بیگ دیتا می توان در کیبردها استفاده کرد را قبلا نشنیده بودید. اما با کمی تفکر می توان فهمید که این ابزار یعنی کی برد کامیپیوتر، گوشی و… چقدر می تواند با ابر داده یا همان بیگ دیتا رابطه داشته باشد.

با بررسی نحوه تایپ کلمات و جملات در تعداد زیادی از کاربران البته با توجه به موضوع تایپ، می توان الگویی از کلمات استفاده شده را بدست آورد و این الگو در طراحی کیبرد و یا برنامه های تایپ استفاده کرد. برای روشن شدن مسئله مثلا یک نرم افزار هنگام تایپ چند کلمه اول شما در آن با توجه به الگوهایی که از طریق ابر داده های درون دیتا بیس خود دارد، متوجه می شود متن شما آیا عاطفی است، خبری است و یا نوع دیگری از محتوا را دارد. سپس این نرم افزار می تواند پیش بینی کند که شما چه کلمه ای را می خواهید تایپ کنید، مثلا اگر شما تایپ کنید “من فلان جا….” نرم افزار که با بررسی سایر جملات شما متوجه شده است شما یک متن پیام برای قرار گذاشتن با شخصی را می نویسید کلمه “منتظرتم” را پیشنهاد می کند.

بعضی  ها شاید این امکان در نظرشان ترسناک بیاید، زیرا با افزایش روز به روز اطلاعات، این نرم افزارها می توانند حدس های دقیق تری بزنند و شاید روزی بتوانند مغز شما را بخوانند و کل مطلبتان را از قبل حدس بزنند. البته در این راه مشکلات زیادی از لحاظ فنی سد راه متخصصان است مثلا شباهت کلمات و یا اشتباده تایپی.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا