مطالب قدیمی

استفاده از بیگ دیتا برای کاهش مصرف سوخت

wind-turbines

 

 

با توجه به اهمیت سوخت های فسیلی و اینکه در آینده امکان دارد با کمبود سوخت مواجه شویم راه های گوناگونی برای مدیریت سوخت پیشنهاد شده است. از جمله استفاده از بیگ دیتا برای میدیریت مصرف سوخت. اخیرا در  ۵ ایالت آمریکا طرحی آزمایشی با ۶۰هزار مشارکت کننده برای کاهش مصرف سوخت با استفاده از بیگ دیتا راه اندازی شده است.

در این پروژه سنسورهایی با نام synchrophasors   بر روی وسایل نقلیه نصب میشود که قابلیت مانیتور زنده مصرف سوخت وسایل نقلیه را به محققین می دهد. با ارسال این بیگ دیتاها به مرکز آنالیز،عواملی مانند بیشترین زمان ترافیک،مسافت طی شده و… تحلیل میشود تا برای پیشبینی قیمت سوخت و توزیع بهتر آن استفاده شود.  یکی دیگر از مصارف این بیگ دیتاها طراحی الگوی تغییر رفتار مصرف برای مصرف کنندگان است.

بیگ دیتا همچنین داده های بزرگ نیز برای بهینه سازی تجارت انرژی و در نتیجه بهتر پیش بینی نوسانات قیمت کمک خواهد کرد که این پیش بینی قیمت از هزاران منبع دیتای مختلف صورت گرفته است.داده های بزرگ را می توان هم برای بهبود مکان قرارگیری توربین بادی برای تولید بهینه انرژی مورد استفاده قرار داد .اطلاعات آب و هوا همواره در حال تغییر در سطح خرد و کلان است که به وسیله داده کاوی می توان کمک به  پیش بینی بهترین نقاط برای توربین های بادی  و یا سیستم های خورشیدی را بدهد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا