مطالب قدیمی

آینده ماشین های یادگیری چگونه است؟

machine

ماشین یادگیری در حال ورود به عصر طلایی خود است. ماشین یادگیری ML یکی از نمونه های این تکنولوژی است که به عنوان یک ابزار مفید در هوش مصنوعی استفاده میشود. ماشین ML در پنج سال گذشته موفقیت های بزرگی در زمینه های بیگ دیتا، اینترنت با سرعت بالا، محاسبات ابری و استفاده گسترده در گوشی های هوشمند داشته است و منجر به تولد الگوریتم یادگیری عمیق شده است. از تکنولوژی ML در تشخیص چهره فیسبوک، فیلترهای اسپم ایمیل گوگل و مایکروسافت و نیز سیستم تشخیص گفتار سیری استفاده میشود. در ادامه برخی از پیش بینی ها  از این سیستم را مرور میکنیم:

تصویر مبتنی بر شناخت

با کمک این تکنولوژی سه آیتم تصاویر، کاربر و اقدامات کاربر مورد آنالیز قرار میگیرد. به عنوان مثال یوتوب قصد دارد بزودی و بصورت هوشمند بخشی از محتوای یک کلیپ را که به آن علاقه مند هستید را شناسایی و از آنها در دیگر جستجوها و وب گردی های شما استفاده کند.

بهداشت و درمان

دستگاه های هوشمند با جمع آوری حجم انبوهی از داده ها و تجزیه و تحلیل آنها پزشکان را در تشخیص هر چه بهتر بیماری ها کمک میکنند. این تکنولوژی در وسایل مختلف مانند دستگاه های پوشیدنی، مانیتور پزشکی و … استفاده میشود.

مسافرت و ارتباطات

تا سال ۲۰۲۰ فن آوری ترجمه در آن واحد آماده میشود. این تکنولوژی در گوشی های هوشمند پیاده سازی میشود و با شنیدن جمله مورد نظر به زبان مادری آن را به زبان دلخواه ترجمه میکند.در حال حاضر گوگل و مایکروسافت در حال کار روی این پروژه هستند. به نظر میرسد که استخدام نیروهای کار چند زبانه به مرور منسوخ میشود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا