مطالب قدیمی

آینده استخدام ها از آن بیگ دیتا است

Recruit

جیمز اوبراین در مقاله می نویسد: در آینده ای نزدیک منابع بشری، خارجی خواهد بود که در آن دیتابیسی از رزومه ها آنلاین، پروفایل های اجتماعی، سوابق شغلی و حتی اسکن کارتهای تجاری و… در برنامه ای کاربردی برای شناسایی دورنمای بهتر ازیک جمعیت گرد هم می آیند.
علی بهنام(مدیر شرکتRiviera Partners) می گوید آینده استخدام ها ازآن بیگ دیتا است، اما شما نمی توانید منصفانه کاندیدای واقعی خود را طبق راه تان داده کاوی نمایید شما نیازمند به ابزار واقعی هستید ترکیب مناسبی ازمتغییرهای خارجی و داخلی و مهمتر از همه ی اینها فردمناسبی که بدانداز این اطلاعات چگونه تحلیل نماید.
موسساتی مانند Riviera Partners, Gild, TalentBinو… با استفاده از بیگ دیتا افرادی را که مناسب به شرکت ها هستند معرفی می نماید همه اینها قسمتی از تحقیقات گاتنر است که پیش بینی می کند صنعت بیگ دیتا در سال ۲۰۱۶ حدود۲۳۲میلیون دلار خواهد بود.
اخیرا مقاله عمومی توسط eQuest منتشرشده است که  به منابع انسانی و به طور خاص به  بیگ دیتااشاره می کند و می نویسد بیگ دیتا نشانگر یک فرصت تاریخی برای تصمیم گیری سرمایه انسانی مبتنی بر شواهد با دقت بیشتر است.
کاترین رینولدز(مدیر OnBoard) می گوید در گذشته برای استخدام افراد باید دنبال پرونده ها در بین قفسه ها بودیم تا بلکه اطلاعاتی از فرد مورد نظر بدست بیاوریم اما امروز این کار ساده شده است ما به راحتی با داده کاوی دسترسی آزادتری به اطلاعات ازطریق وب سایت هایی مانند لینکدین داریم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا