مطالب قدیمی

آیا داعشی ها درباره امنیت دیجیتال احمق هستند؟!

bikari-21412014434_481

چندی پیش لپ تاپی مربوط به یک داعشی پیدا شد که در آن اطلاعاتی درباره این گروه، فایل های PDF درباره سلاح های بیوشیمایی و… وجود داشت. به گفته خبرگزاری ها در این لپ تاپ حدود ۱۴۶ گیگابایت اطلاعات بوده که به صورت گروه گروه و بدون هیچ پسوردی تنها به شکل hidden files مخفی شده بودند! بله درست خواندید، آن عضو داعش به خیال خود با Hidden کردن فایل ها آنها را به صورت امن ذخیره کرده بود. اما آیا واقعا اعضای داعش که فعالیت آنها و تبلیغات گسترده شان در فضای مجازی زبانزد شده است، در مسئله امنیت این قدر احمقند!

درهمین راستا شخصی که خود را “ابو عنتر” معرفی کرده است در گفتگویی آنلاین به مشبل این طور گفته است: ما، یعنی داعش، تیم زبده ای از هکرها که از سرتاسر دنیا جمع شده اند در اختیار داریم می توانند موارد مربوط به امنیت را حل کنند، اما مسئله اصلی ما مبارزه فیزیکی با دشمنان است و نه چیز دیگری.

شخص دیگری عضو داعش به نام ابوتراب گفته است که هیچ نگرانی بابت مسائل امنیت دیجیتال ندارد. زیرا او تمام کارهایش را در کامپیوتر خود انجام میدهد همانند مرور اینترنت، خواندن فایل های PDF (گویا داعشی ها علاقه زیادی به فایل های PDF دارند، pdf ای که بسیار مناسب برای مخفی کردن فایلهای مخرب و هک می باشند). ابوتراب می گوید که از برنامه های رمزنگاری و ارتباط امن آگاه است اما از آنها استفاده نمی کند زیرا چیز مهمی در کامپیوتر خود ندارد.

باتوجه به این رویه چندی پیش سندی به زبان عربی پیدا شد که در آن شخصی به نام دلشاد عثمان که فعالی مخالف دولت سوریه بود، بر اساس افشا گری های اسنودن به معارضین سوریه پیشنهاد کرده بود در هنگام گشت و گذار در اینترنت نکات امنیتی را برای فاش نشدن اطلاعات خود رعایت کنند.

با این تفاسیر معلوم آیا واقعا اعضای داعش نسبت به اطلاعات در زمینه امنیت دیجیتال واقعا اینقدر احمقند و یا خود را احمق نشان می دهند. اگر واقعا در این زمینه نادان باشند، به نظر در آینده به مشکل جدی بر خواهند خورد…

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا