مطالب قدیمی

آیا تیم فوتبال هلند در یک چهارم نهایی جام جهانی با کمک تکنولوژی پیروز شد؟!

هلند - کاستاریکا

یکی از دراماتیک ترین لحظات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، پیروزی هلند در یک چهارم نهایی برابر کاستاریکا بود، آنهم در وقت های اضافه و با ضربات پنالتی. در این بازی برای ضربات پنالتی مربی هلند دروازه بان سوم خود یعنی تیم کرول را به زمین فرستاد و این امر نیز بر دراماتیک شدن این بازی افزود.

اما چرا و به چه دلیل ون گال، مربی هلند ناگهان دروازه بان سوم خود را به زمین فرستا؟ این سوال وقتی بیشتر می شود که بدانیم آمارهای قبلی در مهار ضربات پنالتی نشان می داد کرول از ۲۰ پنالتی قبلی تنها موفق به گرفتن ۲ پنالتی شده بود در صورتی که دروازه بان دوم تیم یعنی مایکل ورم عملکرد بهتری در این زمینه نسبت به کرول داشته بود.

جواب این سوال در استفاده از تکنولوژی است. ون گال توضیح می دهد که چه طور با استفاده توام از تکنولوژی و خلاقیت موفق به کسب این پیروزی شده است. او می گوید که قبل از بازی فیلم  آنالیز پنالتی زدن بازیکنان کاستاریکا را برای کرول بارها نشان داد و بدین ترتیب این بازیکن نسبت به تمام حرکات بدن و ضربه به توپ بازیکنان کاستاریکا آگاهی پیدا کرده بود. از طرف دیگر تیم و مربی کاستاریکا روی نقاط ضعف دروازه بان اصلی و در درجه بعد دروازه بان دوم تیم هلند کار کرده بودند و اصلا گمان نمی کردند در این بازی از دروازه بان سوم هلند استفاده شود. بنابراین تمام آنالیز آنها و نکاتی که به بازیکنان درباره پنالتی زدن گفته بودند نقش بر آب شد. و نتیجه این شد که کرول، دروازه بان سوم هلند در این بازی موفق به مهار ۲ پنالتی شد و برای هواداران تبدیل به یک قهرمان…

در این مثال متوجه می شویم استفاده توام از تکنولوژی و خلاقیت می تواند بسیار راهگشا تر باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا