مطالب قدیمی

آنالیز توئیت ها و کاربران داعش توسط اندیشکده بروکینگز

بروکینگز- توئیتر

اندیشکده بروکینگز، تعداد ۲۰۰۰۰ توئیت و کاربر داعش در شبکه اجتماعی توئیتر را آنالیز کرده است که از این تحقیق نتایج جالبی بدست آمده است. در ادامه گزیده ای از  نتایج این تحقیق و منبع اصلی آن را میتوانید مشاهد کنید:

* از ۲۰۰ توئیتی که حامیان داعش در پاییز امسال در اروپا منتشر کردند، باتوجه به قابلیت لوکیشن، مکان هایشان مربوط به ۳حساب در فرانسه ۲ حساب در انگلیس و برزیل و ۱حساب در استرالیا و بلژیک

*برخی از حامیان داعش سعی میکنند با برنامه هایی لوکیشن خود را که از آن توئیت می کنند به صورت جعلی موصل عراق نشان دهند در حالیکه در آن مکان نیستند.
*رهبران داعش به کاربران در رابطه با روشن بودن GPS گوشی هشدار دادند اما تا امروز کاربران به این هشدار عمل نکرده و دست مارا برای داده کاوی با لوکیشن باز گذاشتند.
*کاربران داعش برای ارسال توئیت، بیشتر از نرم افزارهای ارسال اتوماتیک همانندknzmuslim استفاده میکنند که این ابزار به منظور ارسال اتوماتیک و برنامه ریزی شده پیام های مذهبی است

*تحلیل گران منابع آشکار (open source) معتقدند حساب های کاربران داعش در توئیتر نباید بسته شود تا تحلیلگران به راحتی و بدون هزینه بتوانند به الگوها و اطلاعات داعش دسترسی داشته باشند.

دانلود فایل پی دی اف کامل این تحقیق: isis_twitter_census_berger_morgan

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا