مطالب قدیمی

آمریکا حمل دستگاه‌های الکترونیکی با باتری خالی در هواپیما را ممنوع کرد

11

آمریکا درصدد تشدید تدابیر امنیتی در فرودگاه‌هاست. به گفته مقامات آمریکایی از این پس مسافران مجاز نیستند دستگاه‌های الکترونیکی، نظیر تلفن ‌همراه و تبلت فاقد انرژی را به همراه خود به درون هواپیما بیاورند. سازمان حمل و نقل هوایی آمریکا (TSA) اعلام کرد که مسافران پروازهای خارجی از این پس باید دستگاه الکترونیکی خود را به درخواست ماموران انتظامی در فرودگاه روشن کنند.

در صورتی که باتری دستگاه‌هایی نظیر تلفن همراه، تبلت و کامپیوتر خالی باشند، مسافران اجازه ندارند این دستگاه‌ها را به هواپیما وارد کنند. قرار است در آمریکا کنترل‌های دیگر امنیتی نیز برقرار شود، اما جزییات این اقدامات هنوز رسماً اعلام نشده است. در بیانیه رسمی سازمان حمل و نقل هوایی آمریکا که مسئولیت امنیت هوایی را برعهده دارد، آمده است: «آوردن دستگاه‌های فاقد انرژی به درون هواپیما ممنوع است.» به گفته منابع امنیتی این تدابیر بیش از همه متوجه تلفن‌های هوشمند “آی‌فون” ساخت شرکت اپل و مدل‌های “گلکسی” ساخت شرکت سامسونگ می‌شوند.

این اقدامات جدید همچنین شامل همه مدل‌های تبلت، لپ‌تاپ و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی نیز می‌شود. مقامات آمریکا هنوز اعلام نکرده‌اند که در کدام فرودگاه‌ها نخست این تدابیر امنیتی به مرحله اجرا گذاشته خواهند شد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا