مرور رسانه ها، ۱۶ فروردین ۹۶

بدون توئیتر رییس‌جمهور نمی‌شدم

فایننشال تایمز؛ دونالد ترامپ: بدون توئیتر نمی‌توانستم پیروز انتخابات شوم. میلیون‌ها فالوور در توئیتر،‌ ایستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی دارم که به من در اداره دولت کمک می‌کنند.

آسیب‌پذیری روز صفرم در هسته‌ لینوکس وصله شد

افتانا: آسیب‌پذیری روز صفرم که در هسته‌ لینوکس وجود داشت و محققان شرکت Chaitin واقع در پکن، با بهره‌برداری از آن در مسابقات Pwn2Own سال ۲۰۱۷ توانستند به سامانه‌های اوبونتو نفوذ کنند، سرانجام وصله شد.

بانک استرالیایی برای تایید هویت کاربران حین تراکنش‌ها از صدای آنها استفاده می کند

آریا: یک بانک استرالیایی به نام ANZ اعلام کرده که قصد دارد از صدای مشتریان خود برای تایید هویت آنها در تراکنش هایی با ارزش بالاتر از ۱۰۰۰ دلار استرالیا استفاده کند.

رتبه دوم ایران از نظر آلودگی موبایل ها به بدافزار

دیجیاتو: طبق آمار منتشر شده از کسپرسکی در سال ۲۰۱۶، ایران در رتبه دوم از نظر حملات بدافزاری موبایل در بین بیش از ۲۳۰ کشور و منطقه در سرتاسر جهان قرار دارد. طبق آمار منتشر شده از کسپرسکی در سال ۲۰۱۶، براساس درصد کاربرانی که مورد حمله بدافزارها قرار گرفته اند، ایران با ۴۶.۸۷ درصد پس از بنگلادش در مقام دوم قرار گرفته است. طبق آمار منتشر شده از سوی کمپانی کسپرسکی، در سال ۲۰۱۶ تعداد بسته های نرم افزاری حاوی بدافزار به میزان قابل توجهی افزایش یافته و به رقم ۸۵۶۲۲۲۱ رسیده، که نسبت به سال گذشته سه برابر رشد داشته است.

فرمان ترامپ برای توقف خدمات گوگل به ایرانیان

آریا: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، از شرکت گوگل خواسته است تا دسترسی ایرانیان مستقر در خاک ایران را به سرویس‌ها و خدمات گوگل مسدود کند. اما گوگل هنوز در این خصوص واکنشی نشان نداده است.

انتخاب نام جدید برای یاهو

واحد مرکزی خبر: شرکت یاهو اعلام کرد نام اوث/ oath را برای شرکت جدیدی که از ترکیب یاهو و AOL ایجادشده، انتخاب کرده است. اوث مانند چتر تجاری بر سر دو کمپانی یاهو و AOL قرار می‌گیرد.

آسیب‌پذیری تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ

سایبربان: یک محقق مستقل موفق به شناسایی آسیب‌پذیری‌های خطرناکی در سیستم‌عامل تایزن شده است که به هکرها امکان می‌دهد به تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ نفوذ کنند.

آتش شبکه های اجتماعی بر دامن فرهنگ ایرانی

نصر؛ مهران صمدی(کارشناسان ارتباطات و فناوری اطلاعات): خستگی زودرس، اضطراب، کج خلقی، بی قراری، بی توجهی به سلامت شخصی و آسیب های بی شمار روانی و جسمی نیز از پیامدهای منفی استفاده غیر ضروری و غیر اصولی از شبکه های اجتماعی است. کاربران ماهر شبکه های اجتماعی با میانگین سنی ۲۷ سال، سرگرمی با میانگین سنی ۲۹ سال، تجاری با میانگین سنی ۳۳ سال، فراغتی با میانگین سنی ۴۵ سال را شامل می شود. استفاده وسواس گونه از اینترنت با حداقل ۸ ساعت در روز یا ۳۸ ساعت در هفته صرف وقت که علائم آن، خستگی زودرس، اضطراب، کج خلقی، بی قراری، خیال بافی، انزواطلبی، چاقی و بی توجهی به سلامت شخصی است.

جی پی اس مغز را تنبل می کند

باشگاه خبرنگاران: محققان دانشگاه کالج لندن به این نتیجه رسیده اند که اتکا به سیستم موقعیت یاب جهانی (GPS) باعث تغیراتی در فعالیت مغز شده و به نوعی آن را تنبل می کند.

 مایکروسافت حفره خطرناک وب سرور ۲۰۰۳ را وصله نمی‌زند

وی تری: مایکروسافت برنامه‌ای برای عرضه وصله امنیتی برای برطرف کردن آسیب‌پذیری خطرناک که ۶۰۰ هزار وب سرور را دچار مشکل می‌کند، ندارد. این مشکل در وب سرور ۲۰۰۳ که WebDAV در آنها فعال شده است وجود دارد.

اپراتورها را برای تماس صوتی تلگرام نمی‌توانیم اجبار کنیم

ایلنا؛ سید محمود واعظی(وزیر ارتباطات): تعداد کاربران تلگرام در ایران قابل مقایسه با سایر کشور ها نیست به همین جهت خود تلگرام آرام آرام تماس مستقیم صوتی را توسعه می دهد.

امنیت کاربران اسکایپ به خطر افتاد

زددی نت: انتشار یک بدافزار باج‌گیر از طریق آگهی‌های فلش در برنامه تلفن اینترنتی اسکایپ امنیت کاربران را به طور جدی تهدید می‌کند.

 

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه