مرور رسانه ها ۶ خرداد

پوست اندازی در دنیای پهپادها

download

پهپاد جدیدی که در کالیفرنیای آمریکا ساخته شده Nano Tornado نام دارد و با برخورداری از چهار پره مخصوص، دسته کمی از یک کوادکاپتر ندارد.

مهمترین نقطه قوت این پهپاد جدید عدم آسیب رسانی به مردم در صورت سقوط است حال آنکه پهپادهای فعلی در صورت وقوع حوادثی از این دست لطمات جدی به افراد وارد می کنند.

همچنین به جهت نوع ساختار خاصی که از آن بهره می برد، در صورت وقوع حادثه ای در حین برخاستن یا فرود خسارت چندانی متحمل نمی شود و به همین دلیل هزینه های احتمالی تعمیر و نگهداری آن به مراتب کمتر از نمونه های فعلی است.

دیتاسنترها زیرساخت شبکه ملی اطلاعات؛ از ارائه دهندگان خدمات دیتاسنتر حمایت نمی‌شود

دستگیری عامل نفوذ به شبکه شتاب کشور

download (1)

سردار سید جمال هادیان‌فر در حاشیه همایش جرایم سایبری در دنیای به هم پیوسته که در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد با حضور در نشست خبری گفت: یکی از اجزای جدایی‌ناپذیر در پیشگیری و کشف حجرم حوزه دیپلماسی سایبری است.

بر اساس آمار در سال ۲۰۱۴، ۷۰ درصد پرونده کشورهای اروپایی جنبه فراملی داشته و در آسیا این مقدار به ۴۰ درصد رسیده است.

گوگل امنیت پرسش های امنیتی را زیر سوال برد

ed

گوگل در خبری اعلام کرد، امنیت وب سایت ها با پرسش سوال های شخصی از کاربران افزایش پیدا نمی کند و باید به راه حل دیگری برای عدم هک شدن حساب ها اندیشید.پرسش های امنیتی نمی توانند مانعی برای هک شدن حساب ها باشند زیرا پاسخ های کاربران به پرسش های امنیتی در حدی ساده است که هکرها به راحتی می توانند به رمز عبوری دست پیدا کرده و وارد حساب های شخصی شوند.
بسیاری از کاربران از رمزهای عبوری ساده استفاده می کنند تا مبادا آنها را فراموش کنند و معمولا رمزهای عبوری را از کلمات رایج و آسانی انتخاب می کنند که هکرها به تمامی آنها دسترسی داشته و برایشان خوشایند است.
گوگل در ادامه آورده است، پرسش سوال های چندگانه می تواند راه حل مفیدی برای افزایش امنیت حساب های کاربران باشد اما گاهی اوقات پرسش سوالات چندگانه و فراموش شدن آنها توسط کاربران می تواند باعث بسته شدن حساب توسط خود کاربر شود. در نتیجه به جای استفاده از پرسش های رایج می توان به سرویس های بازیابی رمز عبور از طریق ای میل یا ارسال پیامک به اسمارت فون ها پرداخت.

۹۰ درصد کاربران آمریکا به حریم شخصی در اینترنت بی‌اعتماد هستند

wd

در حالی که حفظ حریم شخصی در زمان استفاده از اینترنت به دغدغه بیش از ۹۰ درصد از آمریکایی‌ها مبدل شده، کمتر از ۱۰ درصد از شهروندان این کشور معتقدند این آرزو می‌تواند محقق شود.

تنها ۹ درصد از آمریکایی‌ها معتقدند که کنترل زیادی بر اطلاعات جمع‌آوری شده در مورد خودشان دارند و ۳۸ درصد معتقدند این کنترل تنها در حد متوسط است.

تنها ۶ درصد از افراد بزرگسال گفته‌اند که به نهادهای دولتی در مورد شیوه نگهداری سوابق و اطلاعات خود و حفظ ایمنی آنها اعتماد کامل دارند.

۲۵ درصد در حد متوسط به آنها اعتماد داشته‌اند. میزان اعتماد کامل به شرکت‌های تلفن ثابت و مؤسسات کارت اعتباری در این زمینه به ترتیب ۶ و ۹ درصد بوده است.

۵۵ درصد آمریکایی‌ها خواستار حفظ گمنامی خود در حین انجام فعالیت‌های آنلاین هستند ولی ۱۶ درصد مخالف این ایده بود و ۲۷ درصد هم گزینه نمی‌دانم را انتخاب کرده اند.

دیتاسنتر رایگان برای ارایه‌دهندگان سرویس‌های عمومی

rgthm

در سطح کشور ۱۹ دیتا سنتر ایجاد شده که از این تعداد هفت مرکز به بهره‌برداری رسیده است.به گفته سلجوقی در سطح کشور تعداد ۱۹ مرکز داده ایجاد شده که از این تعداد ۷ مرکز داده به بهره‌برداری رسیده و بقیه دیتاسنترها نیز تا آخر تیرماه سال جاری به بهره‌برداری خواهند رسید.

به گفته عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات استفاده از خدمات دیتاسنتر برای شرکت‌هایی که سرویس‌های عمومی ارائه می‌دهند بصورت رایگان است.

مهم‌ترین تهدیدهای امنیتی فصل نخست ۲۰۱۵ شناسایی شد

sdf

مرکز Trend Micro بر اساس آخرین مطالعه خود اعلام کرد که ترکیبی از تهدیدهای امنیتی قدیمی و جدید در فصل نخست سال ۲۰۱۵ میلادی کاربران خانگی و سازمانی جهان را مورد هدف قرار داد.

هواپیمای بدون سرنشین طرلان رونمایی شد

dfvf

هواپیمای بدون سرنشین طرلان محققان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت سی و سومین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی جشنواره فرهیختگان و با حضور دکتر علی عباسپور رئیس این واحد رونمایی شد.هواپیمای بدون سرنشین طرلان با هدف اجرای ماموریت تعریف شده در خصوص پرواز و فیلمبرداری از سطح زمین به همت دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی متشکل از محمد مهدی خندان، مصطفی تکبیری، حامد اسماعیلی علیائی، محمدعلی انصاری جعفری و با راهنمایی دکتر فرشاد پازوکی، طراحی شده و به مرحله ساخت رسیده است.

 

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه