مرور رسانه ها ۱۸ اردیبهشت

NSA-Listens-Shirtmock

جمع‌آوری اطلاعات مکالمات تلفنی توسط آژانس امنیت ملی آمریکا ‘غیر قانونی’ اعلام شد

 

یک دادگاه تجدیدنظر در آمریکا رای داده که ردیابی و جمع‌آوری اطلاعات مربوط به مکالمات تلفنی میلیون‌ها شهروند آمریکا توسط آژانس امنیت ملی آمریکا غیر قانونی است.

اما قضات دادگاه تجدیدنظر نیویورک، دستور توقف برنامه ردیابی اطلاعات آژانس امنیت ملی آمریکا را ندادند. آنها از کنگره این کشور خواستند در این مورد وارد عمل شود.

تماشای تصاویر خشن در شبکه‌های اجتماعی ‘می‌تواند به ضربه روحی منجر شود

2

نتیجه تحقیقی که در کنفرانس سالانه انجمن روانشناسان بریتانیا ارائه شده نشان می‌دهد تماشای صحنه‌های خشن در رسانه‌های اجتماعی ممکن است به اختلال تنش زای پس از رویداد (PTSD) منجر شود.

«ماهیت مجازی» منتشر شد

3

کتاب ماهیت مجازی به موضوعاتی همچون معرفی پشت پرده و اهداف شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر و خدماتی که به صهیونیست‌ها ارائه دادند و کارکردهای مختلفی شبکه‌های اجتماعی به صورت عام و مأموریت‌های اصلی این شبکه‌ها برای جاسوسی از کاربران پرداخته شده است.

از دیگر مطالب کاربردی در این کتاب می‌توان به توصیف واکنش کشورهای مختلف دنیا به شبکه‌های مجازی و فیلترینگ آنان و معرفی برخی شبکه‌های مجازی پاک و مناسب اشاره کرد.

آخرین رتبه بندی کشورها در اینترنت

4

نت‌ایندکس سرعت متوسط دانلود کاربران خانگی اینترنت در ایران را ۵,۶ مگابیت بر ثانیه اعلام کرده است که این آمار براساس اطلاعات دریافتی از یک ‌میلیون‌و ۵٢٩هزارو ۴۵٧‌ آی‌پی یکت به دست آمده که از ۲۳ مارس ۲۰۱۵ تا ۲۱ آوریل ۲۰۱۵ با استفاده از سایت «اوکلا اسپید تست» سرعت اینترنت خود را چک کرده‌اند.

طبق همین آمار متوسط سرعت آپلود در ایران ٣.۵ مگابیت بر ثانیه و متوسط قیمت اینترنت در ایران ۵.٩۵ دلار به‌ازای هر مگابیت بر ثانیه است؛ درهمین حال متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران چهار مگابیت بر ثانیه و همچنین سرعت آپلود اینترنت موبایل در ایران ١.۴ مگابیت بر ثانیه است که این آمار نیز از اطلاعات هشت‌میلیون ‌و٩٣٨هزار و ۶٨‌ آی‌پی واحد از ۲۳ مارس ۲۰۱۵ تا ۲۱ آوریل ۲۰۱۵ دریافت شده است.

متخصصان کلان داده‌ها بیشترین حقوق سالانه را دریافت می‌کنند

5

کارشناسان Experis در مطالعه جدید خود دریافتند که هر کارشناس توسعه وب به طور میانگین در هر سال ۴۱ هزار و ۵۹۸ پوند حقوق می‌گیرد.

در مقابل متخصصان ابزارهای موبایلی سالانه ۴۸ هزار و ۹۰۰ پوند حقوق می‌گیرند و میانگین درآمد سالانه متخصصان حوزه کلان داده ۵۹ هزار و ۸۹۹ پوند محاسبه شده است.

۷۶ درصد از سازمان ها نشت اطلاعات را تجربه کرده اند

6

با توجه به آخرین تحقیق مرکز تحقیقات امنیت ‘QuinStreet  هفتاد و شش درصد از سازمان ها در سال ۲۰۱۴ نشت اطلاعات را تجربه کرده اند که تاثیر این نشت بر روی سازما ها شامل از دست دادن بالقوه سود است.

 

 

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه