مرور رسانه ها ۰۷ مرداد ۹۶

کره شمالی از زیرساخت‌های چین و هند استفاده می کند

سایبربان: جدیدترین گزارش‌های منتشرشده از زیرساخت اینترنت کره‌ی‌شمالی، این کشور، عملیات سایبری خود را از طریق شبکه‌های چین و هند، انجام می‌دهند.

دستگیری مغز متفکر پولشویی با بیت‌کوین

وی تری: مقامات آمریکایی الکساندر ونیک مالک یکی از قدیمی‌ترین شبکه‌های تبادل‌‌مالی و پولشویی با استفاده از پول‌مجازی بیت‌کوین به نام BTC-e را دستگیر کرده‌اند.

احتمال جریمه آمازون به علت نقض تحریم‌های ایران

فارس: آمریکا در حال تحقیق از شرکت‌ آمازون به اتهام فروش اقلامی به برخی ایرانیان است که در فهرست تحریم‌های کاخ سفید قرار دارند.

انتقال سرورهای خاص تلگرام به ایران سرعت بارگذاری را افزایش داد

فایننشنال نیوز: تلگرام که مالک برترین و محبوب‌ترین برنامه ‌گپ‌ موبایلی در ایران است، از آغاز استفاده از شبکه‌های ‌ارائه‌ محتوا به صورت رمزگذاری‌شده در ایران از ۲۷ جولای یعنی ۲ روز قبل خبر داده است.

ایرانسل رزرو بسته اینترنتی را پیش‌خور می‌کند

فارس: ایرانسل بدون درخواست مشترک و اطلاع‌رسانی، هنوز بسته اینترنتی تمام نشده بسته رزرو را انتخاب و فعال می‌‌کند. یعنی اگر بسته اول تمام نشود هم بسته دوم بی‌استفاده می‌شود.

دانشمندان آمریکایی موفق به دستکاری ژنتیکی رویان انسان شدند

ام ای تی: برای نخستین بار در تاریخ، دانشمندان آمریکایی با موفقیت توانستند DNA انسان را با استفاده از ابزار قدرتمند ویرایش ژن [CRISPR] دستکاری کنند.

ارزیابی امنیتی شبکه‌های کامپیوتری دستگاه‌های دولتی الزامی می‌شود

مهر: با تصویب سند ارزیابی تجهیزات امنیتی مورد استفاده در شبکه‌های کامپیوتری دستگاه‌های اجرایی ارزیابی امنیتی شبکه‌های کامپیوتری دستگاه‌های دولتی الزامی می‌شود. بیشترین محصولاتی که باید مورد ارزیابی امنیتی قرار گیرند نرم‌افزارهای کاربردی تحت‌وب هستند که آسیب‌پذیر بوده و بسیاری از نفوذها از طریق آنها صورت می‌گیرد.

خودروی الکتریکی با پنل‌های خورشیدی به بازار می‌آید

مهر: استارت‌آپ آلمانی Sono Motors خودروی‌الکتریکی طراحی کرده است که روی بخش‌های بیرونی آن پنل‌های خورشیدی وجود دارد. این خودرو در مرحله پیش سفارش است.

جدول آسیب پذیرترین نرم افزارهای پرکاربرد کشور منتشر شد

مهر: جدول آخرین آسیب پذیری‌های نرم‌افزارهای پرکاربرد در کشور منتشر شده است که مطابق با این جدول، در بین سرویس دهنده‌ها، وب سرور آپاچی از جمله نرم‌افزارهای با سطح خطر زیاد ارزیابی شده است.

این هدفون ترجمه می‌‌کند

دیلی میل: به‌تازگی هدفونی ساخته شده که می‌تواند مکالمات فرد را ترجمه کند. این هدفون صحبت‌های مخاطب کاربر را با تاخیر سه ثانیه‌ای برای او ترجمه می‌کند.

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه