مرور رسانه ها؛ ۲۳ مرداد ۱۳۹۶

هر ایرانی عضو ۱۸ کانال تلگرامی
تسنیم؛ مسعود اسدپور(سرپرست پژوهشگاه فضای مجازی): درمجموع ۷۲۰ میلیون اکانت وجود دارد که با توجه به آمار ۴۰ میلیونی حساب‌های کاربری در ایران نشان می‌دهد به‌طور متوسط، هر کاربر ایرانی در ۱۸ کانال عضو است.
فارس: شناسایی انبوهی از برنامه‌های پیام‌رسان جاسوسی برای آلوده کردن گوشی‌های اندرویدی
فورچون: مؤسسه امنیتی لاک‌اوت بر این باور است که توسعه دهنده‌ای در کشور عراق با آلوده کردن برنامه‌های پیام‌رسان به‌دنبال جاسوسی از آن‌ها بوده است. برای جاسوسی از کدهای منبع پیام‌رسان تلگرام استفاده شده و برنامه‌های پیام‌رسان تغییریافته با اسامی Soniac، Hulk Messenger و Troy Chat عرضه کرده که این سه برنامه در گوگل‌پلی هم در دسترس بوده‌اند.  تحقیقات نشان می‌دهد از هر هزار گوشی اندرویدی ۴۷ تای آن‌ها ممکن است آلوده به‌ برنامه‌های جاسوسی باشد و بهتر است کاربران برنامه‌های پیام‌رسان مشکوک و تأیید نشده را از گوشی‌های خود حذف کنند.
روس‌ها چه تصویری از رسانه‌های این کشور دارند؟
مهر؛ بنیاد افکار عمومی فدراسیون روسیه: مطابق نظر ۴۷ درصد از جامعه نظرسنجی، وسایل ارتباط جمعی روسی به‌طور کل در انتقال رودیدادهای کشور رویکردی بی‌طرفانه دارند و ۴۰ درصد معتقدند که رویکرد آن‌ها بی‌طرفانه نیست. بنیاد افکار عمومی فدراسیون روسیه: اولین جایگاه در جامعه آماری بنیاد افکار عمومی فدراسیون روسیه را طرفداران تلویزیون، رادیو و خبرگزاری‌ها به خود اختصاص می‌دهند؛ جایگاه دوم متعلق به طرفداران سایت‌های خبری و فروم و وبلاگ‌ها است. بنیاد افکار عمومی فدراسیون روسیه: ۳۶ درصد از روس‌ها معتقدند که وسایل ارتباط جمعی باید هرچه بیشتر به سمت نقد فعالیت‌های دولت بروند. ۱۰ درصد نیز می‌گویند نظرات منتقدانه باید کمتر باشد و ۴۰ درصد از شرایط رضایت دارند.
ایران اکونومیست: محقق ایرانی الگوریتمی برای کشف اطلاعات فاش شده ساخت
انگجت: مهسا تازیکی محقق ایرانی دانشگاه پلی تکنیک فدرال لوزان الگوریتمی ساخته که نشان می‌دهد با کلیک کردن روی لینک‌های مختلف در مرورگرها چه اطلاعاتی از کاربر فاش می‌شود. ۱۶ درصد کلیک روی لینک‌های توصیه شده، حجم زیادی از اطلاعات شخصی فرد را فاش می‌کند.
آپدیت جدید یوتیوب و امکان چت کردن
خبرگزاری صداوسیما: در اپلیکیشن یوتیوب کاربران می‌توانند ویدئو را با یک یا چند نفر در یک گروه اشتراک‌گذاری کنند. می‌توانند در رابطه با ان ویدئو گپ بزنند بدون آن‌که لازم باشد از اپلیکیشن خارج شوند.
لزوم اخذ مجوز توسط اپلیکیشن‌های ارسال بسته
فارس؛ حسین مهری(مدیرعامل شرکت ملی پست): تفاهم‌نامه پژوهشگاه فضایی با شرکت ملی پست دارای ۵ بند است که یکی از آن‌ها ساخت پهباد پستی است و موضوع پهباد پستی برای جابجایی کالا نهایی شده است.به دلیل محدودیت‌های ویژه تهران، هنوز نتوانسته‌ایم مجوز پرواز پهباد پستی در تهران را اخذ کنیم، از این‌رو، برنامه پرواز این پهباد بین کیش و بندرعباس در حال پیگیری است.
وزیر ارتباطات آینده به IT یک نگاه ویژه داشته باشد
ایران؛ اصغر رضانژاد(دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران): حوزه فناوری اطلاعات در برنامه‌های وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات کمرنگ است و اهداف ملموس این برنامه عمدتا در حوزه CT است.در برنامه پیشنهادی آقای جهرمی، در حوزه نرم‌افزار هیچ موردی ذکر نشده است. درباره کسب و کارهای الکترونیکی، تجارت الکترونیکی نیز حداقل در اهداف خرد موردی نیست.
فارس: نیروی هوایی ارتش آمریکا ۱۳۰ هزار دلار برای کشف آسیب‌های سایبری خود پرداخت
اینکوایرر: نیروهای هوایی ارتش آمریکا با اجرای یک برنامه تشویقی موفق به شناسایی آسیب‌پذیری‌های خطرناکی در سیستم‌های رایانه‌ای خود شده و برای حل این مشکلات ۱۳۰ هزار دلار پرداخته است. برخی از این حفره های امنیتی کشف شده می‌توانستند بر روی عملکرد سیستم‌های پروازی ارتش آمریکا تاثیر منفی بگذارند. بقیه آن‌ها نیز مربوط به سیستم ‌های تسلیحاتی گران قیمت آن بوده‌اند.
به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه