مرور رسانه ها، ۸ بهمن ۹۵

ترامپ توافق حفاظت از حریم شخصی آمریکا و اتحادیه اروپا را به خطر انداخت

* بیزینس تایمز: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز گذشته دستورالعمل اجرایی جدیدی را صادر کرده که بر اساس آن می توان از داده های مربوط به کاربران اروپایی برای شناسایی هویت آنها در صورت لزوم استفاده کرد.

کاربران ویندوز ۱۰ از کاربران ویندوز ۷ پیشی گرفتند

آریا: با توجه به آمارهای statcounter، در ایالات متحده، استفاده از ویندوز ۱۰ از ویندوز ۷ پیشی گرفته است. مرکز NetMarketShare اعلام کرده است که در سراسر جهان، ویندوز ۷ هنوز با داشتن ۴۸٫۳۴ درصد از سهم بازار نسبت به ویندوز ۱۰ با ۲۴٫۳۶ درصد بازار در پیش است. ویندوز ۷ و ویندوز ۱۰ از محبوب ترین سیستم های عامل دسکتاپ هستند که در سطح جهانی مورد پذیرش کاربران قرار گرفته اند و پس از آن ها سیستم عامل مک با ۹٫۹ درصد از کاربران در رده بعدی قرار داشتند.

برای هوشمندسازی ترافیک باید «چتر وای فای» در تهران گسترش یابد

باشگاه خبرنگاران؛ مازیار حسینی(معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران): از جمله ساز و کارهای هوشمند کردن شهر و معابر شهری، استفاده از نرم افزارهای کاربردی است و باید چتر وای فای در تهران گسترش یابد.

آمار حذف تبلیغات مخرب از گوگل

انگجت: گوگل به عنوان بزرگترین موتور جست‌وجوی جهان، ۱.۷ میلیارد تبلیغات از پلت‌فرم تبلیغاتی خود را در سال ۲۰۱۶  حذف کرده است که در مقایسه با سال پیش از آن، دو برابر شده است. گوگل می‌گوید ۶۰۰۰ وب‌سایت و ۶۰۰۰  حساب کاربری که آگهی کالاهای تقلبی منتشر می‌کردند را حذف کرده‌ است، موضوعی که به یک مساله‌ مهم در فیس‌بوک،  اینستاگرام و توییتر مبدل شده است.

شناسایی ضعف امنیتی در حساب توییتر رئیس جمهور آمریکا

یاهو نیوز: یک بررسی امنیتی نشان داده که حساب کاربری توییتر رئیس جمهور آمریکا @POTUS، با استفاده از یک حساب ایمیل غیردولتی یعنی جیمیل ثبت شده و از سیستم تایید هویت دومرحله‌ای توییتر بهره نمی‌برد.

تصمیم گوگل برای افزایش امنیت

انگجت: گوگل قصد دارد برای افزایش امنیت کاربران، از روز ۱۳ ماه فوریه (۲۵ بهمن)، فایل‌های پیوست حاوی جاوا اسکریپت در جی‌میل را مسدود کند.

در عکس ها علامت V نشان ندهید!

ایسنا: اخیرا گروهی از متخصصین ژاپنی نسبت به نشان دادن علامت V با انگشتان دست در زمان عکس گرفتن هشدار داده اند. زیرا به راحتی میتوان اطلاعات هویتی مهمی مانند اثر انگشت اشخاص مختلف را شبیه سازی کرد. متخصصین ژاپنی توانسته اند در برخی از تصاویر، ویژگی های بسیار خاص مردمک و عنبیه چشم کاربران را نیز شبیه سازی کنند که این راه میتواند برای دور زدن برخی سیستم های امنیتی مورد استفاده قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه