مرور رسانه ها، ۵ بهمن ۹۵

چرا عکس‌های سلفی رواج دارند؟

حمایت: حضور بیش‌ازحد در شبکه‌های اجتماعی، ریشه‌های روانی مثل نیاز به محبوبیت و دیده‌شدن، اختلال خودکم‌بینی در دنیای واقعی و اختلال خودشیفتگی دارد که افراد با ساختن جمعی مجازی قصد فرار از واقعیت را دارند

زاکربرگ و سودای ریاست‌ جمهوری آمریکا

ایسنا: مارک زاکربرگ بنیان‌گذار فیس‌بوک، در ماه‌های گذشته اقداماتی کرده که نشان می‌دهد او احتمالا قصد دارد در آینده، خود را در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا نامزد کند. مجله آتلانتیک، چالش ۲۰۱۷ زاکربرگ برای دیدار با مردم در همه ۵۰ ایالت آمریکا تا پایان سال را از جمله نشانه‌های خیز برداشتن زاکربرگ ۳۲ ساله برای ریاست‌جمهوری آمریکا می‌داند.

نیویورک تایمز هک شد

بولتن نیوز: حساب کاربری توئیتر روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز مورد حمله هکران قرار گرفت و هک شد. هکرها پس از هک کردن این حساب کاربری روی صفحه مزبور نوشتند: پوتین به زودی به آمریکا حمله می‌کند.

پیش‌بینی آی بی ام از زندگی در سال ۲۰۲۲

ساینس الرت: پیش بینی شرکت IBM از زندگی در سال ۲۰۲۲: با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، سخنان ما دریچه‌ای به سلامت روحمان باز می‌کند. پیش بینی IBM از زندگی در سال ۲۰۲۲: در طول پنج سال آینده میتوان بیماری‌هایی مانند پارکینسون را با استفاده از یک نرم‌افزار گوشی هوشمند که از فناوری هوش مصنوعی و پردازش ابری بهره میبرد، شناسایی کرد. براساس پیش‌بینی IBM‌ تا سال ۲۰۲۲ میلادی، دوربین‌های کوچک مجهز به تراشه‌هایی که با استفاده از هوش مصنوعی، اطلاعات را پردازش می‌کنند، امکان بهره‌مندی از دید بسیار قوی‌تر را فراهم می‌کنند. شرکت IBM پیش‌بینی میکند سیستم‌های ماکروسکوپ، مانند میکروسکوپ‌ها، اما با مقیاسی دیگر، تمام اطلاعات پیچیده موجود در سطح زمین را گردآوری می‌کنند تا بتوانیم این اطلاعات را از تمام جنبه‌ها تحلیل کنیم. براساس پیش‌بینی IBM در سال ۲۰۲۲، فناوری در طول پنج سال آینده در اختیار عموم قرار می‌گیرد و تمام شهروندان با کمترین هزینه و بیشترین دقت می‌توانند بیماری‌ها را زودتر از هر زمان دیگری تشخیص دهند. براساس پیش‌بینی IBM در سال ۲۰۲۲، تجهیزات هوشمند و فناوری هوش مصنوعی، امکان تشخیص آلودگی‌های محیطی را به‌ صورت بلادرنگ فراهم می‌کنند.

تولید مثل هوش مصنوعی

سایبربان: آزمایشگاه هوش مصنوعی گوگل با نام گوگل برین(Google Brain)، موفق به توسعه نوعی هوش مصنوعی شده‌اند که می‌تواند نرم‌افزارهای جدید یادگیری ماشینی را ایجاد و الگوریتم‌های یادگیری ماشینی را توسعه دهند.

ناکامی شبکه‌های اجتماعی بومی در سایه ضعف قوانین و نبود فناوری

تسنیم؛ خسرو سلجوقی(عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران): هم اکنون ۲ نرم افزار شبکه‌های اجتماعی در کشور تولید شده است که توانایی پوشش و سرویس دهی به ۲۰ میلیون کار بر را دارد اما نبود امنیت سرمایه گذاری، مانع از آن می‌شود که این بخش رونق بگیرد.

 

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه