مرور رسانه ها، ۲۹ دی ماه ۹۵

وجود ۱۰ میلیون موبایل پسماند در کشور

آی تی آنالیز؛ ابتکار(رییس سازمان محیط زیست): بزودی حدود ۱۰ میلیون موبایل خواهیم داشت که باید با برنامه‌ریزی اقدام به بازیافت پسماندهای موبایل کنیم.

خطرات استفاده دائم از اینترنت

کلیک: متخصصان اعصاب و روان پژوهشکده کانادایی ثابت کرده اند که ارتباط بسیار نزدیکی میان استفاده بی رویه از اینترنت و بحران های روحی وجود دارد.

هوش مصنوعی باید به کمک نیروی کار بیاید نه آن را حذف کند

انگجت؛ ساتیا نادلا(مدیر عامل مایکروسافت): کاربرد هوش مصنوعی نباید به اشتغال افراد آسیب برساند و باید کاری کرد که هوش مصنوعی در کنار افراد شاغل به افزایش بهره وری بینجامد.

خودروهای پرنده امسال به پرواز درمی‌آیند

رویترز: شرکت هواپیماسازی ایرباس قصد دارد تا قبل از پایان سال ۲۰۱۷ نمونه اولیه یک خودروی پرنده را که به طور خودکار پرواز می کند، آزمایش کند.

یادگیری سامانه هوش مصنوعی با وبگردی

یوهرالد: محققان دانشگاه ام ای تی یک سامانه هوش مصنوعی طراحی کرده‌اند که نواقص اطلاعاتی خودش را با جستجو در اینترنت برطرف می‌کند.

پیش‌بینی زمان مرگ بیماران قلبی با یک مدل ۳بعدی

گیزمگ: دانشمندان انگلیسی موفق به طراحی یک سیستم هوش مصنوعی شده است که می‌تواند نتایج آزمایشات پزشکی بیماران مبتلا به اختلالات قلبی را تحلیل کرده و طول عمر آن‌ها را به دقت پیش‌بینی کند.

اشتراک‌گذاری جزییاتی از زیرساخت امنیتی مراکز داده

افتانا: گوگل اخیراً جزییات مربوط به زیرساخت امنیتی در مرکز داده‌ خود را که بسیاری از سرویس‌های گوگل ازجمله سرویس ابر گوگل بر روی آن قرار دارد به اشتراک گذاشته‌است.

تلگرام به قابلیت تماس صوتی مجهز می شود

تک شات: مطابق با پست توییتری جدید Pavel Durov، مدیر عامل telegram، این اپلیکیشن پیام رسان به زودی با قابلیت تماس صوتی با تلگرام و تغییر تم‌ ها بروزرسانی خواهد شد.

داعش پهپادها را به بمب افکن تبدیل کرد

خبرآنلاین: تصاویری از سه مینی پهپادها که داعش آنها را تبدیل به بمب‌ افکن کرده منتشر شد. کارشناسان نسبت به خطر تبدیل مینی پهپادها (کوادکوپترها) به ابزار خطرناک تروریستی هشدار دادند.

 تأکید کمیته امنیت ملی مجلس انگلستان بر امن سازی فضای سایبری

سایبربان: نگرانی‌ها در زمینه حملات سایبری سازمان‌یافته، پس از انتخابات آمریکا، به‌شدت افزایش‌یافته و اروپا را به فکر امن سازی زیرساخت‌های سایبری انداخته است.

جنگ‌های سایبری؛ به‌سوی آینده‌ای مبهم

سایبربان؛ مارک زاکربرگ(مدیرعامل فیس‌بوک): فیس‌بوک معتقد است واقعیت مجازی به بستر محاسباتی آینده تبدیل خواهد شد این اتفاق در بازه‌ی زمانی۵ تا ۱۰سال آینده رخ می‌دهد. فیس‌بوک قصد دارد واقعیت مجازی را به بستر جدید شبکه‌های اجتماعی تبدیل کند.

 وقتی کوادکوپترها بلای جان مردم می‌شوند

مشرق: اکنون گردش مالی بازار جهانی پهپادها، بیش از ۲ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود و انتظار می‌رود تنها ظرف ۱۰ سال آینده حجم گردش مالی در بازار جهانی پهپادها به رقمی حدود ۱۵ میلیارد دلار برسد.

بازی ایرانی ویترین ندارد

مهر: حدود ۹۳ درصد از ۲۳ میلیون گیمر ایرانی ترجیح می‌دهند تنها بازی کنند و از این گروه ۵۹ درصد غروب تا نیمه شب برای بازی‌های دیجیتال وقت می‌گذارند. در میان گیمرهای ایرانی تنها ۳۳ درصد در انتخاب و خرید بازی‌های دیجیتال به بحث رده‌بندی سنی توجه می‌کنند و باقی یا اصلا توجهی ندارند و یا نهایتا تاحدودی به این مهم توجه می‌کنند.

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه