مرور رسانه ها، ۲۷ فروردین ۹۶

یک بام و دو هوا در فضای مجازی

ایران: توجه کاربران ایرانی در سال ۸۸ به شبکه توئیتر به حدی بود که در آن سال سایت الکسا، توئیتر را به‌ عنوان چهارمین وبگاه پربازدید ایرانیان معرفی کرد.

ردگیری رفتار کاربران از سوی شرکت‌های تجاری تسهیل می‌‌شود

آتلانتیک: آمازون امیدوار است با استفاده از فناوری هوش مصنوعی و عرضه ابزار دارای قابلیت خودآموزی خدماتی به شرکت‌ها کند که امکان دهد از جزییات رفتارها و کاربران در زمان استفاده از خدمات مجازی مطلع شوند. جف بزوس(مدیر عامل آمازون): شرکت آمازون به دنبال استفاده کاربردی از فناوری هوش مصنوعی است و به کارگیری پهپادهای ارائه کالا یا طراحی دستیار صوتی کلود الکسا از جمله جلوه های آن است.

فروش محصولات اینترنت اشیا ۶ برابر می‌شود

کامپیورترورلد: تعداد محصولات و ابزار به فروش رفته مبتنی بر اینترنت اشیا در دهه آینده به شدت افزایش می‌یابد، و بررسی های IHS Markit از رشد شش برابری فروش این محصولات در دهه آینده خبر می‌دهد.

مایکروسافت وصله‌هایی بر ضد ابزار هکری دولت آمریکا عرضه کرد

زددی نت: به دنبال افشاگری‌های یک گروه هکری در مورد استفاده آژانس امنیت ملی آمریکا از دهها بدافزار و ابزار هکری برای نفوذ به نسخه های مختلف سیستم عامل ویندوز، مایکروسافت وصله‌های به روزرسان عرضه کرد.

ارتش آلمان روزانه مورد ۴۵۰۰ حمله سایبری قرار می‌گیرد

مهر: ارتش آلمان روزانه مورد ۴۵۰۰ حمله سایبری قرار می‌گیرد. بخش عمده‌ای از حملات سایبری که متوجه ارتش آلمان می‌شود بصورت اتوماتیک انجام می‌گیرد.

رشد چندهزار برابری محتوای فارسی در وب

مهر؛ علیرضا یاری(سرپرست پژوهشکده فناوری اطلاعات): هم‌ اکنون شاهد رشد چند هزار برابری تولید محتوای فارسی در وب هستیم، این درحالی است که به میزان لازم، به کیفیت این محتوا توجه نمی‌شود.

آزمایش پانسمان هوشمند در یک سال آینده آغاز می‌شود

بی بی سی: دانشمندان به زودی پانسمان هوشمند تولید می‌کنند. این پانسمان اطلاعات زخم را به شبکه ۵G متصل می‌کند و در هر لحظه از روند بهبود زخم مطلع و می‌تواند برنامه درمان را بر اساس زخم و شرایط فرد طراحی کند

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه