مرور رسانه ها، ۲۵ آذر ۹۵

مفهوم حریم خصوصی در وب۳ تغییر می‌کند

تسنیم؛ سید مرتضی موسویان(رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد): آنچه در دهه آینده به عنوان بزرگترین بیزینس مطرح خواهدبود Big-Data است. وب۳ از سال ۲۰۱۰ در برخی کشورها کار خود را شروع کرده است این وب هوشمند و فراگیر است و کاربر به صورت ۱۰۰% درگیر آن خواهد بود. وب ۴ از سال های ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ درگیری کامل برای کاربران ایجاد خواهد کرد و مانند وب۳ مقطعی نیست. از سال ۲۰۲۵ به بعد نیز امکان شبیه سازی مغز و الگوریتم های موجود در آن وجود دارد.

چرا تلگرام در ایران این‌قدر محبوب شد؟

کلیک: شکاف فعلی بین نظرات مختلف مسئولین باعث شده حداقل درحال حاضر تلگرام از فیلتر شدن جان سالم به در ببرد. البته باید دید با تن ندادن تلگرام به انتقال سرورهایش به ایران، این رویه تغییر خواهد کرد یا نه.

تعطیلی گسترده بانک‌های سنتی در انگلیس

ایرنا: گسترش خدمات بانکی آنلاین و گرایش بیشتر مشتری‌ها به دریافت این‌گونه خدمات به‌ویژه از طریق تلفن‌های همراه خود در انگلیس سبب شده است که هر روز شمار بیشتری از شعب بانک‌ها دراین کشور اروپایی بسته شود.

چالش مانکن و عصر یخ‌بندان مانکن‌ها!

ایسنا: نشریه تلگراف در سایت خود نظرسنجی درباره چالش‌های مجازی برگزار کرد از بین ۱۵ هزار رأی‌ دهنده۵۲%کاربران گزینه بله را انتخاب و۱۷%دلایل راه‌اندازی یک چالش را برای شرکت در آن قابل اهمیت دانسته‌اند.

سازگار شدن سیستم‌عامل اندروید با اینترنت اشیا

مهر: یکی از محبوب‌ترین سیستم‌عامل‌های موجود در جهان یعنی اندروید با اینترنت اشیا سازگار شده و پیش‌نمایشی از آن در اختیار توسعه‌دهندگان قرارگرفته است.

کمپانی bmw از حسگر حساس به حرکت برای راننده رونمایی می کند

د ورج: کمپانی bmw میخواهد یک صفحه نمایش مجهز به سنسورهای حرکتی دست طراحی کند تا رانندگان بتوانند در کنار دنده ماشین خود دستورات مختلفی را با تکان دادن دست به خودرو بدهند.

اولین پهباد خودگردان توسط آمازون در انگلیس به پرواز درآمد

د رجیستر: اولین پهباد خودگردان و بدون نیاز به کنترل تحویل بار آمازون در کمبریج انگلستان برای تحویل کالا به مشتری مورد استفاده قرار گرفت. مورد های قبلی همگی کنترل کننده داشته اند.

شهر هوشمند با زیرساخت هوشمند بدست می آید

رید و رایت؛ جان هورن(مدیرعامل رید و رایت): اینترنت اشیا با سرعت فوق العاده خطرناکی در سراسر جهان در حال گسترش است و قبل از آنکه متوجه شویم تمام زندگی ما را در بر خواهد گرفت.

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه