مرور رسانه ها، ۲۴ بهمن ۹۵

ساخت پهپاد خفاشی توسط آمریکا

اسپوتنیک: تعدادی از دانشگاه‌های تکنولوژی آمریکا با همکاری هم یک پهپاد با مشخصات خفاش ساختند. این پهپاد که بت بات نام دارد شبیه خفاش بوده و می‌تواند به شکل عمودی پرواز کرده و قدرت مانور بسیار بالایی دارد.

هکرها ۱.۵ میلیون صفحه وب را دستکاری کردند

دیجیتال زورنال: هکرها با شناسایی آسیب پذیری خطرناکی در سیستم مدیریت محتوای  وردپرس توانسته‌اند محتوای بیش از ۱.۵ میلیون صفحه وب متعلق به ۳۹ هزار وب سایت را در دو روز گذشته دستکاری کرده و تغییر دهند.

چرا سیاستمداران روسی کار با شبکه های اجتماعی را بلد نیستند؟

باشگاه خبرنگاران: در حال حاضر تعداد زیادی از چهره های سیاسی روسی فعالیت در شبکه های اجتماعی را متوقف کرده‌اند. تجربه سالهای اخیر نشان داده که روسیه حتی در انتخابات منطقه‌ای از تکنولوژی استفاده نکرده است. یکی از دلایل کم اهمیت دادن سیاستمداران روسی به حضور در این شبکه های اجتماعی حفظ حریم شخصی آنها است چرا که با حضور در شبکه ها احتمال انتشار مسائل خصوصی آنها بالا می رود. حضور ترامپ در رسانه های اجتماعی، ابزاری را در انتخابات در اختیارش قرار داد که بسیار قوی تر از صدها میلیون دلاری است که دمکرات ها برای اعمال نفوذ در نتیجه انتخابات هزینه کرده‌اند.

پارسی‌جو اقتصاد اینترنتی را ۶۰۰ برابر می‌کند

ایکنا؛ امیرعلی خیراندیش(مدیر اجرایی جستجوگر پارسی جو): جستجوگر ایرانی پارسی‌جو قادر است در سال‌های آینده، موجب افزایش ۶۰۰ درصدی اقتصاد اینترنتی کشور ‌شود. براساس گزارش مؤسسه تحقیقاتی BCG، به عنوان یکی از مشاوران  جهانی در زمینه استراتژی‌های کسب و کار، ۷۵ درصد ارزش اقتصادی تولید شده مبتنی بر اینترنت در آمریکا در سال ۲۰۱۵ توسط جستجوگر گوگل بوده است. براساس گزارش BCG به عنوان یکی از مشاوران پیشرو جهانی در زمینه استراتژی‌های کسب و کار، اقتصاد مبتنی بر اینترنت در ایران برای سال ۲۰۱۵ حدود ۰,۸درصد بوده است. براساس خود آمار Google Trend، کاربران ایرانی در رتبه ۵ جهانی استفاده از گوگل قرار دارند و این مبین وابستگی شدید ایرانیان به گوگل است. ۸۲ درصد ورود کاربران به صفحات وب از طریق موتور جستجو انجام می‌شود.

حمله هکرها به ۴۰ کشور جهان

کامپیوترورلد: جانیان سایبری با بدافزار پیچیده و نامرئی به بیش از ۴۰ کشور جهان حمله کرده و ضمن سرقت کلمات عبور و داده‌های مالی، خسارت سنگینی وارد کرده‌اند. یکی از کشورهای اصلی هدف این حملات، آمریکاست.

ربات پاکسازی ژاپنی را تشعشعات رادیواکتیو از کار انداخت

ورج: رباتی که برای پاکسازی راکتور فوکوشیما و تحقیق درباره شرایط آن به داخل این راکتور فرستاده شده بود به علت شدت تشعشعات رادیواکتیو از کار افتاد.

چرا سیاستمداران روسی کار با شبکه های اجتماعی را بلد نیستند؟

باشگاه خبرنگاران: گزارشات و آمار نشان می‌دهد که سیاستمداران روسی به نسبت دیگر سیاستمداران حضور کم رنگ‌تری در شبکه‌های اجتماعی دارند.

ذخیره مخفیانه تاریخچه استفاده از مرورگر توسط اپل

دیجیتال ژورنال: اپل بی سروصدا تاریخچه استفاده کاربران از مرورگرهای اینترنتی را در فضای آنلاین و بر روی سرویس آی کلود ذخیره می‌کند، حتی اگر کاربران ماه‌ها قبل این اطلاعات را پاک کرده باشند. اپل بی سروصدا تاریخچه استفاده کاربران از مرورگرهای اینترنتی را در فضای آنلاین و بر روی سرویس آی کلود ذخیره می‌کند، حتی اگر کاربران ماه‌ها قبل این اطلاعات را پاک کرده باشند.

وی‌پی‌ان رایگان هزینه‌هایش را از فروش اطلاعات شما تامین می‌کند!

سیتنا: یک پژوهش جدید روی ۲۸۳ سرویس‌دهنده وی‌پی‌ان گوناگون که روی گوگل‌پلی عرضه شده‌اند نشان میدهد که ۱۸ درصد وی‌پی‌ان‌های موبایل برای انتقال ترافیک تونل ایجاد میکنند، اما همه ترافیک را رمزگذاری نمیکنند. پژوهشگران هشدار می‌دهند که یک‌پنجم وی‌پی‌ان‌های موبایل حتی حداقل امنیتی را که از وی‌پی‌ان انتظار می‌رود هم تامین نمی‌کنند. ۸۴ درصد وی‌پی‌ان‌ها هم ترافیک را به‌گونه‌ای مطمئن رمزگذاری نمی‌کنند و از کاربران اجازه دسترسی به اطلاعات خصوصی از جمله پیام‌های متنی را درخواست می‌کنند.سرویس‌دهنده‌هایی که وی‌پی‌ان رایگان عرضه می‌کنند، عموما هزینه‌های خود را از راه‌هایی تامین می‌کنند که شامل معامله بر سر حریم خصوصی کاربران و اطلاعات حساس آنهاست.

سامانه‌ای برای فایل‌های مشکوک به ویروس

ایسنا: مرکز ماهر(مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای)،  اقدام به راه‌اندازی سامانه ویروس‌کاو کرده است. این سامانه یک پویشگر بدافزار چند موتوره مجهز به ۱۰ آنتی‌ویروس به‌روز است. کاربران می‌توانند در هنگام مواجهه با هرگونه فایل مشکوک، به سامانه ویروس‌کاو به آدرس scanner.certcc.ir مراجعه کرده و از نتایج پویش آن توسط آنتی‌ویروس‌های مختلف مطلع شوند. با استفاده از سامانه ویروس‌کاو قادر خواهید بود تا فایل مورد نظر خود را با حدود ۱۰ آنتی‌ویروس‌ که به صورت مداوم توسط مرکز ماهر به‌روزرسانی می شوند، پویش کرده و نتایج آن را ملاحظه کنید.

ساخت تلفنی که خود به خود منهدم می شود

نیویورک پست: گروهی از محققان در عربستان سعودی، نمونه ای از یک گجت (تلفن هوشمند) با قابلیت خودتخریبی ساخته اند که طی ۱۰ ثانیه منهدم می شود.

 

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه