مرور رسانه ها، ۲۳ شهریور ۹۵

کانال‌های تلگرامی جایگزین مطالعه در ایران

خانه ملت؛ محمد کاظمی(عضو ناظر مجلس در کمیته تعیین مصادیق مجرمانه): روزانه ۱/۲ میلیون مطلب در۱۰۰هزار کانال تلگرامی کشور منتشر می‌شود؛ متاسفانه جامعه ایران در استفاده از تلگرام دچار افراط و حتی اعتیاد شده است.

خبرگزاری دانشجو: این طرح زندگی انسان را در یک قرن آینده متحول می‌کند

محققان دانشگاه استنفورد اولین گزارش خود، در مورد تاثیر پیشرفت هوش مصنوعی بر زندگی شهری تا سال ۲۰۳۰ را منتشر کرده اند چالش اصلی ناشی از استفاده از این دستگاه ها بیکار شدن انسان ها است.

فعالیت پیام رسان‌های خارجی قانونمند می‌شود

فارس؛ ابوالحسن فیروزآبادی(دبیر شورای عالی فضای مجازی): برخی شبکه‌های اجتماعی خارجی در حال مذاکره برای انتقال سرور به ایران هستند و خودمان نیز در حال تدوین شرایطی هستیم تا به تصویب شورای فضای مجازی برسد و نحوه فعالیت پیام‌رسان‌های خارجی تعیین شود.  مقررات ما در جهت تسهیل و تشویق شبکه‌های بومی خواهد بود. چرا که پیام‌رسان‌هایی مانند تلگرام تمام سرورهایشان در بیرون از کشور است لذا کاربران با محدودیت ارائه امکانات بر روی آنها مواجه‌‌اند.

فارس: دستگیری ۲ هکر جوان صهیونیست به علت کلاهبرداری گسترده از سایت‌های غیراسرائیلی

بیزینس اینسایدر: ۲ جوان صهیونیست به جرم اداره یک شبکه هکری موسوم به vDOS و استفاده از ابزار کلاهبرداری اینترنتی که هزاران قربانی گرفته است، دستگیر شدند. شبکه vDOS حمله به سرویس ها و وب سایت های مختلف را با ایجاد ترافیک اینترنتی از طریق حملات DDoS (Distributed Denial of Service) ممکن می کرد.

کیش سل پارس اولین اپراتور مجازی ایران

تسنیم: شرکت کیش سل پارس با مأموریت ارائه سرویس‌های پایه و ارزش‌افزوده در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات موفق به دریافت اولین پروانه MVNO شد.

برگزاری اولین همایش ملی رویارویی با جرائم سایبری، چالش‌ها و راه‌کارها

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سردار سید کمال هادیانفر(رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات): اولین همایش ملی رویارویی با جرائم سایبری، چالش‌ها و راه‌کارها از سوی پلیس فتا ناجا در اسفند ماه سال جاری در محل مجموعه فرهنگی الغدیر دانشگاه علوم انتظامی امین برگزار می‌شود.

سرمایه‌گذاری نیروی دریایی آمریکا در صنعت بدون سرنشین‌ها

سایبربان: نیروی دریایی آمریکا، با عقد قراردادی به ارزش ۱۰۸ میلیون دلار، تلاش برای توسعه صنعت بدون سرنشین‌ها را شدت بخشید.

آیا امنیت سایبری می‌تواند انتخابات آمریکا را نجات دهد؟

سایبربان؛ ملکولم هارکینز(مسئول امنیت و بازرس امنیت شبکه‌ی شرکت امنیت سایبری سیلانس): با توجه به گستره‌ی جرائم سایبری، احتمال ظهور تهدیدات اطلاعاتی طی انتخابات در ایالت‌های ایلینوی و آریزونا و ایجاد فساد و تغییر در آرا و یا حتی ایجاد تنش سیاسی، تعجبی نخواهد داشت.

سایبربان: حجم بازار آی‌.تی ۲.۵ برابر فروش نفت

ناصر علی سعادت(رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای): در سال ۲۰۱۶ حجم بازار آی.تی ۳.۸ تریلیون دلار و ۲.۵ برابر فروش نفت در کل دنیا بوده است.

تفاهم‌نامه سایبری آمریکا و انگلیس

سایبربان: وزیر دفاع آمریکا طی سفری به انگلیس، با همتای خود تفاهم‌نامه‌ای در زمینه همکاری‌های اطلاعاتی در فضای سایبری امضا کرد.

برترین ها: فیلترینگ دیگر جواب نمی دهد!

تسنیم؛ ابوالحسن فیروزآبادی(دبیر شورای عالی فضای مجازی): سیاست بستن و مسدود سازی شبکه‌ های اجتماعی دیگر جواب نمی‌ دهد؛ این کار نه تنها مشکلی را حل نمی‌ کند بلکه برای مردم ایجاد مشکل خواهد کرد. طبق بررسی‌ هایی که انجام دادیم، تعداد شبکه‌ های فعال در کشور ما با بیش از ۱۰ هزار عضو متجاوز از ۲۰۰ شبکه است. این در حالی است که هزاران شبکه ی دیگر در دنیا وجود دارد.

برترین ها: فیس‌بوک مسنجر ۳۰۰ میلیون کاربر دارد

بنا بر اعلام فیس‌بوک، نرم‌افزار پیام‌رسان این شرکت فعلا بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر فعال ماهیانه دارد که از قابلیت‌های برقراری تماس صوتی و تصویری آن استفاده می‌کنند.

هشدار محققان نسبت به استفاده از هدفون‌های جدید اپل

العالم: کارشناسان بهداشت و سلامت دربارۀ هدفون‌های جدید آیفون که از فناوری بلوتوث استفاده می کنند هشدار داده‌اند؛ زیرا تحقیقات نشان می دهد استفادۀ مستمر از AirPods ممکن است روی سدّ خونی مغزی تأثیر بگذارد. مهندسان و مدیران فروش اپل، اصرار دارند که از فناوری بلوتوث استفاده کنند اما تشعشعات بلوتوث از تشعشعات مایکروویو که پژوهشگران بارها نسبت به آن هشدار داده اند بیشتر است.

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه