مرور رسانه ها، ۲۳ آبان ۹۵

روز کاری شلوغ ترامپ همزمان با ادامه اعتراض‌ها؛ ترامپ لحن خود را تعدیل کرد

آسوشیتدپرس: فیس‌بوک از سوی منتقدان متهم شده که با اجازه دادن به هم‌رسانی و اشتراک مجدد اخبار جعلی، اطلاعات غلط را گسترش داده است.

کشور در حوزه فضای مجازی و سایبری با تهدید مواجه است

شاخص؛ محمدی(رییس کمیسیون اصل ۹۰): امروز در حوزه‌های فضای مجازی و سایبری با تهدیدات جدی مواجه هستیم که شاید سخت‌تر از صدمات جنگ‌های سخت دیروز است.

بیشترین پول تهرانی‌ها پای یک بازی رفت

جام نیوز: ۶ میلیون نفر کاربران ایرانی بازی کلش آف کلنز در سال گذشته، ۱۳۲ میلیارد تومان برای این بازی خرج کرده‌اند که به طور متوسط هر فرد رقمی معادل ۷۵ هزار تومان برای این بازی جذاب هزینه کرده است. تراکم جغرافیای بازیکنان بازی کلش آف کلنز در پهنای کشور هم به ترتیب در استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و البرز بوده است. هر فرد به طور متوسط یک ماه از یک سال از زندگی‌اش را صرف انجام بازی کلش آف کلنز کرده است که نیمی از بازیکنان، این وقت را در زمانی از غروب آفتاب تا نیمه‌شب در شبانه‌روز به این بازی اختصاص داده‌اند.  مردان مجرد ایرانی، ۷۳ درصد حجم بازیکنان بازی کلش آف کلنز را شامل می‌شوند و ۴۰ درصد کل بازیکنان، از دانش‌آموزان کشور هستند و سن ۶۰ درصد این بازیکنان، بین ۱۵ تا ۲۵ سال است. ۸۱ درصد بازیکنان بازی کلش آف کلنز از طریق معرفی دوستان و آشنایان خود جذب این بازی شده‌اند که این مسأله، نمایانگر اهمیت وجوه غیر رسمی در ارتباطات روزمره است که بر اجتماع پیوستۀ جوانان تأکید میکند. اعتیاد به بازی‌های رایانه‌ای، مقوله‌ای مهم در مطالعات این حوزه است که در بازی کلش آف کلنز، ۶۳ درصد از مخاطبان به طور کامل انجام بازی از روی عادت مداوم را ابراز کرده‌اند. سهم اینترنت در دو مقولۀ دانلود و پرداخت الکترونیک در بازی کلش آف کلنز به ترتیب ۶۷ و ۵۶ درصد از جامعۀ بازیکنان بوده است.

خبرپراکنی دروغین یک آنتی ویروس در ایران

تسنیم؛ امیر صفری(کارشناس امنیت اطلاعات): بیشتر اخبار حوزه تهدیدات سایبری توسط واحد تبلیغاتی یک برند ضد بدافزار در کشور منتشر می شود که اشتباه است. برخی باج افزارها حتی تا صد میلیون تومان از قربانیان دریافت کرده اما کلید را تحویل نداده است، علی رغم اینکه آنتی ویروس های بسیاری در کشور فعال است. کلیه پلت فرم ها از جمله ویندوز، اپل، بلک بری و… در معرض خطر هستند. اینکه گفته شود لینوکس امن است اصلا اینگونه نیست بلکه هزینه تأمین امنیت و ایمن سازی آن از ویندوز هم بیشتر است. معیارهای انتخاب آنتی ویروس خوب باید برند خوب، انتخاب مدل آنتی ویروس براساس نیاز، داشتن ویژگی های بیشتر و امنیتی تر، داشتن پسورد منیجر و سرویس پشتیبان گیری ابری باشد. ویروس فلیم را شرکت prevx کشف کرد اما کسپراسکی با ابزار رسانه ای به نام خود زد. ویروس مینی فلیم را هم ترند میکرو شناسایی کرد که باز هم کسپراسکی به نام خود مطرح کرد.

 فیسبوک کلمات عبور مسروقه کاربران خود را از بازار سیاه اینترنت می‌خرد

سوفوس: کارکنان فیس بوک با حضور در بازار سیاه آنلاین، کلمات عبور مسروقه کاربران خود را خریداری می کنند. هدف از این کار ارتقای امنیت این شبکه اجتماعی اعلام شده است.

حفره‌ای که زاکربرگ و کاربران فیس بوک را کشت

هیندو: وجود یک نقص فنی در شبکه اجتماعی فیس بوک موجب شد تا پیام های یادبود در حساب های کاربری مارک زاکربرگ مدیرعامل این سایت و برخی حساب های دیگر ارسال شود. ارسال پیام های یادبود در فیس بوک باعث شد بسیاری از افراد تصور کنند مالکان این حساب های کاربری از جمله زاکربرگ مدیر فیس بوک فوت کرده اند، اما به فاصله کوتاهی مشخص شد این امر یک مشکل فنی بوده است.

خلاصه سازی متن های فارسی را به رایانه بسپارید

آی تی اس ان: نرم افزار خلاصه ساز متن های فارسی با نام نصیر و بر پایه خوشه بندی و به کمک الگوریتم بهینه سازی جنگل توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی تولید شد. دکتر چیترا(استاد راهنمای طرح خلاصه ساز متون فارسی): ما در طراحی خلاصه ساز فارسی نصیر افزون بر شکل ظاهری، معنی و مفهوم کلمات را در هم در نظر گرفتیم تا بتوانیم سیستمی طراحی کنیم که یک خلاصه مختصر و درعین حال، جامع استخراج کند.افراد می توانند یک متن ۱۰۰ صفحه ای در اختیار خلاصه ساز نصیر قرار دهند و یک متن سه صفحه ای تحویل بگیرند در حالی که مطالب تکراری حذف شده و خدشه ای نیز به کلیت و مفهوم اصلی متن وارد نشده است. تعدادی از دانشگاه های کشور در زمینه خلاصه سازی یا ترجمه متون انگلیسی با استفاده از هوش مصنوعی، فعالیت هایی را آغاز کرده اند اما خلاصه سازی متن های فارسی، یک ایده جدید است.

بازار روابط نامشروع در اپلیکیشن های موبایلی

به‌تازگی نرم افزاری در قالب یک شبکه اجتماعی بر روی فروشگاه‌های اینترنتی فروش نرم‌افزار، به نمایش گذاشته ‌شده که در آن افرادی که درخواست ارتباط جنسی نامتعارف دارند، عضو می‌شوند.شبکه‌ اجتماعی درخواست ارتباط جنسی نامتعارف در ایران دارای بانک بسیار زیادی از افراد ثبت‌ نام‌ شده دارد و آن ‌هم کاربران پسر و دختری،که به دنبال چنین روابطی هستند.

علت ناکارآمدی فیلترینگ هوشمند از نظر دبیر شورای عالی فضای مجازی

فناوران؛ سید ابوالحسن فیروزآبادی(دبیر شواری عالی فضای مجازی): برای پاکسازی هوشمند فضای مجازی دستگاه های مختلفی مورد بحث قرار گرفتند و میزان کارایی این دستگاهها در دو سال اخیر بهبود پیدا کرده است، اما متناسب با آن تولید اطلاعات غیراخلاقی نیز گسترش داشته است. فیلترینگ هوشمند به طور خاص در جلسات شورا تصویب نشده است، اما یکی از زیرمجموعه های شبکه ملی است که مشخصات این شبکه در شورا در حال تصویب است.

بازی رایانه‌ای معروف با صحنه‌های غیر اخلاقی وارد بازار کشور شد!

تسنیم: وجود صحنه های آسیب زا برای کودکان و نوجوانان در بازیCALL OF DUTY : BLACK OPS ۳ که به شکل عجیبی از بنیاد ملی بازی های رایانه ای مجوز گرفته است، مورد اعتراض خانواده ها و فروشندگان قرار گرفته است.

شبکه‌های اجتماعی به پیروزی من کمک کردند

تسنیم؛ دونالد ترامپ(رئیس‌جمهور منتخب آمریکا): شبکه های اجتماعی فیسبوک، توییتر و اینستاگرام به من کمک کردند تا در برابر رقبای خود که از من هزینه بیشتری کردند پیروز شوم.

 اقتصاد مجازی

انگجت: یکی از بنیانگذاران مایکروسافت امکانات تازه‌ای را به موتور جست‌وجوی معنایی خود افزوده که جست‌وجوی تخصصی در ده‌میلیون مقاله در حوزه‌های علوم رایانه و علوم عصبی را ممکن می‌کند. محققان، دانشمندان و اساتید دانشگاهی سالانه نزدیک به ٢,۵‌میلیون مقاله علمی در حوزه علوم رایانه و علوم عصبی منتشر می‌کنند. پل آلن، یکی از موسسان مایکروسافت و رئیس موسسه غیرانتفاعی هوش مصنوعی آلن یک موتور جست‌وجوی تخصصی مقالات علمی به نام Semantic Scholar را راه‌اندازی کرده که از آدرس semanticscholar.org در دسترس است.

 آخرین وضعیت آیفون‌های ۷ در بازار پایتخت

ایسنا: با ورود رسمی تلفن‌های همراه آیفون ۷ به بازار ایران قیمت این محصول، تعدیل شده است.با توجه به اجرایی نشدن طرح رجیستری تلفن‌های همراه، کماکان تشخیص تلفن‌های همراه آیفون که به صورت رسمی یا قاچاق وارد شده است، قابل تمییز نیست و خریداران در این خصوص با مشکلات مختلفی روبرو هستند.

 

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه