مرور رسانه ها، ۲۲ مرداد ۹۶

رشد ۵ برابری مخاطبان پورتال محیط‌زیست در دولت یازدهم

مهر؛ مجید فدایی(مدیرکل روابط عمومی سازمان حفاظت محیط‌زیست): بررسی‌های به‌عمل آمده نشان می‌‌دهد مخاطبان پورتال سازمان حفاظت محیط‌زیست از شهریور سال ۹۲ تا مرداد ماه ۹۵ رشد ۵ برابری داشته است.

این ۳ پیام‌رسان در معرض کلاهبرداری قرار دارند

سی‌نت: طبق تحقیق الهام وزیری‌پور دانشجوی ایرانی مقطع دکتری در دانشگاه بیرگام،کاربران برنامه‌های پیام‌رسان مشهور مانند واتس‌آپ، فیس‌بوک‌ مسنجر و وایبر، در برابر کلاهبرداری سایبری و هک اطلاعات قرار دارند. الهام وزیری‌پور(دانشجوی ایرانی): هنگام محاوره در پیام‌رسان‌های واتس‌آپ، فیس‌بوک مسنجر و وایبر، احتمال دارد یک بدافزار طرف سوم یا حمله سایبری با کمک انسان، پیام‌های افراد را رصد کند.

پخش شایعه اختلال تلگرام با اهداف خاص

ایسنا: در پی شایعاتی که از اختلال در پیام‌رسان تلگرام و امکان دسترسی تنها از طریق فیلترشکن در برخی مناطق منتشر شد، وزارت ارتباطات این موضوع را شایعه خوانده و از فعالیت عادی این پیام‌رسان خبر داد. محمدرضا فرنقی‌زاد(رییس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات): متاسفانه برخی شایعات با رویکرد و هدف‌های خاص در فضای‌مجازی درحال انتشار است؛ مبنی بر اینکه شرکت ارتباطات زیرساخت در فعالیت تلگرام اختلال ایجاد کرده که این‌ شایعات قویا تکذیب می‌شود.

اسنپ‌چت ۱۷۳ میلیون کاربر فعال روزانه دارد

بیزینس‌اینسایدر: اسنپ‌چت اعلام کرد که توانسته است در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۷، تعداد کاربران فعال روزانه‌ی خود را به ۱۷۳ میلیون نفر برساند. بیشترین استقبال از اپلیکیشن اسنپ‌چت مربوط به آمریکای‌شمالی است. با اینکه در اروپا هم استقبال خوبی از اسنپ‌چت می‌شود، ولی میزان رشد کاربران در آمریکای شمالی بهتر از اروپا ارزیابی می‌شود.

مدیران توییتر برای مذاکره با ایران اعلام آمادگی کردند

مهر؛ محمدجواد آذری‌جهرمی(وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات): مدیران شبکه ‌اجتماعی توییتر برای پیگیری خواسته‌های ایران در‌جهت فعالیت این سرویس‌دهنده‌ی خارجی، آماده‌ی مذاکره با ایران هستند.

حمله هکرها به مسافران هتل‌های اروپا و خاورمیانه

پی‌سی‌مگ: شرکت امنیتی فایرآی می‌گوید گروه هکری وابسته به دولت روسیه که پیش‌تر اطلاعات انتخابات آمریکا را هک کرده بود، به هتل‌هایی در خاورمیانه و اروپا حمله کرده است. گروه هکری وابسته به دولت روسیه که APT28 نام دارد، با استفاده از باج‌افزاری خاص، کلمات عبور کاربران خدمات وای‌فای هتل‌ها را سرقت می‌کند و سپس از آن‌ها باج‌گیری می‌کند.

عرضه بی‌سروصدای برنامه اختصاصی فیس‌بوک در چین

انگجت: فیس‌بوک بی‌سروصدا یک برنامه موبایلی را در چین عرضه کرده است، این در‌حالی است که شبکه‌ ‌اجتماعی آن در این کشور بلوکه شده است. برنامه اختصاصی فیس‌بوک در چین که Colorful Balloons نام دارد، شباهت زیادی به برنامه مشابه فیس‌بوک با این قابلیت‌ها موسوم به Moments دارد. فیس‌بوک با زیرکی از کاربرد نام و برند خود در برنامه عرضه شده در چین خودداری کرده تا از ایجاد هرگونه مشکلی خودداری کند.

ایلان ماسک، هوش‌مصنوعی را خطرناک‌تر از کره شمالی می‌داند

فورچون؛ ایلان ماسک(مدیر‌عامل تسلا): اگر در مورد امنیت هوش‌مصنوعی نگران نیستید، پیشنهاد می‌کنم تجدید‌نظر کنید که خطرش بیشتر از ‌کره‌شمالی است.

سهم ۵ درصدی محتواهای دینی و مذهبی در فضای مجازی

ایرنا؛ منصور سرگزی(معاون فرهنگی آموزشی ستاد اقامه نماز): سهم مطالب دینی و مذهبی در فضای مجازی فقط ۵ درصد است.

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه