مرور رسانه ها، ۲۲ آذر ۱۳۹۵

جاسوسی آمریکا و انگلیس از هواپیماهای مسافربری

لوموند: اسناد ادوارد اسنودن نشان می‌هد که آژانس امنیت ملی آمریکا و سازمان مخابرات دولتی بریتانیا روش‌هایی را برای رهگیری اطلاعات مسافرانی که در هواپیماهای مسافربری هستند، توسعه داده‌اند. بر اساس اطلاعات منتشر شده در نشریه داخلی آژانس امنیت ملی آمریکا در سال ۲۰۱۰ میلادی، این آژانس مکالمات تلفنی رئیس‌جمهور پاکستان را در حالی که در یک هواپیما بوده، شنود کرده است.

کاشت ناخن‌ واجب‌تر از نان شب

آفتاب یزد: با سرچ کلمه ناخن یا کاشت مژه در اینستاگرام، هزار‌ و یک پیچ با شماره تلفن‌های مختلف پیدا می‌شود که با دیدن کارشان، گاهی جذبشان می‌شوید. اکثر آنها آدرس‌هایشان را هم نوشته‌اند، البته نه به طور کامل.

حل مسئله ریاضی با کمک حافظه عجیب کامپیوترها

باشگاه خبرنگاران: تعدادی از ریاضیدانان جهان برای آنکه بتوانند با کمک فناوری های نوین مسئله پیچیده ای را اثبات کنند تعدادی از داده های خود را در فضایی به اندازه ۲۰۰ ترابایت ذخیره کردند و سپس این مسئله را حل کردند.

طراحی پهپادی با ظاهر و قابلیت پرواز مشابه پرندگان

گیزمگ: بیشتر پهپادها معمولا مانند بالگرد عمل می‌کنند اما پهپاد جدید پرنده بیونیکی از دینامیک پروازی پرندگان تقلید کرده و بال‌های خود را برای شناور ماندن در هوا برای ۱۲ دقیقه در هر بار بر هم می‌زند. این پهپاد(پرنده بیونیکی) توسط تلفن همراه هوشمند و با استفاده از کلیدهای کنترل‌های روی نمایشگر به منظور مانور با سرعت ۲۰ کیلومتر در ساعت قابل کنترل است. پرنده بیونیکی می‌تواند در فضاهای سرپوشیده و محیط‌های باز پرواز کند و همچنین دارای یک تخم‌مرغ شارژر است که به کاربر اجازه می‌دهد پهپاد را در مناطق فاقد دسترسی به پریز برق شارژ کرد.

گوگل عنوان محبوب‌ترین موتور جستجوی جهان را پس گرفت

باشگاه خبرنگاران: گوگل اکنون پربازدیدترین سایت جهانی در ماه نوامبر است و مردم وقت بیشتری را در آن به مقایسه حراج‌ها و خریدها گذرانده‌اند. ترافیک سایت گوگل در ماه نوامبر نسبت به ماه اکتبر افتی ۳.۴ درصدی داشت، در حالیکه این افت برای سایت فیسبوک ۶ درصد بوده است.

سیستم تشخیص گفتار MIT همانند یک نوزاد توانایی یادگیری زبان را خواهد داشت

گجت نیوز: محققین در آزمایشگاه علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی موسسه فناوری ماساچوست (CSAIL) با استفاده از تکنیکی جدید، امکان یادگیری را تنها با مشاهده تصاویر مختلف فراهم کرده‌اند. در تکنیک جدید تشخیص گفتار، دستگاه با مشاهده همزمان صدا و تصویر مربوط به آن، زبان مورد نظر را بیاموزد. درواقع ماشین‌ها نیز می‌توانند همانند یک انسان با نگاه کردن و گوش کردن همه چیز را بیاموزند. در بسیاری از مناطق مختلف که از سطح سواد پایینی برخوردارند، می‌توان از سیستم تشخیص گفتار برای بالا بردن اطلاعات مردم نیز استفاده کرد.

افشای تلاش زاکربرگ برای حضور جدی در دنیای سیاست

تک تایمز: انتشار مفاد یک دادخواست در مورد مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک مشخص کرده که وی در عین اینکه نمی خواهد کنترل فیس بوک را از دست بدهد به دنبال حضور جدی در دنیای سیاست است. زاکربرگ به دنبال بر عهده گرفتن یک پست سیاسی در دولت اوباما بوده است و در عین حال نگران بوده که در این صورت فیس بوک چه چشم اندازی خواهد داشت.

نقشه دیجیتال بومی با امکانات مشابه گوگل مپ راه‌اندازی شد

گجت نیوز: نقشه دیجیتال بومی نسبت به نمونه‌ی خارجی گوگل مپ از دقت بالاتری برخوردار است و با توجه به اینکه منبع اصلی اطلاعات این نقشه در داخل کشور قرار دارد، می‌تواند جزئیات بیشتری را به کاربران ارائه دهد. نقشه دیجیتال بومی می‌تواند جایگزینی مناسب برای سرویس گوگل مپ در ایران باشد و در صورتی که از آن استقبال شود، حتی در زمینه‌ی اطلاعات ترافیکی شهر تهران نیز به سرعت شاهد به‌روزررسانی نقشه خواهیم بود.

جایزه هکرها به حملات سایبری!

فارس: یک گروه هکری ترکیه‌ای حملات تحت وب را به یک بازی جذاب مبدل کرده که درصورت موفقیت در حملات، به افراد جایزه می‌دهد. سایت Surface Defence از طریق شبکه تاریک وب(Tor) اداره می‌شود.

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه