مرور رسانه ها، ۲۱ دی ۹۵

همچنان بیش از ۹۰ درصد آیفون‌ها قاچاق است

ایسنا؛ غلامحسین کریمی(رییس اتحادیه تجهیزات مخابراتی): از میان شرکت‌هایی که برای واردات رسمی آیفون مجوز گرفته‌اند تنها هشت تا ۹ شرکت موفق به واردات شده‌اند و همچنان بیش از ۹۰ درصد این بازار در اختیار کالای قاچاق است.

واگذاری نظارت بر شبکه‌های مجازی/ تجارت الکترونیک هم مالیات دارد

ایسنا؛ رمضانعلی صادق‌زاده(سرپرست مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت): مالیات شامل همه درآمدها از جمله درآمدهای تجارت الکترونیک می شود و مالیات کسب‌وکارهای اینترنتی مربوط به شبکه بانکی است.

سهم ویدئوها از ترافیک اینترنت به ۸۰ درصد می‌رسد

ایسنا؛ علی‌اصغر عمیدیان(رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی): پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد تعداد مشترکان تلفن همراه در سال ۲۰۲۰ به بیش از پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر رسیده و سهم ویدئو از ترافیک داده دنیا از ۶۴ درصد در سال ۲۰۱۴ به ۸۰ درصد در سال ۲۰۱۹ خواهد رسید.

تاثیر رحلت آیت‌الله رفسنجانی بر اینترنت و فضای مجازی

ایسنا: وزارت ارتباطات ضمن انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در پی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی شایعاتی مبنی بر اختلال در شبکه اینترنت کشور مطرح شده که این شایعات قویا تکذیب می شود.

مذاکره با وزرای کار و کشور درباره تاکسی‌ اینترنتی

فارس؛ محمود واعظی(وزیر ارتباطات): تولید محتوا بر دو نوع است که در نوع اول مردم محتوا تولید می‌کنند و شرکت‌هایی بدون دسترسی به اصل محتوای اشخاص از این اطلاعات انبوه درآمدزایی دارند و این اطلاعات خریدار دارد. تولید محتوا بر دو نوع است که در نوع دوم شرکت‌ها خود تولید محتوا می‌کنند و خدمات فعلی را به صورت الکترونیکی به مردم می‌فروشند.

انتقاد دیرین دیرین از نقض کپی‌رایت

فارس؛ ابوالحسنی(یکی از مدیران دیرین دیرین): سهم تبلیغات دیجیتال از مجموع تبلیغات در جهان ۵۰%است که در ایران به ۲%می‌رسد، از مجموعه ۳ هزار میلیارد تومان درآمد تبلیغات در ایران تا ۱۵۰۰ میلیارد تومان می‌تواند از راه تبلیغات دیجیتال تأمین شود.

معرفی ۲face؛ ابزاری برای استفاده همزمان از دو اکانت در اپلیکیشن ها

آریا: اپلیکیشنی۲Face ابزاری که با کمک آن می توانید از تمام اپلیکیشن ها و حتی بازی های خود یک نسخه کلون ساخته تا در کنار نسخه اصلی به طور همزمان از آن استفاده کنید.

 وزیر ارتباطات خبر داد: ایجاد ۱۰۰ هزار شغل آی سی تی در سال ۹۴

ایرنا؛ محمود واعظی(وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات): طی سال گذشته حدود یکصد هزار شغل در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور ایجاد شد.

خانواده‌های قربانیان حملات داعش از توییتر شکایت کردند

بی بی سی: خانواده‌های دو قربانی آمریکایی حملات داعش در بروکسل و پاریس علیه توئیتر شکایت کرده‌اند. در شکایت آمده که توئیتر با وجود دریافت شکایتهای متعدد، به ارایه خدمات خود به این گروه ادامه داده است.

 

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه