مرور رسانه ها، ۲۱ آبان ۹۵

بلوکه شدن لینکداین در روسیه

نیویورک تایمز: پس از آنکه دادگاهی در روسیه حکم داد شبکه اجتماعی کاری لینکداین قوانین مربوط به ذخیره سازی اطلاعات را نقض کرده است، دولت روسیه این شبکه را فیلتر کرد. براساس قوانین داخلی روسیه، داده های شخصی شهروندان این کشور باید بر روی سرورهایی در داخل خاک این کشور ذخیره شوند و بی توجهی لینکداین به این قانون باعث شد دولت روسیه این شبکه را فیلتر کند.

واکنش گوگل به اتهامات تازه اتحادیه اروپا

وال استریت: کمیسیون اروپایی وابسته به اتحادیه اروپا معتقد است که گوگل از تسلط خود بر بازار سیستم عامل های همراه برای کنار زدن رقبا و تبلیغ یک جانبه محصولات مبتنی بر آندروید سواستفاده می‌کند. آلفابت شرکت مادر تخصصی گوگل به دنبال مذاکره مجدد با مقامات اتحادیه اروپا برای حل و فصل اتهامات وارده در مورد انحصارطلبی تجاری این شرکت است.

سود مجاز فروش عمده و خرده در بازار رایانه

فارس؛ مهدی میر مهدی(رئیس اتحادیه فناوران رایانه): در بازار رایانه سود مجاز عمده فروشی ۳ درصد و خرده فروشی ۷ درصد است که برخی واحدهای متخلف سودهای نامتعارف ۲ تا ۳ برابری از خریدار دریافت می‌کنند و جریمه ۶ برابری در انتظار گران فروشان است.

خبری درباره فیلتر تلگرام نشنیده‌ام‌

ایسنا؛ محمود واعظی(وزیر ارتباطات): ایران یک کشور مذهبی است و برای ما به هیچ وجه قابل قبول نیست که شبکه اجتماعی باشد و در آنجا اخلاقیات رعایت نشود، ما این را اعلام کردیم که تمامی سایت‌های که اخلاقیات را رعایت نکنند مسدود می‌شود.

انتقال سرور شبکه‌های اجتماعی به ایران در دستور شورای فضای مجازی

مهر: موضوع انتقال سرورهای شبکه‌های اجتماعی خارجی به داخل ایران هنوز تصمیم‌گیری نشده است و قرار است در جلسات آینده شورای عالی فضای مجازی در مورد آن تصمیم‌گیری شود.

یاهو ردپای هکرها را پیدا کرد

تابناک: یاهو در گزارشی به کمیسیون امنیت و تجارت ایالات متحده که روز گذشته منتشر شد، تایید کرد اطلاعات بیش از ۰.۵ میلیارد کاربر سرویس های یاهو در سال ۲۰۱۴ توسط هکرها به سرقت رفته است. کمپانی Verizon که اخیرا سهام یاهو را خریداری کرده بود پس از مشخص شدن لو رفتن اطلاعات ۰.۵ میلیارد کاربر و انتشار جزئیات آن، قصد دارد معامله با یاهو را فسخ نماید.

مؤسس پی‌پال مشاور ویژه ترامپ در آی‌تی شد

خبرآنلاین: پیتر تیل (Peter Thiel) مؤسس کمپانی پی‌پال(Paypal) تأیید کرد در تیم انتقال قدرت کاخ سفید به ‌عنوان مشاور ویژه آی تی، فناوری و علوم ترامپ به خدمت گرفته ‌شده است. از آنجایی‌که خود ترامپ با کامپیوتر و آی تی آشنا نیست، قطعاً مشاورانش نقش حیاتی در گرداندن امور سیلیکون ولی خواهند داشت و دعوای ترامپ و اپل و ترامپ و آمازون را حل خواهند کرد.

راه مقابله با جاسوسی از سیستم‌های اداری و سازمانی

خبرآنلاین؛ علی نیک‌نفس(رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا): برای جلوگیری از ورود بدافزارهای مخرب و جاسوسی به سیستم های اداری یکی از راهکارهای محدودسازی دانلود کاربران است، این امر می‌تواند ورود بدافزارهای مخرب و جاسوسی را به سیستم‌های اداری محدودتر نماید.

ابتکار گوگل برای وب‌سایت‌های مخرب

سایبربان: گوگل یک طبقه‌بندی جدید بانام مرور امن(Safe Browsing) به سرویس خود افزوده است برای اینکه از کاربران در برابر وب‌سایت‌های مخرب که تلاش می‌کنند محتوای مضر نشر دهند، بهتر حفاظت کند. قابلیت مرور امن گوگل به کاربران زمانی که در مواجهه با بازدید از یک وب‌سایت هستند، به نقض سیاست‌های این شرکت درباره بدافزارها، فیشینگ یا مهندسی اجتماعی شناخته‌ شده‌اند، هشدار می‌دهد.

 

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه