مرور رسانه ها، ۱۹ تیر ۱۳۹۵

روش جدید و متفاوت تبلیغ مسیحیت برای ایرانیان

13950418000252_PhotoL

با ورود به برخی سایت‌های خارجی تبلیغی را مشاهده می‌کنید که با کلیک بر روی آن به سایتی که ترویج مسیحیت می‌کند، منتقل می‌شوید. این تبلیغات بر روی ای پی ایران تنظیم شده است.

منبع: فارس

عکس پروفایل هوش کاربر را تعیین می‌کند!

ra4-3962

اخیرا محققان در مرکز هوش سنجی دانشگاه کمبریج در انگلستان، الگوریتمی تولید کرده‌اند که می‌تواند میزان باهوشی افراد و کاربران فیس‌بوک را با استفاده از تصویر پروفایلشان، تشخیص دهد. محققان دانشگاه کمبریج با استفاده از الگوریتم تولیدی خود به این نتیجه رسیده اند که افراد باهوش هنگام عکس گرفتن به دوربین لبخند می‌زنند و یا عینک به چشم دارند.

منبع: کلیک

 اپل، پیشروتر از سامسونگ در ارتقای امنیت سازمان‌ها

n00011404-b

بر اساس آخرین آمارها گفته شد ۶۷ درصد تصمیم‌گیرندگان و سیاست‌گذاران در سازمان‌ها از دستگاه‌های موبایلی اپل استفاده می‌کنند که این رقم برای سامسونگ ۶۲ درصد محاسبه شده‌است.

منبع: همکاران سیستم

تکنولوژی‌های استراتژیک برای دولت‌ها

تکنولوژی‌های استراتژیک

ریک‌هوارد(کارشناس و تحلیلگر موسسه تحقیقاتی گارتنر): در اقتصاد سرویس های دیجیتالی، دولت باید سرمایه‌گذاری‌های استراتژیکی در حوزهIT انجام داده یا ریسک تداوم تجارت با سطحی کمتر از حد مطلوب را به جان بخرد که در بلندمدت منجر به اقتصادی ناپایدار میشود. سرمایه‌گذاری جهانی توسط دولت‌های محلی در زمینه محصولات و سرویس‌های تکنولوژی با رشد ۳/ ۰ درصدی به ۱/ ۴۳۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ می‌رسد و تا سال ۲۰۲۰ به ۱/ ۴۷۶ میلیارد دلار خواهد رسید.تکنولوژی‌های استراتژیک و مهم برای مدیران بخش‌های IT دولت‌ها در سال ۲۰۱۶ از نظر موسسه گارتنر:۱-فضای کار دیجیتالی۲-به‌کارگیری چند جانبه مشارکت شهروندان۳-شناسایی الکترونیکی شهروندان ۴-تحلیل داده‌ها در همه جا ۵-ماشین‌های هوشمند ۶-اینترنت اشیاء ۷- پلت‌فرم‌های دولت دیجیتالی ۸-ساختار نرم‌افزاری تعریف شده ۹-سیستم‌های امنیتی خطرپذیر.

منبع: گارتنر

مروری بر انقلاب های هشتگی در دنیا

898998_243

پژوهشگران می‌گویند با تحلیل تمامی توئیت‌ها می‌توان حدس قریب به یقین زد که دست‌کم در شش روز آینده در بورس چه اتفاقاتی رخ خواهد داد!

منبع: هفته نامه تجارت فردا

اینترنت با حمله «استاکس‌نت» به تأسیسات هسته‌ای ایران نظامی شد

13900811134008_PhotoA

آلکس گیبنی(کارگردان مستند روزهای صفر): مستند روزهای صفر افشا می‌کند که ویروس استاکس‌نت با هدف از کار انداختن پدافندهای هوایی، سیستم‌های مخابراتی و اجزای اصلی شبکه‌های برق ایران طراحی شده بود.

منبع: فارس

پیش‌بینی ارتقای میان مدت تجارت الکترونیک در ایران

13940306000688_PhotoA

دو تحول جدید سیاسی و اقتصادی می تواند به رشد تجارت الکترونیک در ایران کمک کند و خطر سرمایه گذاری در ایران را کاهش دهد. ایران در زمینه تجارت الکترونیک ۲۵ سال از کشوری مانند آمریکا عقب تر است.استفاده از تجارت الکترونیک به مشتریان این امکان را می دهد تا خرده فروشان مخفی را دور بزنند و از قیمت واقعی یک محصول مطلع شوند. همچنین جوان بودن جمعیت ایران می تواند به موفقیت این بازار کمک کند. توافقنامه برجام بر کسب و کارهای داخل ایران تاثیر گذاشته و باعث افزایش شفافیت شرکت های فعال در حوزه تجارت الکترونیک برای سرمایه گذاران جدید و علاقمند شده است.

منبع: گلوبال ریسک اینسایت

نقشه راه بومی‌سازی فناوری‌های نوین در کشور تدوین می‌شود

فناوری‌های-نوین-624x500

محمد خوانساری(رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات): ما به دنبال فناوری‌های راهبردی هستیم، فناوری‌هایی همچون داده‌های عظیم، اینترنت اشیا و… لازم است برای آنها برنامه‌ریزی مستقلی صورت پذیرد این برنامه‌ریزی‌ها از سال گذشته آغاز شده و در حال اجرا است.

منبع: تسنیم

شرکت های پرداخت الکترونیک بین المللی برای ورود به بازار ایران صف بسته‌اند

139405291117061065913874

کارتیک چالا(تحلیلگر مسائل بانکی): برقراری مجدد ارتباط ایران با بانک های بین المللی و ارائه دهندگان کارت های الکترونیک در کنار تلاش دولت ایران برای گسترش پرداخت های الکترونیک، موجب توسعه بیشتر بازارکارت های الکترونیک در ایران شود.

منبع: سی پی آی فایننشال

تبلیغات مذهبی با کمک فناوری

godspots

کشور آلمان برای تشویق مردم به حضور در کلیساها اقدام به ارائه اینترنت رایگان در این مکان‌ها کرده است.

منبع: سایبربان

 

همچنین بخوانید:  مرور رسانه ها، 29 تیر ۱۳۹۵

نظرتون را درباره ی این مطلب بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.