مرور رسانه ها، ۱۸ مرداد ۹۶

جعل هویت(عنوان) در فضای‌ مجازی رصد می‌شود

خبرگزاری صدا‌و‌سیما؛ سرهنگ علی نیک‌نفس(رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا): جعل عنوان، جرمی است که در فضای ‌مجازی به‌مراتب بیش از فضای ‌حقیقی شاهد آن هستیم. هرگونه جعل هویت و عنوان در فضای‌ مجازی از سوی پلیس پیگیری و رصد می‌شود.

لایو دو نفره هم‌زمان به‌زودی به اینستاگرام اضافه خواهد شد

ونچربیت: از امروز اینستاگرام به برخی کاربران اجازه می‌دهد دوستانشان را که البته باید از میان بیننده‌های لایو آن‌ها باشد به لایو خود دعوت کنند تا یک لایو دونفره‌ی هم‌زمان تشکیل دهند.

رکورد تبادل اطلاعات در کشور شکسته شد

خبرگزاری صدا‌و‌سیما؛ رضا باقری اصل(معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات): با بهره‌برداری از سه مرکز تبادل اطلاعات، رکورد تبادل اطلاعات در کشور شکسته شد. بیشترین اطلاعات از سازمان ثبت احوال و پست دریافت شده و بیشترین اطلاعات به وزارت رفاه و اقتصاد ارسال شده است.

پرداخت موبایلی پول خرد تا شهریورماه ممکن می‌شود

مهر؛ نصرالله جهانگرد(معاون وزیر ارتباطات): مسئولیت تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی، بر عهده دارنده شبکه اجتماعی نیست و مسئله به عهده خود تولیدکننده محتوا است.

ذخیره ۳۰۰ هزار فیلم روی حافظه یک پتابایتی

اسکتریم‌تک: شرکت اینتل حافظه اس‌اس‌دی تازه‌ای با ظرفیت یک پتابایت و به شکل خط‌کش عرضه کرد که قابل افزودن به رایانه‌های سرور هم هست.

خطوط انتقال انرژی الکتریکی ایرلند هدف حملات هکری قرار گرفتند

سایبربان: خطوط انتقال انرژی الکتریکی EirGrid ایرلند هدف حملات هکری قرارگرفته‌اند که برخی از کارشناسان معتقدند این حملات توسط گروهای دولتی پشتیبانی شده‌اند

نحوه فعالیت در شبکه‌های ‌اجتماعی، وضعیت روحی‌ کاربر را نشان می‌دهد

مشیبل: حتی کاراکترها و اموجی‌ها در شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام نیز می‌توانند اطلاعاتی در مورد وضعیت روانی و احوال افراد ارائه‌ دهند.

ایران در آلودگی به بدافزارهای موبایلی، رتبه دوم جهان را دارد

سکیورلیست: در بررسی‌های انجام‌شده در سایت Securelist که اطلاعاتی را در خصوص ویروس‌ها، هکرها و هرزنامه‌ها ارائه می‌دهد ایران در رتبه دوم آلودگی به بدافزارهای موبایلی قرار‌ گرفته است.

باج میلیون دلاری برای فاش کردن اطلاعات شخصی بازیگران سریال معروف

گاردین: هکرهای سایت اچ.بی.او، این بار شماره تلفن‌، ایمیل‌ و اطلاعات شخصی بازیگران سریال پرطرفدار بازی تاج و تخت را هدف قرار داده و خواستار حق‌السکوتی میلیون دلاری شده‌اند.

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه