مرور رسانه ها، ۱۷ مهر ۹۵

برگزاری ۲ رویداد استارتاپی درباره موتورجست‌جوهای بومی/ شناسایی اید‌ه‌های برتر در نخستین رویداد مجازی کارآفرینی

* فارس؛ علیرضا یاری(دبیر کمیته راهبری موتور جستجوهای بومی وزارت ارتباطات): جویشگر تنها یک ابزار جستجو و ارائه داده نیست. بلکه مجموعه‌ای از ابزارها است که با ارائه خدمات متنوع در قالب یک وب‌گاه منجر به جذب بیشتر کاربران می‌شود و از تعامل با کاربران کسب درآمد می‌‌کند.

فارس: افشاگری‌ها ارزش یاهو را یک میلیارد دلار کاهش داد

به نظر می رسد علت موفقیت هکرها در این زمینه رسوایی افشای اطلاعات حساب های کاربری حداقل ۵۰۰ میلیون کاربر یاهو، طراحی ابزار اسکن ایمیل های کاربران توسط یاهو بوده است.

مهر: ناسا برای مسافران مریخ بانداژ الکتریکی می سازد

آژانس فضانوردی آمریکا بر روی فناوری جدیدی با هدف دستیابی به بانداژ الکتریکی کار می کند. مبنای عملکرد این فناوری استفاده از گرمای بدن است که چنین بانداژی را فعال کرده و مانع از خونریزی می شود.

مهر: تشخیص به موقع حفره های دندانی با فناوری مادون قرمز

محققان دانشگاه یورک در تورنتو فناوری جدیدی ابداع کرده اند که از فناوری مادون قرمز برای تشخیص دقیق و به موقع حفره های دندانی استفاده می کند.

هکر ها در انتظار نشسته اند؛لطفا اینجا کلیک نکنید!

باشگاه خبرنگاران: واژه کلیک دزدی یا Click jackingدر واقع روش هوشمندانه‌ای است که هکرها برای ترغیب کاربران به کلیک کردن روی آیکن و یا فایلی ویروسی به کار می‌گیرند. اگر از FireFax استفاده می‌کنید ، حتما افزونه No Script را نصب کنید؛ زیرا این افزونه در مواردی که از اسکریپت‌ های مخرب برای کلیک دزدی استفاده شده باشد، از حملات ممکن جلوگیری می‌کند.

این پیاده‌رو شارژ می‌شود

همشهری: ‌شهرداری لهستان از نوعی ماده synthetic برای درخشندگی مسیر پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری استفاده کرده‌ است که روز‌ها با نور خورشید شارژ شده و غروب آفتاب از خود نوری آبی متصاعد می‌کنند.

سال ۲۰۱۶ سال کاهش عرضه جهانی گوشی‌های هوشمند است

خبرآنلاین: موسسه تحقیقاتی گارتنر انتظار دارد سال ۲۰۱۶ سال کاهش عرضه گوشی‌های هوشمند در بازار جهانی باشد. گفتنی است سال ۲۰۱۵ حدود ۰.۷۵ درصد کاهش عرضه نسبت به سال ۲۰۱۴ را شاهد بودیم.

بیشترین مجوزهای درخواستی برنامه‌های گوشی

ایسنا: بسیاری از برنامه‌های کاربردی با استفاده از مهندسی اجتماعی یا نبود آگاهی کافی کاربران با دریافت مجوز اقدام به سرقت اطلاعات کاربران می‌کنند و کاربران هم مجوزها را قبل از نصب مطالعه نمی‌کنند. در آزمایش مرکز ماهر، ۱۰۴۱۳۳۶ برنامه کاربردی در فروشگاه گوگل‌پلی مورد بررسی قرار گرفتند و از این تعداد برنامه، تنها ۲۳۵ مجوز انحصاری داشتند و ۱۰۰هزار  برنامه نیز مجوزی را درخواست نکرده‌اند. با توجه به تولید انبوه برنامه‌های کاربردی اندرویدی و همچنین دانش اندک بیشتر کاربران سیستم‌عامل اندروید، باید در مورد خطرات احتمالی برنامه‌ها اطلاع‌رسانی شود.

قدرت‌نمایی هالیوودی آمریکا در دوران پسا اسنودن +تصاویر

مشرق: فیلم جیسون بورن متعلق به دوران پسا اسنودن است و هدر لی مسئول سایبری سازمان CIA  در فیلم جیسون بورن، وظیفه به تصویر کشیدن قدرت سایبری آمریکا را عهده‌دار است. جیسون بورن یک فیلم تبلیغاتی برای سازمان CIA است تا یک قدرت نمایی کامل البته این بار از نوع سایبری برای آمریکا در نظر مخاطبان جهانی فیلم داشته باشد.

اینترنت رایگان برای زائران اربعین در مسیر کربلا

ایران؛ محمد جواد آذری جهرمی(معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات): اپراتورها تمامی بسترهای مناسب ارتباطی برای برقراری ارتباط در مسیر کربلا، نجف و مهران را تأمین خواهند کرد و علاوه بر این در کل مسیرها، اینترنت رایگان برای زائران برنامه‌ریزی شده است.

افزایش سرعت رایانه‌ها

اینترنشنال بیزینس تایمز: محققان موفق به تولید ماده‌ای به نام مولتی فروئیک مگنتو الکتریک شدند که قدرت نسل بعدی رایانه‌ها را تا ۱۰۰ برابر به طرز چشمگیری افزایش داده و همچنین میزان مصرف انرژی بسیار پایینی دارد.

زمان اجرای رسمیرجیستری مشخص نیست

* مهر؛ قاسم خورشیدی(سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز): زمان اجرای رسمی طرح ثبت و شناسه دار کردن گوشی‌های تلفن همراه فعلاً مشخص نیست. اجرای طرح ثبت و شناسه دار کردن گوشی‌های تلفن همراه هیچ مشکلی برای مصرف‌کننده ایجاد نخواهد کرد.

تمایل غول‌های فناوری به حضور در عرصه پزشکی

ایران: مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک به همراه پریسیلا چان، همسر چینی خود اعلام کرد قصد دارد طی ۱۰ سال آینده ۳ میلیارد دلار در عرصه تحقیقات پزشکی سرمایه‌گذاری کند. بیل گیتس بنیانگذار و مدیرعامل اسبق مایکروسافت به همراه همسر خود یک بنیاد بشردوستانه راه‌اندازی کرده است تا با سرمایه‌گذاری در آن، جلوی شیوع بسیاری از بیماری‌ها، بخصوص در قاره آفریقا را بگیرد. باید توجه داشت سرمایه‌گذاری ۳ میلیارد دلاری مدیرعامل فیسبوک در عرصه پزشکی نسبت به بودجه‌های دولتی در این زمینه رقم ناچیزی به نظر می‌رسد. می‌توان گفت در ۱۰ سالی که زاکربرگ می‌خواهد برای پیشبرد علم پزشکی ۳ میلیارد دلار بپردازد، دولت بریتانیا ۵۸ میلیارد پوند معادل ۷۵ میلیارد دلار هزینه خواهد کرد. بسیاری از کارشناسان به این نتیجه رسیدند که مدیران فناوری با سرمایه‌گذاری‌های اندک، قصد ارائه داروی خاص یا ریشه‌کن کردن بیماری را ندارند و می‌خواهند ازاین‌طریق حوزه فعالیتهای خود را گسترده‌تر کنند. طی یک دهه‌ای که زاکربرگ و همسرش قصد سرمایه‌گذاری ۳ میلیارد دلاری در عرصه پزشکی را دارند، دولت امریکا به تنهایی ۳۰۰ میلیارد دلار در این زمینه هزینه می‌کند. اگرچه اهداف پزشکی بنیانگذار مایکروسافت در یک دهه اخیر خیرخواهانه و انساندوستانه بود، ولی در مجموع باید توجه داشت که حضور بزرگان فناوری در عرصه پزشکی فراتر از این اتفاق است.

زاکربرگ با راه‌اندازی یک طرح جدید برای ارائه خدمات درمانی تصمیم دارد نفوذ خدمات فناورانه خود را بین مردم بیشتر کند. زاکربرگ که هم‌اکنون حتی یک سنت هم در زمینه خدمات درمانی پرداخت نکرده است، در فاز نخست سعی کرد وجهه مثبت خود را به مردم جهان نشان داده و از این طریق بر محبوبیت خود بیفزاید. هدف دیگر زاکربرگ از سرمایه گذاری درزمینه پزشکی این بود که بتواند بین مردم آفریقا که حضور کمرنگ‌تری در عرصه فناوری و شبکه‌های اجتماعی دارند، نقش پررنگتری ایفاکند و این بازار بکر را دراختیار بگیرد. زاکربرگ و شرکتش چندین برابر بیشتر از مبلغ ۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری شده در حوزه پزشکی کسب درآمد می‌کنند و این سرمایه‌گذاری بازده مالی فراوانی را برای آنها به همراه می‌آورد. این احتمال وجود دارد که پایان دوره زمانی ۱۰ ساله ادعای زاکربرگ برای سرمایه گذاری در حوزه پزشکی عملی نشود و او ۳ میلیارد دلاری که قول داده است را در این زمینه خرج نکند. مدیرعامل فیسبوک، مدیرعامل اسبق مایکروسافت، مدیرعامل گوگل و بسیاری از بزرگان فناوری این روزها بصورت گسترده در زمینه پزشکی و درمانی حضور یافته‌اند و سعی می‌کنند حضور پررنگی در این زمینه داشته باشند

داعش چگونه به موتورهای برقی بی صدای ۲۰۱۶ مجهز شده است؟

گروه تروریستی داعش، اخیراً برای ترددِ عناصرش در دیالی و صلاح الدین؛ به ویژه مناطق الحاوی و مطیبیجه، موتورسیکلت برقی در اختیار آن ها قرار داده است. علتِ روی آوردن داعش به استفاده از موتورسیکلت های برقی آن است که این موتورسیکلت ها به سوخت نیاز ندارند و صدای کمی تولید می کنند، به همین سبب می توان از آن ها برای تردد شبانه استفاده کرد.

نگهبان آب تشنه است

شهروند: یادداشت های مینی مال درشبکه های اجتماعی دیگر سودی ندارد! چه برسد به ایجاد کمپین و هواداری از موجود کمیابی به نام آب!

همچنین بخوانید:  مرور رسانه ها 10 آذر

نظرتون را درباره ی این مطلب بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.