مرور رسانه ها، ۱۷ مرداد ۹۶

موبایل مورد علاقه داعشی‌‌ها

الیوم السابع: اعضای داعش عمدتا از تلفن همراه نوکیا ۱۰۵ استفاده می‌کنند. داعش در واقع از قطعات این نوع تلفن همراه برای ساخت دستگاه انفجار از راه دور استفاده می‌کند.

قابلیت جدید یوتیوب؛ بدون ترک کردن اپ درباره ویدیوها صحبت کنید

نکست‌وب: یوتیوب قابلیت جدیدی را برای اپلیکیشن‌های تلفن هوشمند خود معرفی کرد که به‌واسطه آن کاربران قادر هستند ویدیوها را در فضایی مشابه فضای گفتگو با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

تشخیص افسردگی با اسکن عکس‌های اینستاگرام

یاهونیوز: دانشمندان آمریکایی می‌گویند الگوریتمی هوشمند ابداع کرده‌اند که با استفاده از آن می‌توان از طریق اسکن عکس‌های اینستاگرام به افسردگی انسان‌ها پی‌برد.

استفاده از هوش مصنوعی و امواج رادیویی برای مطالعه در مورد خواب

انگجت: محققان دانشگاه ام‌آی‌تی موفق شدند با استفاده از هوش‌مصنوعی و امواج رادیویی و بدون وصل کردن انبوهی از سیم‌ها و تجهیزات جانبی به سر انسان عادات خواب را مطالعه کنند.

حفاظت تلفن همراه مقامات ارشد دولتی هند در برابر حمله‌های سایبری

ایرنا: وزارت فناوری اطلاعات هند به‌دنبال توسعه یک فناوری و تولید نرم‌افزاری برای حفاظت از اطلاعات تلفن همراه مدیران ارشد دولتی در برابر حمله‌های سایبری و سرقت اطلاعات است. بر اساس یک بررسی که توسط موسسه فناوری اطلاعات هند منتشر شد طرح دولت هند برای مبارزه با پول سیاه و دیجیتالی شدن اقتصاد هند، آسیب‌پذیری این کشور را در برابر حملات سایبری افزایش داده است. سازمان واکنش اضطراری رایانه‌ای هند در ماه جاری با انتشار گزارشی اعلام کرد در شش ماه اول سال ۲۰۱۷ در هر ۱۰ دقیقه یک جرم سایبری در هند اتفاق افتاده است.

تولید کسوف مصنوعی برای شناسایی سیارات فراخورشیدی

گیزمگ: دانشمندان دانشگاه استنفورد به دنبال تولید یک کسوف مصنوعی باهدف مشاهده مستقیم سیارات فراخورشیدی است.

هزار فروشنده بدون نظارت در شبکه‌های اجتماعی

خبرگزاری صداوسیما؛ رضا الفت‌نسب(دبیر انجمن کسب‌وکار اینترنتی ایران): بنابر اعلام پلیس فتا ۳۰۰ هزار فروشنده در شبکه‌های اجتماعی وجود دارند که نظارتی بر آن‌ها وجود ندارد و می‌توانند سبب تشنج بازار شوند. برخی از کانال‌های موجود در تلگرام اقدام به فروش می‌کنند و ما هم از این مسئله شاکی هستیم چون ساماندهی نشده است و دادستانی هم می‌گوید امکانات لازم برای فیلتر کردن این کانال‌ها را ندارد. نزدیک به ۲۰ هزار کسب‌وکار اینترنتی داریم که به‌تدریج نماد اعتماد می‌گیرند. اتاق اصناف در سراسر کشور به این کسب‌وکارها جواز کسب می‌دهد و به‌زودی هم اتحادیه این صنف تشکیل خواهد شد. با استفاده از فناوری اطلاعات و اینترنت می‌توان تولیدکننده را به مصرف‌کننده وصل و دلال‌ها را حذف کرد ولی متأسفانه اجازه این کار داده نمی‌شود چون مافیا وجود دارد.

کارت‌های بانکی فعلی ایمن نیستند

ایسنا؛ محمد آجدانی(کارشناس حوزه بانکداری الکترونیک): تنها خلأ امنیتی در حوزه بانکداری الکترونیکی استفاده از کارت‌های بانکی مغناطیسی است که به‌راحتی می‌توان اطلاعات آن را از طریق نصب دستگاهی کوچک در کنار دستگاه‌های کارت‌خوان کپی کرد.

فیس‌بوک برای ترجمه پست‌ها از شبکه‌های عصبی هوش‌مصنوعی استفاده می‌کند

اینکوایرر: فیس‌بوک اخیراً تأیید کرده است که برای پیشبرد کارهای ترجمه در شبکه‌اجتماعی خود، از سیستم‌های شبکه عصبی استفاده می‌کند که در سیستم‌های مذکور، از هوش مصنوعی نیز بهره گرفته‌شده است.

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه