مرور رسانه ها، ۱۶ مهر ۹۶

بی‌دقتی اچ پی، اطلاعات وزارت دفاع آمریکا را تقدیم روس‌ها کرد

تک‌نیوز ورلد: شرکت اچ پی با بی دقتی به متخصصانی که با روس‌ها همکاری داشتند اجازه داد تا به کدهای منبع یک نرم افزار امنیت سایبری به نام ArcSight، که مورد استفاده وزارت دفاع آمریکا بوده، دسترسی پیدا کنند.

توییت جنجالی موسس ویکی‌لیکس

خبرگزاری صدا‌و‌سیما: جولیان آسانژ موسس وب‌سایت ویکی‌لیکس در توئیتی که به تازگی منتشر کرده است این بار به توئیتر تاخته و این شبکه اجتماعی را برده سیاست و قدرت آمریکا دانسته است.

تغییر الگوریتم جستجوی یوتیوب برای جلوگیری از انتشار شایعات

خبرگزاری صدا و سیما: سایت یوتیوب بعد از حادثه تیراندازی لاس وگاس الگوریتم جستجوی خود را تغییر داد تا جلوی انتشار شایعات و پخش فیلم‌های مضر توسط این سایت را بگیرد.

ایجاد ۶۲۶ هزار کانال فارسی در تلگرام

ایسنا: گزارش منتشر شده از رصد فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام توسط مرکز ملی فضای مجازی، نشان می‌دهد که اکنون بیش از ۶۲۶ هزار کانال فارسی به ثبت رسیده است و روزانه ۲ هزار کانال در این شبکه ایجاد می‌شود. براساس گزارش مرکز ملی فضای مجازی، روزانه بالغ بر ۲ هزار کانال به تعداد کانال‌های فارسی تلگرام افزوده می‌شود و از تعداد کانال‌های ایجاد شده، حدود ۲۳۵ هزار و ۱۰۹ کانال به‌روزرسانی شده است. بررسی انتشار روزانه مطالب در تلگرام نشان می‌دهد که در عرض یک ساعت و در پیک ترافیک(ساعت ۲۲) نزدیک به ۲۴۱ هزار مطلب در کانال‌های تلگرامی منتشر شده است. بررسی انتشار روزانه مطالب در شبکه تلگرام نشان می‌دهد که کمترین میزان انتشار مطلب در کانال‌های تلگرامی به ساعت ۴ بامداد با ۱۷ هزار و ۱۹۲ مطلب بازمی گردد. آخرین برآوردها حاکی از آن است که در عرض ۲۴ ساعت، ۲میلیون و ۹۵۲ هزار و ۷۳۷ مطلب در کانال‌های فارسی منتشر شده که در مقایسه با ۱۰ روز اخیر، افزایش بالغ بر ۱۰۰ هزار مطلب را نشان می‌دهد. متوسط تعداد مطالب در کانال‌های تلگرامی نیز نشان می‌دهد که هر کانال در یک روز حدود ۱۳ مطلب منتشر می‌کند. در این میان متوسط بازدید هر مطلب ۷۱۶ بار است.تعداد کل بازدیدهای کانال‌های تلگرام در یک روز یک میلیارد و ۸۷۲ میلیون و ۳۴۶ هزار بار عنوان شد و این درحالی است که اواسط هفته گذشته، تعداد کل بازدیدها از مرز ۲ میلیارد بازدید هم گذشته بود.

مرورگر اج با گوشی‌های اندرویدی و آیفون سازگار شد

اسین ایج: شرکت مایکروسافت نسخه جدیدی از مرورگر اینترنتی اج را که با گوشی‌های اندرویدی و همین طور سیستم‌عامل iOS سازگاری دارد، عرضه کرده است.

دادستان کل: به‌زودی تکلیف تلگرام را روشن می‌کنیماستفاده از اینترنت بالنی گوگل برای اتصال مجدد سیستم های مخابراتی در پورتوریکو

تسنیم؛ حجت‌الاسلام منتظری(دادستان کل کشور): یکی از کانال‌های تلگرامی ضدانقلاب برای فعالیت‌های ضدانقلابی خود از بستر تلگرام استفاده می‌کند و به زودی تکلیف تلگرام را روشن می‌کنیم.

خبرآنلاین: زیرساخت‌های ارتباطاتی در پورتوریکو با طوفان ماریا به شدت آسیب دیدند اما بالن‌های گوگل توانستند اتصال مجدد مخابراتی را در مناطق آسیب دیده برقرار سازند. گوگل با هدف عرضه اینترنت پرسرعت در مناطقی از جهان که دسترسی آنلاین ندارند، سیستم بالنی خود را از ۲۰۱۳ بدین سو توسعه داد و نمونه‌ای از آن را در نیوزیلند مورد آزمایش قرار داد.

ماهی‌گیری از آب گل‌آلود مصلحت‌اندیشی

آرمان؛ ملیکا انصاری: با گسترش شبکه‌های اجتماعی، جدا از کاهش علاقه مندی مردم و کشش آن‌ها نسبت به برنامه‌های تلویزیونی، میزان اعتماد و پیگیری‌هایشان در مورد مسائل مختلف اتفاق افتاده در کشور نیز به شدت کاهش یافته است. اعتبار انواع گروه‌های تلگرامی و… در جهت پشتیبانی و صحت اخبار در بین مردم به‌طور کاملا محسوسی افزایش پیدا کرده. کم کاری سایت‌های خبری و تلویزیون از عوامل جا افتادن کانال‌های تلگرامی و… است.

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه