مرور رسانه ها، ۱۴ دی ماه ۹۵

آنلاین‌سواری در تهران

آرمان؛ محمدمهدی تندگویان(عضو شورای شهر تهران): باید نظارت بر امنیت (در نرم‌افزارهای تاکسی آنلاین) برقرار باشد تا مسافران با خیال آسوده به مقصدشان برسند و اگر راننده‌ای تخلف کرد مشخص باشد که مردم به کجا مراجعه کنند. باید (بخشی از) درآمد پایدار شهر به شهرداری برسد. اگر تا به امروز این اتفاق نیفتاده باید هر چه زودتر میسر شود چرا که رانندگان به صورت آنلاین یا ثابت از خدمات شهری و شهرداری استفاده می‌‌کنند.

ادعای هک رایانه‌های حزب دموکرات آمریکا توسط روس‌ها دروغ بود

زد دی نت: اوباما و دموکرات ها در روزهای اخیر با ادعای هک رایانه‌های حزب دموکرات آمریکا توسط روس‌ها، بارها به پوتین و دولت روسیه حمله کرده بودند و تلاش کرده بودند به همین بهانه اعتبار ترامپ را مخدوش کنند.

لزوم هوشمندسازی معابر شهری

موسسه ژونیپر: پیش‌‌بینی می‌شود اجرای طرح‌‌های مدیریت هوشمند ترافیک و پارکینگ هوشمند تا سال ۲۰۲۱ سالانه حدود ۲/۴ میلیارد ساعت صرفه ‌جویی برای افراد به همراه داشته باشد.

تازه ترین به روزرسانی ویندوز ۱۰ به فروردین ماه موکول شد

ام اس پاور: مایکروسافت در مهر ماه امسال از به روزرسانی ویندوز ۱۰ در اوایل سال ۲۰۱۷ خبر داده بود. حال مشخص شده که این به روزرسانی در فروردین ماه امسال رخ خواهد داد.

احراز هویت صفحات با ۵ هزار کاربر به نام حفظ حریم خصوصی کاربران

فارس؛ محمود واعظی(وزیر ارتباطات): ثبت اطلاعات شبکه های اجتماعی بیشتر از ۵ هزار کاربر در قالب طرح کلان حفظ حریم خصوصی کاربران در جلسه مشترک با مرکز ملی فضای مجازی به تصویب رسید.

اقبال به ویندوز ۱۰ رو به افزایش است

پی سی گیمر: در ماه های اخیر نشانه های متعددی دال بر افزایش اقبال به سیستم عامل ویندوز ۱۰ به دست آمده که یکی از آنها افزایش استفاده کاربران بازی های آنلاین از سیستم عامل مذکور است. بررسی های موسسه استیم که خدمات بازی آنلاین ارائه می کند، نشان می‌دهد که نیمی از کاربران بازی های مختلف آن از ویندوز ۱۰ استفاده می کنند. رایگان بودن مهاجرت به سیستم عامل ویندوز ۱۰ و طراحی نسخه هایی از ویندوز ۱۰ که با گوشی ها و همین طور با کنسول بازی ایکس باکس وان سازگار بوده در استقبال از این سیستم عامل تاثیرگذار است.

انحصار را باید شکست

فرهیختگان: جهانی شدن الزاماتی دارد؛ (ورود کسب‌وکار مجازی) اصناف سنتی شما را تهدید می‌کنند اما راهکار جدیدی پیش روی شما می‌گذارند. جلوی این رودی را نمی‌توان گرفت زیرا حتی ممکن است خشم خروشانی داشته باشد.

کاهش آسیب‌های اجتماعی رسالت جدید سینماست

شهروند؛ سیدرضا صالحی‌امیری(وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی): در حوزه حرکت‌های اجتماعی تغییرات بسیاری دیده می‌شود که برای آینده پژوهی این تغییرات باید به تحلیل آن پرداخت؛ ضمن اینکه شبکه‌های اجتماعی نیز وارد شده و نقش بسزایی را در شتاب تغییرات ایفا می‌کنند.

ستیز با کارآفرینی یا انتخاب اصلح

شهروند: مبارزه با کارآفرینی دیجیتال، چه از طرف بنگاه‌های مسکن انجام شود و چه از طریق آژانس‌های تاکسی و چه در هر حوزه دیگر، محکوم به شکست است. بهترین کار تطبیق دادن خود با محیط جدید است.

مزاحمت ‌ایمیل‌های کاری برای فرانسوی‌ها

فارس: قانون جدیدی درکشور فرانسه اجرایی می‌شود که به موجب آن، کارمندان شرکت‌ها و سازمان‌هایی با بیش از ۵۰ کارمند، حق دارند ایمیل‌های کاری را درخارج از ساعات کاری نادیده بگیرند.

فیس بوک عاشق شدن کاربران خود را تشخیص می دهد

فوربس: فیسبوک به کمک دیتابیس کاربران خود و روابط آنها قادر خواهد بود تا تبلیغات خود را بسیار هدفمندتر از گذشته نمایش دهد و یا این اطلاعات را به نهادهای قضایی ارائه دهد.

۱۶۰۰ اپلیکیشن ابزار بسیار ویژه برای جاسوسی

فارس؛ علی نیک‌نفس(رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری جرائم سایبری فتا): سه زیر پروژه مهم آمریکا در قالب یک پروژه کلان: پروژه اول اتصال به اینترنت اشیاء است و پروژه دیگر هر فرد بتواند متصل به اینترنت شود و پروژه سوم سرویس‌ها به عنوان کالای عمومی در اینترنت قرار گیرند. جنگ نرم حاکم در کشور بسیار با اهمیت است و متأسفانه در ایران عادت بر استفاده از نرم‌افزارهایی بی استفاده در گوشی خود داریم که اغلب کاربرد آن‌ها را نیز نداریم. از ابتدای سال‌جاری، ۴۸ درصد جرائم اینترنتی، مربوط به بانکداری الکترونیکی است و شامل روش‌های متفاوت پیامکی و صفحات جعلی اینترنتی است. برای ساماندهی کانال‌های تلگرامی موضوع راه‌اندازی سامانه برای ثبت‌نام کانال‌های تلگرامی مطرح شده است و وزارت ارشاد ساماندهی این سامانه را بر عهده دارد.

 

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه