مرور رسانه ها، ۱۴ آبان ۱۳۹۵

هکرها با اسمارت واچ‌ حرکات شما را زیر نظر می‌گیرند

ایران هشدار: محققان رابط کاربری ابداع کرده‌اند که با استفاده از ساعت‌های هوشمند همه حرکات دست کاربر را تشخیص داده و ثبت می کند و همچنین می تواند بگوید که چه زمان شما یک گجت هوشمند را لمس کرده اید. وای بند (Viband)  با استفاده از قابلیت شتاب سنج درون ساخت اسمارت‌واچ‌ها حرکات مختلف انگشتان دست کاربران را بدون نیاز به لمس صفحه نمایش ساعت هوشمند از سوی کاربر تشخیص داده و ثبت می کنند. با استفاده از وای بند (Viband) تجربه صید اطلاعات بی‌نظیر توسط لامسه دست‌ها را چندین برابر شده و این قضیه می‌تواند نقش اسمارت‌واچ‌ها را به‌صورتی نو، دوباره مطرح سازد.

موج جدید حمله به ابزارهای متصل به اینترنت

سایبربان: صدر اعظم انگلستان، فیلیپ هموند (Philip Hammond) اخیرا به کاربران هشدار داد که ابزارهای متصل به اینترنت وای‌فای می‌توانند قربانی حملات سایبری باشند. زمانی که هکر به پسورد وای‌فای شما دسترسی پیدا کند، همه چیز در کنترل او خواهد بود و این در حالی است که امروز در هر خانه‌ای حداقل یک ابزار هوشمند وجود دارد، از تلویزیون گرفته تا دماسنج اتاق کودک.

شبکه سایه‌؛ طعمه جدید برای فریب هکرها

سایبربان: به‌تازگی عده‌ای از محققان آمریکایی، از یک سامانه دفاع رایانه‌ای جدید پرده‌برداری کردند که می‌تواند تحرکات مشکوک هکرها را شناسایی کرده و آن‌ها را به سمت یک شبکه جعلی هدایت کند. این شبکه ساختگی، می‌تواند ساختارهای شبکه‌ای بسیار پیچیده‌ای تولید کند و هکرها را به این اشتباه بیندازد که به اطلاعات حقیقی دست پیدا کرده‌اند.

مسدود شدن بیش از ۲ هزار سایت در چین

ایرنا: مقامات دولتی چین با هدف ایجاد فضای سالم در جامعه و حفاظت از جوانان کشور نزدیک به ۲ هزار و ۲۰۰ سایت حاوی تصاویر و مطالب مستهجن را در سال جاری میلادی مسدود کردند.

آلوده شدن ۳۵۰۰ وسیله توسط شبکه بوت نت

سایبربان: به‌تازگی شبکه بوت نت جدیدی توسط محققان امنیتی شناسایی‌شده که توانسته ۳۵۰۰ وسیله و ابزار مختلف را در عرض پنج روز آلوده کند و از آن‌ها شبکه‌ای قدرتمند برای حمله‌های تحت وب به وجود آورد. بدافزار شناسایی‌شده در این شبکه بوت نت، Linux/IRCTelnet نام دارد از بدافزارهای مورداستفاده در شبکه‌های بوت نت طراحی‌شده با استفاده از ضعف‌های اینترنت اشیا است. بدافزار Linux/IRCTelnet در صورت عدم‌تغییر کلمات عبور پیش‌فرض ابزار متصل به اینترنت اشیا می‌تواند آن‌ها را آلوده کند و با نسل جدید آدرس‌های اینترنتی یا IPv6 هم سازگار است.

دولت ترکیه «توییتر» و «واتس‌اپ» را فیلتر کرد

فارس: درپی دستگیری رهبران و اعضای حزب دموکراتیک خلق ترکیه در حملات شبانه پلیس، دولت ترکیه شبکه‌های ارتباط جمعی توییتر و واتس‌آپ را فیلتر کرد.

تقلای «توئیتر» برای بقا

آی تی آنالیز: توئیتر با اعلام مرگ Vine،  شوک تازه‌ای به علاقه‌مندان این شبکه اجتماعی دادند و به طور واضح پرده از مشکلات توئیتر برداشتند. خبری که شاید پس از Vine، نوبت به خود توئیتر برسد. توئیتر در ماه‌های اخیر بشدت از رقبایش فیس بوک، اسنپ چت و اینستاگرام عقب افتاد و شایعاتی بر سر زبان‌ها جاری شد که مدیران توئیتر قصد فروش این شبکه اجتماعی را دارند.

راه اندازی پروژه نسل جدید ابر رایانه چین

رادیو چین: در حال حاضر، سریع‌ترین ابررایانه جهان نور تایی هو شن ویاست. این ابررایانه محاسبات بیش از ۱۲۵ هزار تریلیون در هر ثانیه را انجام می‌دهد. تولید این ابررایانه جدید تکیه بر فناوری و نوآوری چین را اثبات خواهد کرد و به پایه‎ای محکم برای تولید دامنه‌دار ابررایانه تبدیل خواهد شد.

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه