مرور رسانه ها، ۱۳ شهریور ۹۵

تاکید بر ضرورت وجود پیام رسان ملی با مدیریت ایرانی

349210_272

انتقال سرورهای تلگرام به داخل کشور مطرح نیست و با وجود شبکه های جهانی اطلاعات این کار فایده ای هم ندارد بلکه آنچه مهم است مدیریت ایرانی بر سرورهاست.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

جزییات ذخیره‌سازی اطلاعات همه کاربران جهان در ۳۵ مرکز

144088

در سراسر جهان ۳۵ مرکز داده اصلی وجود دارد که اطلاعات همه کاربران روی آنها قرار می‌گیرد و مدیریت بخش اعظم این اطلاعات در کنترل آمریکا است. بخش اعظم سرورهای پردازش ابری که برای ذخیره‌سازی داده مورد استفاده قرار می‌گیرند را ۴ شرکت آمازون، مایکروسافت، گوگل و IBMکنترل می‌کنند و در این میان آمازون حدود یک‌سوم این فضا را در اختیار دارد. تا سال ۲۰۱۰ میلادی ۹۴ درصد اطلاعات ذخیره شده در جهان دیجیتال بودند که این رقم برای سال ۲۰۱۶ میلادی صد درصد گزارش شد. یکی از بزرگترین سرورهای اینترنتی که بخش اعظم اطلاعات مربوط به کاربران جهانی را در خود جا داده ۳۵۰ East Cermak نام دارد که در فضایی به وسعت ۱.۱ میلیون فوت مربع در شهر شیکاگو واقع شده است. دومین سرور با نام QTS Data Center در فضایی به وسعت ۹۹۰هزار فوت مربع در آتلانتا قرار گرفته است و سومین سرور بزرگ نیز با نام Nap of the Americasدر فضای ۷۵۰ هزار فوت مربعی در فلوریدا قرار گرفته است. دیگر سرورهای که اطلاعات کاربران به آنها منتقل می‌شود به ترتیب Next Generation Data کشور ولز، Microsoft Data Center ایرلند، Phoenix One آمریکا، Dupont Fabros CH1 آمریکا و Supernap آمریکا هستند. سال ۲۰۰۷ میلادی ۲۹۵ اگزابایت اطلاعات در جهان ذخیره شده است. بر این اساس می‌توان گفت هم‌اکنون حدود ۱۸۰۰ اگزابایت اطلاعات در جهان موجود است که باید آنها را در سرورهای بزرگ ذخیره کرد.

منبع: نشریه تایم

گزارش شبکه ملی اطلاعات اعضای شورای عالی فضای مجازی را قانع نکرد

2187697

گزارش وزارت ارتباطات در مورد راه اندازی فاز نخست شبکه ملی اطلاعات که در جلسه اخیر شورای عالی فضای مجازی ارائه شد، اعضای شورای عالی را قانع نکرد و اعضا به انجام این طرح رای ندادند.

منبع: مهر

“پرچم ایران” و “سردار سلیمانی”محبوبترین تصاویر کاربران فارسی زبان

139109200000304

بیشترین کلیدواژه در بخش تصویر که کاربران طی ۶ ماه اخیر در فضای مجازی علاقمند به جستجوی آن در جستجوگر پارسی جو بودند پرچم ایران، طبیعت و سردار سلیمانی بوده است.

منبع: تسنیم

گوشی های هوشمند تر؛ اعتیاد عمیق تر

184923_284

محققان کشف کردند کسانی که ظرفیت کمتری دارند و کسانی که سریع تصمیم می گیرند، بیشتر به گوشی های هوشمند خود اعتیاد پیدا کرده اند.

منبع: پارسینه

دستور جدید دولت برای ثبت برخی دامنه های اینترنتی

Proper-Domain-Registration-for-Online-Store-Shop

دولت دستور داده است که مراکز ارائه خدمات دیجیتال مجاز نیستند برای خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبریِ بدون مجوز، دامنه ثبت کنند.

منبع: روزنامه خراسان

چشم انداز تأثیر هوش مصنوعی در دنیا تا ۲۰۳۰

2194714

ما معتقدیم که تجهیزات مخصوص مبتنی بر هوش مصنوعی تا سال ۲۰۳۰ به طور فزاینده ای در سراسر جهان به کار گرفته خواهند شد. گروهی از متفکران دانشگاهی و علوم صنعتی در تلاش هستند که تأثیرگذاری هوش مصنوعی بر کیفیت زندگی انسانها در سال ۲۰۳۰ را مورد ارزیابی قرار دهند.

منبع: مهر

اقدامات غیرقانونی سازمان اطلاعات امنیت آلمان در جمع آوری داده‌های شخصی شهروندان

139411171539472617053564

بر اساس گزارش محرمانه کمیسر فدرال حفاظت از داده‌های آلمان، سازمان اطلاعات امنیت آلمان اقدامات غیر قانونی زیادی را در جاسوسی از داده‌های شخصی شهروندان آلمانی انجام داده است.

منبع: تاگس اشپیگل

خلق آنتنی دیجیتال برای انقلاب در آینده گوشی‌های هوشمند

139402211553326145284454

محققان علوم رادیویی و مهندسی دانشگاه آلتو روشی را کشف کرده‌اند که به آنتن‌های موبایل اجازه می‌دهد از حالت آنالوگ به دیجیتال تغییر حالت دهند.

منبع: تسنیم

 

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه