مرور رسانه ها، ۱۲ آذر ۹۵

نگرانی آمریکایی‌ها از بمباران پیامکی غیرقابل توقف ترامپ

سی نت: دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا به زودی به سیستمی دسترسی خواهد داشت که به وی امکان می دهد برای تمامی مردم آمریکا پیام ارسال کند. این پیام ها قابل بلوکه شدن نیستند. براساس قانون کنگره آمریکا از سال ۲۰۰۶، رییس جمهور حق دارد پیام های هشداردهنده خود را برای همه یا بخشی از مردم امریکا ارسال کند و شرکت های مخابراتی حق بلوکه کردن پیام های مذکور را ندارند. با توجه به اینکه ترامپ در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری از شبکه های اجتماعی برای ارسال پیام های نامتعارف استفاده می کرد، این نگرانی وجود دارد که از این ابزار هم به شیوه ای مشابه بهره بگیرد.

شناسایی نظرات جعلی در گوگل پلی ساده‌تر شد

ونچربیت: گوگل پلی توانایی شناسایی و حذف نظرات جعلی و همچنین امتیازدهی‌های بی‌اساس و تبلیغاتی را ارتقا بخشیده تا کاربران بتوانند درک درستی از کیفیت و عملکرد واقعی برنامه های مختلف پیدا کنند.

با این عینک پشت دیوار را ببینید

باشگاه خبرنگاران: پژوهشگران MIT در حال ساخت عینکی هستند که به وسیله آن می توان پشت دیوار را رویت کرد. این عینک ها با کمک واریانس های مخصوص سیگنال های رادیویی کار می کنند.

توییتر تهدید کرد حساب کاربری ترامپ را می بندد

باشگاه خبرنگاران: توییتر اعلام کرد در صورتی که ترامپ قوانین این شرکت را رعایت نکند، حساب کاربری او را خواهد بست. او در طول رقابت های انتخاباتی در توییتر به هر زبانی سخن می گفت؛ از تهدید و دروغ تا فرافکنی و جوسازی. فیسبوک اما محدودیتی برای ترامپ ایجاد نکرده و به او اجازه می دهد به فعالیتش در این شبکه ادامه دهد. دلیلی که فیسبوک ارائه می کند این است که پست های ترامپ ارزش خبری بیشتری نسبت به سایر کاربران دارد.

شناسایی باج افزار جدید ایرانی

تابناک: مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای (ماهر) نسبت به فعال شدن باج افزار جدید ایرانی تحت عنوان Click Me هشدار داد. Click Me نام باج‌افزار جدید ایرانی است که تحت عنوان یک بازی رایگان روی سیستم نصب شده و به‌صورت پنهان فایل‌ها را رمز می‌کند و پس از آن برای دسترسی به فایل‌ها، تقاضای باج می‌کند. باج‌افزار Click Me به فایل‌هایی که رمز می‌کند، پسوند hacked را اضافه می‌کند. این برنامه توانایی آسیب رساندن به فایل‌های متنی، چندرسانه‌ای و آفیس را دارد.

جزییات حمله بزرگ آمریکا و اروپا به شبکه جنایی-سایبری آوالانچ

خبرآنلاین: شبکه عظیم جنایی سایبری آوالانچ که میلیون‌ها دلار خسارت در فضای مجازی به بار آورده است در یک عملیات چندملیتی در آمریکا و اروپا موردحمله قرارگرفته و ۵ نفر دستگیر شدند. زیرساخت جنایی- سایبری آوالانچ با معماری ویژه از طریق سرویس fast-flux هر ۵ دقیقه نام و آی پی خود را عوض می‌کرده تا به دام نیفتد. یوروپل و وزارت دادگستری آمریکا در یک عملیات حساب‌شده ۵ نفر از اعضای شبکه توزیع‌کننده بدافزار آوالانچ را بازداشت کرده و سرورهای اصلی آنها را شات دان کردند.

مایکروسافت و فروش اطلاعات کاربران

سایبربان: مایکروسافت با شرکتی به نام FireEye یک قرارداد همکاری منعقد کرده است تا اطلاعات مربوط به فعالیت کاربران در سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ را به کمک آن به مراکز امنیتی بفروشد.

نوع گوشی موبایلتان با شخصیتتان ارتباط دارد

ملیت: محققان طی انجام یک پژوهش به بررسی تفاوت شخصیت بین کاربران اندروید و آیفون پرداختند. در این پژوهش مشخص شد که کاربران آیفون دارای سطوح پایین‌تری از صداقت و فروتنی و سطح بالایی از احساسات هستند.

حمله ویروسی به رایانه‌های دولتی عربستان

آی تی آنالایز: شرکت های امنیتی آمریکا هشدار دادند که نسخه ای از ویروس مخرب رایانه ای با نام شامون که در سال ۲۰۱۲ کشف شد، دو هفته پیش برای حمله به رایانه های عربستان مورد استفاده قرار گرفته است. یک ویروس رایانه ای اواخر آبان ماه نهادهای دولتی و تاسیسات حیاتی عربستان از جمله بخش حمل و نقل این کشور را هدف حمله قرار داده بود.

روسیه به دنبال فیلتر یوتیوب است

آی تی آنالایز: طرح نمایندگان دوما برای تصویب قانون نظم دادن به فعالیت های صوتی و تصویری در روسیه به ویژه فضای مجاری، پایگاه جهانی یوتیوب را در مسیر حذف شدن از این کشور قرار داد.

 

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه