مرور رسانه ها، ۲۸ دی ماه ۹۵

پهپاد کوچک Dobby به صورت هوشمند روی کف دست فرود می‌آید

جوان: پهپاد ۲۰۰گرمی Dobby ساخته شده توسط کمپانی Zerotech که در حالت خاموش به اندازۀ یک صابون است دو ویژگی دارد؛ پرواز و فرود آسان از روی کف دست کاربر و سنسور تشخیص و دنبال‌کنندۀ چهره.

۲ برنده بزرگ نئولیبرالیسم

گاردین؛ بن تارنوف(نویسنده): ماجرا فقط این نیست که مدیرعاملان شرکت‌های تکنولوژیک در دوران ترامپ به نان‌ونوایی خواهند رسید؛ ماجرا این است که ترامپ تجسم نسخه‌یی افراطی از همان جهان‌بینی‌ است که سیلیکون ولی، نماینده آن است.

تهدید آلمان فیس بوک را مجبور به فیلتر اخبار جعلی کرد

گیزمودو: اگر فیس‌بوک در عرض یک روز اخبار جعلی منتشر شده  مربوط به آلمان را در این شبکه اجتماعی فیلتر و حذف نکند باید ۵۰۰ هزار یورو جریمه بپردازد.

ایجاد بزرگترین شبکه اینترنت اشیاء ایران

ایران: تهران توانست در کنار شهرهای انتایرو، مونترآل، سن‌دیگو و کال‌گری به عنوان یکی از ۵ شاخه با سرعت رشد بالای شبکه اشیاء معرفی شود. و به عنوان یکی از مراکز فعال، در سایت TTN قرار دارد.

چین قوانین اپ استورها را سخت تر می کند

مهر: در حال حاضر حدود ۷۵ درصد از ۵۵۰ میلیون تلفن هوشمندی که در چین وجود دارد با سیستم اندروید کار می کنند. اما پلی استور گوگل در این کشور ممنوع است. دولت چین تصمیم دارد قوانین خود برای صنعت فناوری را سختگیرانه تر کند. درهمین راستا اپ استور ها باید به طور دولتی ثبت شوند.

مبدع آندروید گوشی جدیدی با هوش مصنوعی فوق العاده می سازد

آی تک پست: اندی روبین یکی از خالقان سیستم عامل آندروید در حال تاسیس شرکت جدیدی است و قصد دارد گوشی هوشمند تازه ای بسازد که از هوش مصنوعی بی سابقه ای برخوردار خواهد بود. این گوشی(ساخته یکی از خالقان سیستم عامل آندروید) از قابلیت خودآموزی نیز برخوردار است و به تدریج عادات و سلائق و نیازهای کاربر خود را درک کرده و خود را با آنها تطبیق خواهد داد.

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه