مرور رسانه ها، ۰۲ مرداد ۹۵

مخفی کاری نرم داعش

57322592

بحث‌های اینترنتی اعضای داعش در تالارهای گفتگو بیشتر درباره روشهای و آموزشهای استفاده از VPN، سرویسهای پروکسی و دیگر ابزارها است و آنها همیشه از تازه ترین نرم افزارها در این زمینه اطلاع دارند. داعش برای ارتقا قابلیت‌های فنی خود به دنبال استفاده از نرم افزارهایی است که به واسطه آنها بتواند فعالیت‌های آنلاین خود را پنهان نگه دارد. کاربران داعش از مرورگرهایی مانند تور و اپرا برای جستجو در اینترنت استفاده کرده و اغلب آنها استفاده از سیستم عامل اندروید را ترجیح می‌دهند.

منبع: ایسنا

گوگل سرویس تجاری تبدیل صوت به متن را با تشخیص ۸۰ زبان مختلف ارائه می کند

c2e6f678-ddc0-4fba-b1a8-597e788e6b38

گوگل قرار است سرویس آنالیزور متن خود را به صورت عمومی و در حالت بتا عرضه کند این سرویس می‌تواند منظور کلی متون و مقالات را استخراج کند و همچینی توانایی درک احساسات و هدف نویسنده‌ی را دارا میباشد. سرویس دیگر گوگل، سرویس تبدیل‌کننده‌ی صوت به متن است این سرویس توانایی تشخیص ۸۰ زبان را دارد و گفتار را به صورت لحظه‌ای به متن تبدیل می‌کند.

منبع: زومیت

جنون بازی “پوکیمون” دنیا را فراگرفت

Pokémon-GO-5

اگر تا به حال، فیسبوک و توییتر و اینستاگرام فقط وقت و تمرکز ما را در اختیار داشتند و مدیریت می‌کردند، حالا بازی پوکیمون انتخاب و تعیین موقعیت مطلوب جغرافیایی کاربران را هم در اختیار دارد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

طول پخش مستقیم ویدیو در فیسبوک دو برابر شد

)
)

کاربران فیسبوک از این پس می‌توانند به جای حداکثر دو ساعت، تا ۴ ساعت در این شبکه اجتماعی به صورت مستقیم ویدیو پخش کنند.

منبع: سیتنا

همایش معرفی فرصتهای سرمایه‌گذاری در فناوری اطلاعات برگزار می‌شود

1982663

همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری و کسب و کار در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در تاریخ ۳ مردادماه با هدف معرفی توانمندی های علمی ایران در حوزه ICT در محل اتاق بازرگانی ایران برپا خواهد شد.

منبع: مهر

جلوگیری از دریافت پیام های تبلیغاتی در تلگرام

4872804_744

 

در حال حاضر روزانه هر کاربر ممکن است بیش از ۱۰ پیام تبلیغاتی در تلگرام خود دریافت کند و این موضوع بسیار آزاردهنده شده است.

منبع: ملیت

چگونه «ژورنالیسم به‌هنگام» به داد اردوغان رسید؟

1757582_934

در بسیاری از تحلیل‌های نقش رسانه‌ها در شکست کودتای ترکیه، عامل اصلی را شبکه‌های اجتماعی معرفی می‌کنند، اما این شبکه‌ها مکمل جریان اصلی بود که Real Time journalism  به راه انداخته بود.

منبع: مشرق

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه