مرور رسانه‌ها، ۱۰ مرداد ۹۶

شبکه HBO هک شد؛ قسمت جدید سریال بازی تاج‌و‌تخت به‌سرقت رفت

بیزینس‌اینسایدر: شبکه HBO که خود را برای پخش قسمت چهارم از فصل هفتم سریال بازی تاج‌و‌تخت آماده می‌کرد، سرورهای این کانال گرفتار هکرها شده و چند قسمت از سریال‌های آن به سرقت رفت.

حملات دامنه‌دار سایبری در خلیج‌فارس

فارین‌پالیسی: خلیج‌فارس به دردسر افتاده است چون وب‌سایت یک خبرگزاری هک و باعث تحریم قطر شد؛ این اتفاق نشان می‌دهد ممکن است بحران‌های آتی توسط عملیات سایبری برای دستکاری اطلاعات به‌راه بیفتد. در‌شرایطی‌که با هک خبرگزاری قطر، اختلافات کشورهای عربی بر سر ایران یک محرک کلیدی در بحران قطر بوده است، انفجار سایبری بعدی می‌تواند توسط خود تهران شعله‌ور شود. در سال‌های پس از حمله استاکس‌نت، که توسط اسرائیل و آمریکا انجام شد، تهران تلاش‌های متعددی را برای جمع‌آوری اطلاعات از سیستم‌های کنترل صنعتی این دو کشور انجام داده است. پس از حملات سایبری سال ۲۰۱۲ به تاسیسات نفتی ایران، ایران در پاسخ دقیقاً همان نوع حمله را علیه سیستم‌های شرکت راس گاز قطر و سعودی انجام داد که باعث جایگزینی ده‌ها هزار کامپیوتر شد.  کشورهای خلیج‌فارس بهتر است برای دفاع از خود در برابر حملات سایبری ایران، سانسور و نظارت خود را کنار بگذارند تا توانایی فنی برای شناسایی و ترمیم ضعف‌های شبکه‌ای خود را توسعه دهند.

اینستاگرام قالیباف از دسترس خارج شد

فردانیوز: دقایقی پیش صفحه اینستاگرام محمدباقر قالیباف، شهردار تهران به‌دلایل نامعلوم از دسترس کاربران خارج شده است، برخی می‌گویند احتمال هک صفحه اینستاگرام قالیباف وجود دارد.

دستور جدید پوتین برای مسدودکردن وی‌پی‌ان و پراکسی در روسیه

ریانوستی: پوتین دستور داد ابزار مرور وب به‌صورت ناشناس شامل سرویس‌های وی‌پی‌ان و انواع پراکسی سرور در این کشور مسدود شود.

ویکی‌لیکس بیش از ۲۰ هزار ایمیل کمپین ماکرون را فاش کرد

اسپوتنیک: چند‌ وقت پیش اعلام شد که حدود ۲۰ هزار ایمیل از کمپین رئیس‌جمهور فرانسه، امانوئل مکرون به‌سرقت رفته است. حال سایت ویکی‌لیکس این ۲۰ هزار ایمیل را افشا کرده است.

خطری که از بیخ گوش ۱ میلیارد گوشی از آیفون تا گلکسی رد شد

خبرآنلاین: در کنفرانس سالانه هکرهای کلاه‌‌ سیاه، یک هکر به‌نام Nitay Artenstein توانست تراشه وای‌فای برادکام که روی یک میلیارد گوشی ‌است را به‌راحتی هک کند.

مکالمه عجیب ربات‌های فیس‌بوک

رویترز: شرکت فیس‌بوک دو ربات انسان‌نمای خود که از فناوری هوش‌‌مصنوعی بهره می‌بردند را به‌دلیل مکالمات عجیب‌و‌غریبی که با‌ یکدیگر داشتند و تنها خودشان متوجه آن می‌شدند، از‌ کار انداخت.

پرتاب هواپیما از ناو جنگی با منجنیق الکترومغناطیسی

نیواطلس: ناو هواپیمابر آمریکایی USS Gerald R Ford برای نخستین‌بار جت جنگنده هسته‌ای را با استفاده از منجنیق الکترومغناطیسی به جای منجنیق بخار به آسمان فرستاد.

روسیه جت لیزری می سازد

نشنال اینترست: ارتش روسیه قصد دارد در نسل آتی جت‌‌های جنگنده خود از اسلحه‌های لیزری برای نابود ‌کردن سیستم‌های دشمن در‌ خانه استفاده کند.

پرتاب ناموفق ماهواره‌بر سیمرغ ایران

صدای ‌‌آمریکا: به گفته مقامات آمریکا و منابع بین‌المللی، ماهواره‌بر سیمرغ ایران به محض پرتاب منفجر شده و نتوانسته به مدار از پیش تعیین شده در فضا برسد.

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه