مروری بر رسانه های ۵ خرداد

 

Cyber-attacks-ahead-290px_290X230

بانک‌های اسرائیل؛ هدف تهدیدات سایبری

به گزارش سایبربان شای زندنی (Shai Zandani)، رئیس انجمن حسابرسی و کنترل سامانه‌های اطلاعاتی در کشور اسرائیل (ISACA)، گفت: «تهدیدات سایبری در صف اول مشکلات هر سازمان قرار دارند ازجمله بانک‌ها.» به‌زودی در اجلاسی که در تل‌آویو برگزار خواهد شد،۳۶۱ ناظر بانکی در مورد مدیریت خطرات سایبری بحث می‌کنند. قرار است که بانک‌های اسرائیل سامانه‌ای را تأسیس کنند که بتواند تهدیدات سایبری را ارزیابی و مدیریت کند و نقشه خطرات موجود را به دست آورد.

 

 

 

 

snowden 1

اجلاس محرمانه کشورها درباره افشاگری اسنودن

به گزارش سایبربان این اجلاس در سه‌ روز پشت درهای بسته انجام شد. در این میان سران سازمان قبلی سازمان سیا، سازمان نظارت الکترونیک انگلیس (British Electronic Surveillance) و GCHQ بودند. علاوه بر اینها مقامات اطلاعاتی و جاسوسی از استرالیا، کانادا، فرانسه، آلمان و سوئد نیز در این اجلاس شرکت داشتند. جیمی میسیک (Jami Miscik)، مدیر جاسوسی سابق سازمان سیا، دیوید اوماند (David Omand)، رئیس قبلی GCHQ و مقاماتی از واحد جرایم سایبری انگلیس (National Cybercrime Unit) از شرکت‌کنندگان بودند. این مراسم توسط جان اسکارلت (John Scorlett)، رئیس قبلی MI6 برگزار شد.

 

 

oil-tanker

 

هک نفتکش‌ها

به گزارش سایبربان محققان امنیتی Panda Security گزارشی را منتشر کردند که بر اساس آن گروه هک Operation Oil Tanker: The Phantom Menace نفتکش‌ها را هدف حمله سایبری خود قرار داده است.

این گروه هک به نظر از دسته گروه‌های پیشرفته هک است زیرا هیچ نرم‌افزار آنتی‌ویروسی نتوانسته است کدهای مخرب آنان را شناسایی کند. آن‌ها از ابزارهای معتبر به همراه اسکریپت‌های خود استفاده کرده‌اند تا از سامانه‌های امنیتی عبور کنند.

شناسایی این گروه کاملاً اتفاقی و پس از باز کردن وصله یک ایمیل صورت گرفت. شرکت Panda Security عامل مشترک مخربی را در میان ۱۰ شرکت مختلف گاز و نفت شناسایی کرده است.

البته این گروه هک یک اشتباه بزرگ انجام داده است و آن‌هم استفاده از سرور FTP به‌منظور خروج داده‌های سرقت شده است.

shinzo abe

راهبردهای جدید امنیت سایبر ژاپن

به گزارش سایبربان اخیراً در جلسه‌ای در مرکز راهبردهای امنیت سایبر در دفتر نخست‌وزیر ژاپن، راهبرد جدید امنیت سایبر این کشور باهدف تضمین آزادی و امنیت در اینترنت آشکار شد. راهبرد مذکور قرار است در ماه ژوئن توسط کابینه ژاپن تأیید شود. شینزو آبه (Shinzo Abe)، نخست‌وزیر ژاپن گفت: «جلوگیری از حملات سایبری در زمان المپیک ۲۰۲۰ توکیو بسیار لازم است. این در حالی است که حملات بسیار پیچیده می‌شوند.»در راهبرد مذکور اصولی وجود دارد که سیاست‌های ژاپن را به سمت فهم بهتر فضای سایبری پیش می‌برد.

 

 

attack_0

تهدید هکرهای لبنانی علیه اسرائیل

به گزارش سایبربان گروهی از هکرهای لبنانی تهدید کردند که به وب‌سایت‌های نظامی و غیرنظامی اسرائیل حمله خواهند کرد. به گزارش برخی وب‌سایت‌های یهودی در سال گذشته نیز هکرهای لبنانی موفق شده بودند که حملاتی را به وب‌سایت‌های اسرائیل مانند وزارت دفاع انجام دهند. این گروه در صفحه فیس‌بوک خود نوشتند که ما به خاطر سال روز آزادی خودمان از ارتش اسرائیل این کار را انجام می‌دهیم. اینان تمثال شهید مغنیه را در صفحه خود منتشر کردند.

 

 

 

twiter

توئیتر در حال مذاکره برای تصاحب فلیپ‌ بورد است

توئیتر در حال انجام مجموعه مذاکراتی برای تصاحب فلیپ بورد است. توئیتر در نظر دارد تا با خرید سهام فلیپ بورد که در مجموع ارزشی یک میلیارد دلاری دارد، این کمپانی را مال خود کند.به گزارش ریکد و به نقل از منابع آگاه، توئیتر در حال انجام مجموعه مذاکراتی است تا فلیپ بورد را خریداری کند. براساس اطلاعات ارائه شده این مذاکرات از سوی آنتونی نوتو، رئیس امورمالی توئیتر از آغاز سال جاری میلادی در حال انجام است. توئیتر از جانب سهامدارانش برای بالا بردن تعداد مخاطبان و همچنین افزایش تنوع محصولاتش تحت فشار شدیدی قرار دارد و از این‌رو یکی از راهکارهای انتخاب شده توسط این کمپانی خرید سرویس‌هایی نظیر فلیپ بورد است. البته شماری از منابع به این نکته اشاره کرده‌اند که گفتگوها بین طرفین در حال حاضر متوقف شده است.

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه