مروری بر رسانه های ۳۰ اردیبهشت

 

 

WhatsApp-Spying

بار دیگر واتس‌اپ بستری برای هکرها شد

به گزارش سایبربان هکرها با سوءاستفاده از ویژگی تماس تصویری واتس‌اپ، کاربران این نرم‌افزار پیام‌رسان را فریب می‌دهند تا شماره‌های تلفن آنها را برای انجام حملات هکری آینده جمع‌آوری کنند.
آقای جان کوم (Jan Koum)، رئیس واتس‌اپ در ماه آوریل پیامی در صفحه فیس‌بوک خود منتشر کرد و در آن ادعا کرده بود که تعداد کاربران واتس‌اپ حداقل ۸۰۰ میلیون نفر است و این مسئله نرم‌افزار پیام‌رسان واتس‌اپ را به بستری مناسب برای هکرها تبدیل کرده است.
پس از اعلام شرکت واتس‌اپ مبنی بر پشتیبانی نرم‌افزار پیام‌رسان این شرکت از تماس تصویری در آینده‌ای نزدیک، هکرها از این مسئله سوءاستفاده کردند و با افزایش محبوبیت این پیام‌رسان، حملات خود را افزایش دادند.
هکرها پیام‌های جعلی را برای فریب کاربران نمایش می‌دهند.

169769700

مرکز ملی فضای مجازی نمایشگاه بومی امنیت سایبری برگزار می‌کند

به گزارش سایبربان مرکز ملی فضای مجازی با همکاری سازمان پدافند غیرعامل و شرکت صنایع الکترونیک ایران (صاایران) نخستین نمایشگاه بومی امنیت سایبری را باهدف شناسایی و همراهی با شرکت‌های فناوری در حوزه امنیت سایبر، یکشنبه سوم خردادماه جاری برگزار می‌کند.

این نمایشگاه که با عنوان «بهره‌برداری از محصولات بومی، تضمین امنیت پایدار» برپا می‌شود و تا ششم خردادماه در مرکز ملی فضای مجازی دایر خواهد بود.

Malware-financial

هکرهای خوش اخلاق چالش جدید بانک‌های انگلیسی

به گزارش سایبربان گروهی از هکرها که طبقه نخبگان هکری را تشکیل می‌دهند از جانب نهادهای امنیتی انگلستان مأمور انجام حملات هکری علیه نهادهای مالی و پولی انگلیس شده‌اند و گزارش این کار را به بانک مرکزی این کشور ارائه می‌دهند.
بسیاری از مؤسسات مالی بزرگ انگلیسی و ارائه‌دهندگان خدمات دریافت و پرداخت، از ابتدای سال جاری هدف حملات مکرر این گروه هکری قرارگرفته‌اند و بعد از حملات این هکرها حفره های امنیتی جدیدی در سامانه‌های مالی و بانکداری انگلیس پدیدار شده است. این گروه از هکرها مدعی هستند که کار آنها بر اساس اصول و موازین قانونی و اخلاقی در حال انجام است و تنها برای کمک به مؤسسات مالی و اعتباری و سیستم بانکی این کشور به جهت بهبود ساختار دفاعی است.

chinese-hackers-targets-asian-governments-researchers-say-and-report-finds

استفاده هکرهای چینی از فروم‌ها برای حملات هکری

به گزارش سایبربان هکرها با استفاده از این روش به حجم عظیمی از اطلاعات ارزشمند دسترسی پیدا می‌کنند. این نوع حملات همچنین نشان‌دهنده افزایش فزاینده راه‌های جدیدی است که توسط هکرهای چینی مورد استفاده قرار می‌گیرند. محققان امنیتی شرکت فایرآی (FireEye) این نوع حملات را قهوه سیاه (BLACKCOFFEE) می‌نامند.
بنا بر ادعای شرکت امنیتی فایرآی؛ استفاده از این نوع حملات نشان‌دهنده پیشرفت هکرها در استفاده از وب‌سایت‌های عمومی برای انجام حملات هکری است.

Qatar

برگزاری اجلاس امنیت سایبر قطر

به گزارش سایبربان این نشست برای تنظیم اولویت‌های تحقیق در مورد صنعت ملی انرژی همراه با دانشگاه قطر (Qatar New Research Complex) و دولت پیرامون سه چالش بزرگ کشور قطر یعنی امنیت انرژی، امنیت آب و خصوصاً امسال بر روی امنیت سایبر بود. بعد از حملات سایبری ۲۰۱۲ بر روی شرکت‌های نفت رد گس (RedGas) قطر و سعودی آرماکوی عربستان (Saudi Armaco)، رهبری قطر به فکر حل چالش‌های امنیت سایبر افتاد. او این کار را با کمک کمیته‌های ملی که تمرکز آنها بر روی تقویت همکاری میان بخش عمومی و خصوصی، هماهنگ کردن راهبردهای امنیت ملی و مقررات ملی و مدیریت ارزیابی اطلاعات ملی بود، انجام داد.

13920126000189_PhotoA

گپ ویدیویی و سلفی گرفتن خطرات تازه‌ای که رانندگان را تهدید می‌کنند

اگر تا به حال ارسال پیامک در حال رانندگی یک خطر جدی تلقی می شد، نتایج یک مطالعه تازه نشان می دهد که سلفی گرفتن و گپ ویدیویی هم به خطرات قبلی اضافه شده است.به گزارش  مشبل، یافته‌های مشترک شرکت مخابراتی AT&T و Braun Research نشان می دهد که ۷۰ درصد از رانندگان آمریکایی در حال راندن ماشین در حال استفاده از گوشی هوشمند خود هستند.

۶۳ درصد از این رانندگان از گوشی برای ارسال پیامک استفاده می کنند و ۳۳ درصد در همین حال برای دیگران ایمیل ارسال می کنند. بعد از این دو اقدام خطرناک چک کردن شبکه های اجتماعی قرار دارد. ۲۷ درصد رانندگان آمریکایی – یعنی از هر چهار نفر یک نفر – در حال راندن ماشین سری به این شبکه‌ها و به خصوص فیس بوک می زنند. توییتر با ۱۴ درصد در رتبه دوم است.

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه