مروری بر رسانه های ۲۸ اردیبهشت

 

images_30

واتس اپ جولانگاه هکرها

به گزارش سایبربان کاربران واتس آپ توسط پیغام”شما یک ایمیل حاوی فایل صوتی دریافت کرده‌اید” مورد حمله هکرها قرار گرفتند. این پیام توسط نرم افزار پیام رسان واتس آپ منتشر شده است. در متن این پیام آمده است که شما یک پیام حاوی یک فایل صوتی دریافت کرده‌اید. این پیام در حقیقت یک بدافزار است که توسط این نرم‌افزار پیام‌رسان منتشر شده است. در عنوان این پیام، نام یکی از کسانی آورده شده است که مشخصات آن در قسمت کاربران گوشی فرد قربانی قرار گرفته است.

 

 

227376-anonymous-hackers00

اپلیکیشنی که منبع درامد هکرها است.

به گزارش سایبربان کمپانی‌ها و شرکت‌های مختلف اپلیکیشن‌های بسیاری را تولید و روانه بازار فناوری می‌کنند تا بتوانند نگاه مخاطبان بیشتری را با خود همراه سازند. یکی از اپلیکیشن‌هایی که در سال‌های اخیر توانست مخاطبان بی‌شماری را به خود جلب کند، اپلیکیشن استارباکس «Starbucks» است.

استارباکس را می‌توان پیشگام در صنعت پرداخت الکترونیک و همین‌طور پرداخت موبایلی دانست. این اپلیکیشن برای اولین بار به کاربران آمریکایی اجازه داد تا پرداخت هزینه‌های خود را از طریق پرداخت موبایلی انجام دهند؛ اما مدت‌زمانی زیادی سپری نشد تا در سال ۲۰۱۱ میلادی که هنوز پرداخت موبایلی به شکل امروزی رایج نبود، استارباکس توانست در کمتر از ۳ ماه به چندین میلیون کاربر دست پیدا کند که موفقیتی بی‌نظیر برای این شرکت محسوب می‌شد؛ اما این موفقیت خیلی زود از امریکا به کشورهایی مانند انگلیس و کانادا نیز راه پیدا کرد تا در نوامبر سال ۲۰۱۱، این اپلیکیشن به بیش از ۲۶ میلیون تراکنش دست پیدا کرد.

 

 

 

00

زیان میلیاردی گوگل و یاهو از تبلیغات

پس از گسترش سطح تبلیغات و درآمدزایی شرکت‌های بزرگی نظیر گوگل و یاهو، اکنون اپراتورهای موبایل در سراسر اروپا فعالیت‌هایی در جلوگیری از انتشار این تبلیغات از طریق این سایت‌ها برای کاربران به عمل‌آورده‌اند.به گزارش سایبربان اکنون این تصمیم توسط اپراتورهای تلفن همراه در اروپا پس از تخمین درآمد ۶۹ میلیارد دلاری این شرکت‌ها در سال ۲۰۱۵ گرفته‌شده است. این میزان درآمد که با توجه به تصمیم این اپراتورهای بزرگ در حوزه ارائه خدمات تلفن همراه در اروپا صورت گرفته تا در سال ۲۰۱۵ این میزان درآمد توسط این سایت‌ها کسب نگردد، قرار بود بخشی از این سودآوری‌های تبلیغاتی در قالب باج به این اپراتورها پرداخت گردد، اما در پی عدم تمایل این سایت‌ها در پرداخت مبالغی به اپراتورها، اکنون این سایت‌ها با زیان میلیاردی روبرو شدند.

 

 

 

88

 

لایحه جدید اما عجیب امریکا

به گزارش سایبربان ایالات متحده آمریکا لایحه‌ای جدید با موضوعیت هک کردن سامانه شرکت‌ها، نهادها و غیره، تصویب کرد که البته بسیار عجیب به نظر می‌رسد. مطابق این قانون جدید اگر هک سامانه توسط خود شخص انجام بگیرد، عملی غیرقانونی به حساب می‌آید که در صورت دستگیری، شخص هکر مجازات قانونی خواهد شد، اما اگر شخص هکر، کس دیگری را به خدمت خود درآورد و او را ملزم به ارتکاب جرم کند دیگر غیرقانونی نخواهد بود و مجازات برای او در نظر گرفته نمی‌شود. اجرا شدن این لایحه، عواقب و خسارات جبران ناپذیری را بر جای خواهد گذاشت.

در این قانون جدید، هک کردن سامانه شخص یا رسانه‌های اجتماعی در صورت عدم آگاهی و رضایت آنها عملی غیرقانونی است، اما ملزم کردن شخص دیگر جهت انجام این کار، عملی قانونی به‌حساب می‌آید.

 

 

 

3185817_262

 

معروف کردن آدمهای احمق را متوقف کنید

به گزارش باشگاه  خبرنگاران، به تازگی کاربران آمریکا و اروپا کمپینی به راه انداخته‌اند که از دیگران می‌خواهند دست از معروف کردن افراد احمق در فضای مجازی بردارند. دلیل کار این کاربران جلوگیری از معروف شدن افرادی است که به صورت اتفاقی یا با هدفی خاص، از هیچ کاری برای معروف شدن دریغ نمی‌کنند.دلیل کارشان جلوگیری از معروف شدن افرادی است که به صورت اتفاقی و یا با هدفی خاص از هیچ کاری برای معروف شدن دریغ نمی‌کنند، کاربرانی که حتی خودشان هم باورشان نمی‌شود با اجرای رفتارهای تمسخر آمیز توانسته‌اند چندین هزار طرفدار پیدا کنند. این کمپین مدتی است به راه افتاده تا از الگو شدن افراد بی بند و بار در فضای مجازی جلوگیری کند.

 

 

 

3188798_328

اطلاعات گوشی شما در دست ۲۰۰۰ سرور
به گزارش سرویس فضای مجازی باشگاه خبرنگاران،دانشمندان در بررسی های خود دریافتند زمانی که کاربران با استفاده از ابزارهای اندروید وارد اینترنت می شوند بیش از ۲۵۰ هزار سرور به آنها متصل می شود تا با بررسی رفتارهای کاربران و متناسب با سلیقه و نیاز آنها آگهی‌های تبلیغاتی مناسب را جهت جذب مشتری برای آنها ارسال کنند.
کارشناسان تعداد برنامه هایی که مورد مطالعه و بررسی قرار دادند را ۲ هزار ابزار اعلام کردند. و همچنین آنها این برنامه ها را در ۲۵ زمینه مختلف از فروشگاه اینترنتی Play Store گوگل بارگذاری و سپس آنها را روی گوشی هوشمندی اجرا کردند تا درستی نتایج بدست آمده را چک کنند.

 

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه