نسل جدید بازی های موبایلی را در حین ورزش کردن تجربه کنید +عکس و فیلم

ingress_1398083781233

به احتمال زیاد بازی های موبایلی زیادی را تجربه کرده اید. حداقل شده است که با سر زدن به گوگل پلی یا آی تونز چند نمونه از بازی های پر طرفدار را انتخاب کرده و آنها را امتحان کنید. نمونه ای از آنها بازی پرطرفدار clash of clans می باشد که در بین مردم عزیز ایرانمان بسیار پرطرفدار می باشد و جا برای پیشرفت آن بسیار زیاد است. تعداد این گونه بازی ها بسیار زیاد است و هر روز نیز افزایش پیدا میکند اما بازی هایی وجود دارند که جلوتر از هم نسلی های خود حرکت میکنند و میتوان از آنها ایده ها و الگوهای بسیاری گرفت. همانطور که شما نیز میدانید تمرکز اکثر شرکت های بازی سازی و کمپانی های بزرگ سازنده موبایل بیشتر بر روی تناسب اندام و سبک زندگی می باشد و میخواهند به نوعی با گجت های در دستتان امکاناتی فراتر از یک وسیله ارتباطی فراهم سازند. در این بین بازی هایی به چشم میخورند که نه تنها تشنگی تناسب اندام را برطرف میکنند بلکه بسیار حرفه ای و هدف دار طراحی شده اند. نمونه ای از آنها در سال ۲۰۱۲ در ایران معروف شد. این بازی با نام Ingress توسط گوگل طراحی شد و در ابتدا تنها برای پلت فورم اندروید طراحی شده بود. یکی از نکات موجود در این بازی محدودیت ثبت نام موجود در آن بود که تنها با در دست داشتن دعوت نامه میتوانستید در آن ثبت نام کنید.

موتور هسته مرکزی این بازی بر روی گوگل مپ کار میکند و با ایجاد نوعی تعامل و رقابت بین کاربران به محبوبیت بسیاری دست پیدا کرده است. البته بعد از مدتی فعالیت شرکت سازنده آن از گوگل جدا شد و جداگانه به فعالیت خود ادامه داد. نکنه مهم این است که این بازی یک هدف داشت و آن هم گسترش و تبلیغ واقعیت مجازی برای تبلیغ کاربرد های این تکنولوژی در عینک گوگل و گوشی های هوشمند بود. درست است که گوگل آن را ناموفق فلمداد کرد اما نباید فراموش کنیم که این پروژه به عنوان یک پروژه آینده نگری در دپارتمان R&D گوگل شروع به کار کرد و به خاطر اینکه برای مردم استفاده از آن محدود و کمی ناملموس بود زیاد پیشرفت نکرد. البته نباید فراموش کنیم که این بازی هنوز هم طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد و در ایران نیز ماموریت ها و پورتال های زیادی در تهران و دیگر شهرها برای بازی کردن وجود دارد. به تنها مشکلی که میتوانیم اشاره کنیم عدم توانایی وصل شدن به سرورهای این بازی می باشد که می توان با یک اپلیکیشن تغییر آی پی این مشکل را مرتفع ساخت.

url

شعار این بازی این است که “دنیا همانطور که آن را مشاهده می کنیم به نظر نمیرسد”. با استفاده از این شعار سازندگان آن نیرویی جادویی و خاص را در دنیا کشف یا به وجود آورده اند. در مقابل دو گروه روشنایی و مقاومت وجود دارند که می بایست در ابندای امر یکی از آنها را انتخاب کنید. یکی از این گروه ها ابی رنگ و دیگری سبز می باشد. هر کدام از بازیکنان این دو گروه می بایست با حضور فیزیکی خود در مکان های خاصی در نقشه که بازی مشخص کرده است و عمدتا جاهای عمومی و قابل دسترس برای آنها می باشد، هدف ها را هک کرده و آنها را برای خود کنند.

photo_2015-11-25_18-14-43

سازندگان این بازی برای جذاب تر شدن آن ماموریت ها و امکانات بسیاری در بازی در نظر گرفته اند تا تعامل بازیکنان با یکدیگر بالاتر رفته و بازی جذاب تر شود. بنابراین میتوانید انتظار یک بازی خوب و حرفه ای را داشته باشید که علاوه بر سرگرم شدنتان کمی ورزش و دیده و بازدید هم کرده باشید. پیشنهاد ما این است که برای یک بار هم که شده آن را امتحان کنید.

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه