والدین، نوجوانان و نظارت دیجیتال

 

بررسی روی پدر و مادرهای نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله نشان میدهد که والدین امروزی یک طیف گسترده از اقدامات را برای نظارت بر فرزندان خود در زندگی آنلاین و تشویق آنها برای استفاده مناسب از تکنولوژی انجام میدهند. در بررسی ها مشخص شد که ۶۵ درصد از والدین برای تنبیه فرزندان خود اقدام به دور کردن آنها از گوشی هوشمند و اینترنت میکنند. همچنین ۵۵ درصد از والدین با وضع کردن قوانین خاص، به فرزندان خود اجازه استفاده از دستگاه های دیجیتال و اینترنت را در بعضی از ساعات از قبل تعیین شده میدهند. همچنین در بررسی نحوه نظارت والدین بر رفتارهای آنلاین فرزندان مشخص شد که ۶۱ درصد اقدام به بازدید وب سایت های مشاهده شده توسط فرزند میکنند و ۶۰ درصد پروفایل های فرزندشان در شبکه های اجتماعی را مشاهده میکنند.  همچنین ۵۶ درصد، دوستان و دنبال کنندگان فرزندان خود در فیسبوک، توییتر و سایر شبکه های اجتماعی را بررسی میکنند و ۴۸ درصد نیز سوابق تماس های تلفنی و پیام های متنی را بازدید میکنند. علاوه بر این ۴۸ درصد از والدین با داشتن رمز عبور ایمیل فرزندان اقدام بازدید و بررسی ایمیل های آنها میکنند.

در بررسی دیگری از نحوه استفاده از ابزارهای نظارت توسط والدین مشخص شد که ۳۹ درصد از والدین با استفاده از ابزارهای دیجیتال اقدام به مسدود کردن و نظارت بر رفتار آنلاین فرزندان استفاده میکنند. ۱۶ درصد از والدین نیز با محدود کردن استفاده از تلفن همراه و ابزارهای تعیین موقعیت اقدام به نظارت بر فرزندان میکنند.

در بررسی های کارشناسان مشخص شد که ۹۴ درصد از والدین برای مراقبت از فرزندان در مقابل خطرات دنیای آنلاین هیچگاه اقدام به صحبت کردن آنها در مورد خطرات و محتوای نامناسب اینترنت سخن نگفته اند.

به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه